Mladí atleti a atletky se prosadili na domácím Běhu 17. listopadu

V pondělí se bude konat již 35. ročník Běhu 17. listopadu. V posledních letech se stal tradicí také samostatný závod pro žactvo, dorost a juniorstvo. V letošním roce se na jeho start postavilo celkem 95 dětí a mládežníků, kteří se vydali na několik 700 metrových okruhů, které jako vždy vedly částečně po dráze a částečně po valech okolo stadionu.

Kromě atletů a atletek SK Přerov se tohoto závodu zúčastnili také žáci a žačky základních škol z Přerova a blízkého okolí. Délky tratí byly následující:

Mladší žactvo (ročníky 2001 a 2002): 1400 m

Starší žactvo (ročníky 1999 a 2000): 2100 m

Dorost (ročníky 1997 a 1998): 3800 m

V kategorii mladších žaček zvítězila Veronika Lavrinčíková (ZŠ Za Mlýnem, Přerov) a druhá byla Veronika Hrabalová (ZŠ nám. Míru, Kojetín). Obě děvčata zvládla trať ve shodném čase 5:51 min. Pro třetí místo si doběhla o rok mladší Kateřina Sehnálková (SK Přerov), která trať zvládla za 6:24 min. Lokomotiva Pavlína Vašinová se tentokrát musela spokojit až s pátým místem (6:52 min). Těsně za sebou doběhly další závodnice SK Přerov: Vendula Venclová (6:57 min/ 7.), dále teprve jedenáctiletá Gabriela Patalová (6:57 min/ 8.), Eliška Škrabalová (6:58 min/9.) a Barbora Maťová (7:01 min/ 11.).

Nejvíce obsazenou kategorií byli mladší žáci, kterých se sešlo na startu celkem 35! Pro vítězství si doběhl Filip Sehnal (SK Přerov) v čase 5:37 min. O vteřinu za ním zaostal Martin Večerka (ZŠ Velká Dlážka, Přerov) a třetí místo získal Jaromír Jaš (ZŠ Za Mlýnem, Přerov) za výkon 5:51 min. Na pátém místě doběhl domácí atlet David Skřeček (ZŠ Za Mlýnem, Přerov; čas 5:59 min). Do první desítky se vešel ještě jeden domácí běžec František Rezek (6:15 min/ 9.), Radim Plško doběhl jako třináctý (6:28 min).

Mezi staršími žačkami zvítězila přerovská atletka Lucie Václavíčková (ZŠ J.A.Komenského, Předmostí) v čase 11:02 min. Pouhou vteřinu za ní zaostala Denisa Kubová (ZŠ Velká Dlážka, Přerov) a třetí byla opět předmostská Bára Pospíšilová (11:30 min).

Také v kategorii starších žáků zvítězil běžec SK Přerov Vít Horčička (8:24 min). Pro druhé místo si doběhl Ondřej Zwesper (ZŠ J.A.Komenského, Předmostí) v čase 8:35 min a třetí příčku vybojoval další z domácích atletů Jakub Sehnálek (ZŠ Velká Dlážka, Přerov; čas 8:38 min). Naši atleti se v soutěži rozhodně neztratili a obsadili také další cenná místa: stupně vítezů těsně unikly Davidu Drštičkovi (8:59 min/ 4.), Lukáš Szekeres byl osmý (9:15 min).

Mezi dorostenci se představil pouze jeden jediný závodník, a to Dominik Laža (SK Přerov). Trať dlouhou necelé 4 km zvládl v pěkném čase 16:21 min.

Kompletní výsledky jsou ke stažení v příloze tohoto článku. Zároveň prosíme, pokud máte nějaké fotografie, zašlete je na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Všem mladým sportovcům a sportovkyním děkujeme za účast a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v atletice.