MČR v Táboře očima Michala Fojta

O víkendu 25. -27. června se opět konalo Mistrovství ČR mládežnických kategorií, tentokrát na stadionu Míru v dalekém jihočeském Táboře. Z našeho oddílu SK Přerov se svými výkony nominovalo celkem 6 atletů, z nichž pouze Tom Nguyen byl výjimkou, protože nebyl vybrán na svou individuální disciplínu - 200m. Do Tábora tedy jel jako člen juniorské štafety. Čtěte reportáž od Michala Fojta.

Celá výprava kromě trenérského páru vyjížděla z Přerova již v pátek před polednem, vlakem jsme dojeli do Olomouce, odkud jsme pokračovali autobusem společně s výpravou atletů AK Olomouc. Táborský hotel, evidentně ještě z dob minulého režimu, nazývaný "Palcát", nás uvítal asi kolem 5. Hodiny odpolední. Pouze jsme se narychlo ubytovali a jeli jsme se před důležitým víkendem rozcvičit na stadion. Ale po cestě a kratším rozběhání nám pořádně vytrávilo, takže jsme večer šli na pizzu do nedaleké kavárny-pizzerie. Před sebou na stole jsme tam každý měli, jakoby naschvál, plakát s fotkami nabízených palačinek a zmrzlinových pohárů, ale udrželi jsme se.

Říká se „to nejlepší nakonec“, ale první do soutěží před 13. hodinou vstoupila juniorka Helena Tomková svým rozběhem na 100 m př., což byla trať na kterou se jako jedinou Hela v Táboře soustředila. Atletka, která už má zajištěný start na MS v Monctonu, bezpečně postoupila do finále, když dominovala již v rozbězích. Ve finále pak brala zlatou, své soupeřky porazila rozdílem třídy, s náskokem jedné překážky, a výsledným časem 13.58s s dokonalou podporou větru 2.0 ještě vylepšila svůj osobní rekord.

Kolem 13. se hodiny se také rozjely ostatní soutěže s přerovskou účastí, jediná zástupkyně Přerova v technických disciplínách, Kája Běhalová začala skokem dalekým, probojovala se i do finále, ale její skoky kolem 550cm byly s přešlapem, takže si nakonec zapsala výkon 524cm a 8. místo. Lukáš Pěček si mezi dorostenci také vybojoval účast ve finále na 110m př., avšak ve finále měl kolizi hned na první překážce, a bohužel jeho čas v rozběhu 15.16s, jež by znamenal osobní rekord, měl, v Táboře tak často opakovanou, nepovolenou podporu větru. Jako první ze svých 4 disciplín měl junior Michal Fojt start na 110m př., kde zaběhl čas pod svým osobním rekordem, ale opět s nedovolenou podporou větru. Stejně tak dopadl v rozběhu na 100m, kde se už ale představil i Aleš Kácel, který zaběhl skvěle už v rozběhu, s trochu vyšší než povolenou podporou větru zaběhl svou první stovku pod 11 vteřin. Jeho čas ho nominoval do nabitého finále, kde ještě stáhl 6 setin, na konečných 10.93s, ale také s nepovoleným větrem v zádech.

Po finále sprintů přišly na řadu delší tratě s překážkami, konkrétně pro Lukáše Pěčka rozběh na 300m př. Lukáš postoupil do sobotního finále ze druhého místa. Michal Fojt opět nedokončil svůj start na 400m př., když zastavil před 3. překážkou, to už totiž všechny své myšlenky soustředil na štafetu 4x100m. Ta přišla jako závěrečná sobotní disciplína ve 20:00. Tuto štafetu bych popsal jednou nezapomenutelnou citací: „Někteří lidi nevěří, že přerovskej bob zvítězí, vepředu je Pěča a za ním Tomáš! A Aleš! A Míša! Á nejlepší sou přerovští sprinteři ..." … a zase tak daleko od pravdy to nebylo. Tito sprinteři, tedy Lukáš Pěček>Tom Nguyen>Aleš Kácel>Michal Fojt spolu ve štafetě běželi poprvé, ale konečným časem 44.93s vybojovali 5. místo a dokázali se s odstupem tří desetin přiblížit k téměř půl století starému rekordu Přerova.

V neděli byly na programy 3 disciplíny s přerovskou účastí. Tou první, ještě před polednem, byl trojskok s Kájou Běhalovou. Ta se bohužel během prvních skoků zranila, a soutěž nedokončila. Následovaly rozběhy na 200m juniorů, kde se opět představil Aleš Kácel, ten v rozběhu časem 22.61s s povoleným větrem v zádech vyrovnal své osobní maximum, čímž si zajistil další účast ve finále, kde pak časem 22.58s, tentokrát už s nepovolenou podporou větru, bral své už třetí 5. místo v Táboře. Ještě před tím se ve svém finálovém běhu na 300m př. dorostenců představil Lukáš Pěček, ten nakonec zaběhl výborný čas 39.68s, čímž získal bronzovou medaili, a po několikáté tak vylepšil své osobní maximum a zároveň vlastní přerovský rekord.

Z Tábora si tedy přerovští atleti odvezli 2 medaile, několik osobních (většinou větrných) rekordů, plno zážitků, zkušeností a rad od trenérského páru Kolomazníkových. Bohužel jediné, co jsme si z Tábora neodvezli, byl nějaký ten suvenýr z obchůdku „Belgická čokoláda“ před hotelem. Nikdo z nás si totiž neuvědomil, že budeme odjíždět v neděli, a to už bude zavřeno. Tak někdy příště….

 

Fotky k prohlédnutí zde: http://michalfojt.rajce.idnes.cz/MCR_v_atletice_Dci,Dky,Jri,Jky_Tabor_25.-27.6.2010/ nebo na FB autora článku

Výsledky k prozkoumání zde: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=11721

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem