Velká a Malá cena Olomouce

V sobotu 8. května uspořádal atletický oddíl AK Olomouc již tradiční a bohatě sponzorovanou Velkou a Malou cenu Olomouce. Své zástupce z řad žactva zde měl i náš oddíl. Jak se jim dařilo, si můžete přečíst v reportáži jednoho z hlavních aktérů Petra Mikuláčka.

Dne 8. května navštívila přerovská výprava Velkou cenu Olomouce. Přijeli jsme v malém počtu, protože další den měli dorosti a junioři soutěž družstev. Takže přerovský oddíl byl jenom v pěti lidech. Tři mladší žáci a dva starší žáci. Přijeli jsme do Olomouce brzo, a tak měli všichni dost času na rozcvičení.

Čas rychle plynul a už se připravovaly rozběhy na 60 metrů starších žáků. Z Přerova startoval v prvním silném běhu Petr Mikuláček. Zaspal na startu a bylo z toho čtvrté místo s časem 8,15 s. V druhém běhu startoval Michal Richter. Vedl si dobře a zaběhl čas 9,17 s. Nakonec čas Petra Mikuláčka stačil na finálovou osmičku. Současně začal oštěp starších žáků, kde měl Přerov trojnásobné zastoupení. Nejlépe se dařilo senzačně Ondřeji Vrtělovi, teprve třináctiletému borci, který vyhrál za nový osobák  37,32m. Druhý skončil ostřílený borec Radim Hofman, který si také zlepšil osobní maximum na 36,80m. Čtvrtý skončil Petr Mikuláček s průměrným výkonem 30,69m.

Další disciplínou Malé ceny byla výška. Zde soutěžil jen Radim Hofman. Vše překonával napoprvé až do výšky 160cm. Tam také skončil a získal třetí místo za 155 cm. Další v pořadí byla dálka, kde Přerov reprezentoval Petr Mikuláček. Měl problémy na rozběhu- nedobíhal na prkno nebo přešlapoval. Měl jen dva zdařené pokusy, ale nejdelší mu změřili 560cm, což znamenalo druhé místo za vítězným Homolou z Třince. Ve stejnou dobu se běželo finále na 60 m. Zde Petr Mikuláček obsadil šesté místo časem 8,28 s.

Nejdelší běh na 1500 metrů měl dva zástupce. Na sedmém místě skončil Michal Richter časem 5:26,91 minut. Devátý skončil Jiří Tomek časem 5:33,40 minut. Oba překonali své dosavadní osobní rekordy.

Závody se blížily ke konci. Zbývalo odvrhat kouli. Zde úspěšně bojoval Ondřej Vrtěl, nakonec skončil třetí za výkon 9,26 m. Poslední závod byl na 100 m překážek žáků. Zde skončil třetí Petr Mikuláček, když si o dost vylepšil osobní rekord na 15,59 s. Další závody těchto kategorií se uskuteční  o příštím víkendu v Třinci, a to Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. Doufám, že Přerov bude mít velkou účast a hlavně dobré výsledky.

Kompletní výsledky najdete zde: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=12049

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem