Balůsková dvojnásobnou univerzitní přebornicí

Večer ve středu 9. prosince hostila olomoucká hala přebor Univerzity Palackého v atletice. Nejúspěšnější ze všech zúčastněných byla naše závodnice Adéla Balůsková, které se podařilo obhájit dvě loňská prvenství. „Maximálně potřetí," přemýšlela atletka o tom, pokolikáté se vlastně stala univerzitní přebornicí. „I když jde o menší závody, vždy mi vítězství tady udělá radost. Je tu úplně jiná atmosféra než na jiných atletických soutěžích," dodala Balůsková.

Ke skoku vysokému se tentokrát přihlásily jen tři studentky, konkurenci tak neměla velkou, na druhou stranu několik posledních výšek již skákala sama. „Osobní rekord mám 164 cm, dneska to bylo slabší. Byly to první závody halové sezony, brzy bude akademické mistrovství, tak mám ještě co dělat, abych do ledna dotrénovala." Ve výšce zvítězila výkonem 152 cm. Představila se také v dálce, kde brala rovněž zlatou medaili výkonem 465 cm.