Rekordní a medailové žně - máme další tři tituly mistra Moravy!

Mistrovství Moravy a Slezska mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale se konalo v sobotu 6. února v Ostravě. Výpravu o 23 členech vyslal také SK Přerov. Našim zástupcům se dařilo především v technických disciplínách, ve kterých získali tři zlaté a pět stříbrných medailí.

Napínavá až do samotného konce byla soutěž koulařek. Juniorka Barbora Zatloukalová do finále postoupila jako průběžně druhá výkonem 11,77 m a na vedoucí Bártovou z Vítkovic ztrácela 38 cm. Čtvrtý ani pátý pokus naší vrhačky se bohužel neměřil, ale Barbora si vše pošetřila až do samotného závěru - v šesté sérii o 2 cm přehodila právě Bártovou. Ta už na její výkon nedokázala zareagovat a Barbora se stala mistryní Moravy a Slezska pro letošní rok za výkon 12,17 m.

Dva mistrovské tituly a k tomu jedno stříbro přidala Helena Tomková mezi ženami. V dálce zvítězila v novém halovém přerovském rekordu 561 cm, když o tři centimetry vylepšila svůj vlastní rok starý výkon. K tomu přidala zlato a další přerovský rekord také v trojskoku (11,32 m). V běhu na 60 m př. doběhla druhá (8,86 s). Helena ve všech těchto disciplínách patří mezi nejlepší v republice - v letošních průběžných tabulkách je zatím desátá na překážkách, 14. v trojskoku a 16. v dálce.

Mezi ženami další dvě stříbra vybojovala Adéla Balůsková, která byla druhá jak ve výšce (158 cm), tak v dálce (495 cm). V soutěži překážkářek navíc obsadila čtvrtou pozici (9,60 s). Už o tomto víkendu (12.-14. února) se Adéla představí v Praze na Mistrovství ČR ve vícebojích.

Cejnova VeronikaVe výšce se dařilo také dorostence Veronice Čejnové (na ilustrační fotografii) a junioru Danielu Pátkovi. Veronika o jeden centimetr zaostala za svým vlastním přerovským rekordem a za výkon 164 cm brala stříbrnou medaili. Na dráze má tato nadějná výškařka skočeno dokonce 170 cm a dobře si stojí také v průběžných republikových tabulkách, kde je osmá. Svou formu v Ostravě zúročila také na překážkách, kde se umístila na čtvrté příčce. Její čas 9,35 s je pouhé tři setiny od osobního rekordu.

Skvěle se v Ostravě předvedl Daniel Pátek, který bral za výkon 188 cm rovněž stříbro. Daniel si vyrovnal svůj osobní rekord a chybí mu jeden centimetr k dorovnání 20 let starého přerovského rekordu. Snad se mu tuto metu podaří brzy překonat.

Ve vynikající formě je také junior Rostislav Mališka. V rozběhu na 60 m si vylepšil osobní rekord (7,25 s) a postoupil do finále, kde se ale své účasti vzdal. "Jeho účast jsme zrušili tak, aby tam mohl běžet někdo další, ale i ten nakonec nenastoupil. Nám šlo hlavně o čas a ten si v rozběhu zaběhl – nový osobák 7,25 s! Jeho hlavní disciplínou na MČR budou překážky a možná ještě 200 m. Uvidíme. K tomu se všechno směřuje," prozradil jeho trenér Václav Klvaňa. O Rosťově rychlostní formě svědčí také fakt, že k přerovskému rekordu Aleše Kácela mu chyběly jen 4 setiny. Do finále se probojoval také ve své parádní disciplíně běhu na 60 m př. (8,48 s). Ve finále ale bohužel upadl na třetí překážce a běh nedokončil. Náladu si pak spravil ještě jedním halovým osobákem, a to v běhu na 200 m (23,42 s / 5. místo).

Mezi sprintery se dokázal prosadit Lukáš Lehocký, pátý muž v běhu na 60 m (7,22 s; v rozběhu 7,21 s) a šestý na 200 m (23,31 s). Na hladké šedesátce předvedl své dva letošní nejrychlejší časy. Lukáš byl také finišmanem štafety na 4x200 m, která až do cílové čáry bojovala o třetí místo, nakonec však neúspěšně. Kvarteto Jakub Maťa, Dominik Kantor, Rostislav Mališka a Lukáš Lehocký obsadilo nakonec čtvrté místo v čase 1:36,08 min a co víc - o 26 sekund vylepšilo stávající přerovský rekord!

Na šesté místo v běhu na 3000 m dosáhla mezi dorostenkami Zuzana Růžičková, která tuto trať běžela poprvé (12:22,84 min). Sedmý mezi dálkaři byl junior Vojtěch Rakušan (616 cm), stejně jako Martin Ligocki v běhu na 60 m př. mužů (9,28 s; v rozběhu 9,24 s).