Medailové žně staršího žactva

Ve středu 4. září se na olomouckém stadionu konalo 3. kolo krajského přeboru družstev staršího žactva. Závody byly zároveň KP jednotlivců a pro přerovské atlety to byly doslova medailové žně- vybojovali pět titulů krajských přeborníků a k tomu dalších pět medailí. Zároveň družstvo chlapců zopakovalo úspěch z minulé sezóny a postoupilo jako jeden ze dvou oddílů kraje na Mistrovství Moravy a Slezska družstev.

Nejvýraznějšího úspěchu dosáhl Rostislav Mališka, který si na konto připsal „zlatý hattrick“- zvítězil jak v běhu na 60 m (7,57 s), tak na 150 m (17,75 s) i 100 m př. (14,39 s) a navíc si ve všech disciplínách vylepšil osobní rekordy. Dva mistrovské tituly přidala Veronika Májová, která běžela oba překážkové běhy. 100 m př. zvládla za 16,08 s, dvojnásobnou trať pak za 32,82 s.

Vyhlášení běhu na 100 m př.- Rosťa Mališka (první místo) a Pavel Mikuláček (třetí místo)

Po jedné stříbrné medaili vybojovali Tereza Loupalová v běhu na 300 m (49,20 s) a Daniel Pátek ve výšce (172 cm). Ten dokonce usiloval o nový osobák na výšce 175 cm, bohužel tentokrát neúspěšně. O další tři bronzové medaile se zasloužil Pavel Mikuláček, a to opět na překážkách (100 m př.- 15,34 s; 200 m př.- 30,24 s) a v dálce (538 cm).