Jarnímu běhu vévodili Blaha a Cahelková

Čtvrtý ročník Jarního běhu uspořádal atletický oddíl SK Přerov v sobotu 29. března na svém domovském stadionu. Závod byl zároveň Krajskými přebory v přespolním běhu všech kategorií a součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje. Hlavními sponzory Jarního běhu jsou Pojišťovací Makléři MORAVAINVEST s.r.o. a Hanácká Kyselka.

Losertova Alca

Hlavní závod na 9000 metrů byl ze stadionu vedený směrem na Újezdec přes Švédské Šance. Celkovými vítězi se stali Tomáš Blaha (AK Kroměříž) v čase 30:14 min, kterým kuriozně vyrovnal svůj vlastní rekord závodu, a Kristýna Chmelková (TJ Liga Stovkařů Olomouc). Ženy poprvé startovaly na stejné trati jako muži, a tak Cahelková ustanovila rekord závodu na 38:38 min. Druhé místo obsadila tradiční účastnice Marie Hynštová (AK Drnovice; 40:51 min) a třetí byla přerovská triatlonistka Alena Losertová (Zapro AD Team Osek nad Bečvou; 42:23 min).

Drnovičtí získali stříbrnou medaili také mezi muži zásluhou Jiřího Matouška (31:44 min). Třetí místo obsadil Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov; 32:00 min). Těsně pod stupni vítězů se seřadili přerovští běžci – pátý byl Petr Bolha (32:34 min) a šestý Zdeněk Doležal (32:43 min). Mílař Ondřej Zamec dokončil závod na sedmnáctém místě (36:26 min).

V mládežnických kategoriích se nejúspěšnějším klubem stal AK Šternberk, jehož zástupci vybojovali alespoň jednu medaili v každé kategorii kromě starších žáků a mladší přípravky-hochů. Na trati 3800 metrů si pro první místo doběhli junior Jan Sadil (14:46 min) a dorostenec Jiří Krejčí (16:34 min). Zdatně jej stíhal domácí Dominik Laža (16:41 min) a získal stříbrnou medaili. Na trati 3100 metrů dorostenek kralovala opět šternberská Katrin Sásová (13:46 min).

Starší žactvo startovalo na trati 1400 metrů a mezi hochy to byl souboj až do posledního metru. Zvítězil Aleš Omelka (AK PSK Zlín) v čase 5:10 min a druhý byl jeho oddílový kolega Dominik Maniš (5:20 min). Pouhé dvě vteřiny za ním zaostal domácí David Drštička a další jednu vteřinu zůstal zpět Jakub Sehnálek rovněž z domácího oddílu. Nejrychlejší mezi staršími žačkami byla Anna Benišová (AK EZ Kopřivnice; 6:07 min). Domácí Lucie Václavíčková byla čtvrtá (6:54 min).

Běh na 1100 metrů mladších žáků ovládl Michal Šmída (Moravec Team Protivanov; 3:41 min). Přerováci se seřadili na pátém až sedmém místě, a to v pořadí Vít Ulehla (4:00 min), David Skřeček (4:05 min) a Vojtěch Sýkora (4:10 min). Vítězkou kategorie mladších žaček se stala Tereza Krejčířová (AK Šternberk; 3:53 min). Bronzovou medaili získala přerovská Kateřina Sehnálková (4:13 min). Z domácích běžkyň se na čtvrtém místě umístila Pavlína Vašinová (4:24 min) a pátá byla Dominika Hrbková (4:33 min).

Starší přípravka závodila na trati dlouhé 700 m- zvítězili Jan Polák (TJ Olympia Bruntál; 2:43 min) a Michaela Červená (TJ Uničov; 2:53 min). Z Přerováků se prosadili Jáchym Kouba (3:06 min/ 6. místo), Matěj Vojáček (3:09 min/ 8.), Gabriela Patalová (3:07; 6.) a Sára Ševčíková (3:08; 8.). Pro mladší přípravku byla připravena trať o délce 400 m. Nejrychleji ji zvládli Jaromír Vachutka (AK Olomouc; 1:37 min) a Ema Feilhauerová (AK EZ Kopřivnice; 1:40 min). Těsně čvrtý se umístil domácí David Hastík (1:41 min) a sedmý byl Vojtěch Karlík (1:47 min). Z přerovských děvčat byly nejrychlejší Sandra Králíková (1:49 min/ 6.) a Kateřina Stoklásková (1:55 min/ 9.).

Výsledky jsou ke stažení v příloze.

Foto všech vyhlášených na trati 9km.

Hlavními sponzory Jarního běhu jsou Pojišťovací Makléři MORAVAINVEST s.r.o. a Hanácká Kyselka.