Kašpařík nezahálí - představil se dvakrát ve východních Čechách

O uplynulém víkendu startoval Tomáš Kašpařík na dvou krosových závodech ve východních Čechách. Podle slov našeho běžce byly oba tradičně kvalitně obsazeny. Nejprve se Tomáš představil v sobotu na Běhu Javorkou - na trati dlouhé 6 km obsadil v kat. muži B krásné páté místo (22:26 min). V neděli se postavil na start již 69. ročníku Memoriálu Quido Štěpánka, což je nejstarší atletický závod ve východních Čechách a jeden z nejstarších v České republice.

Quido Štěpánek byl jablonský atlet, který byl těžce zraněn na sklonku II. světové války a svým zraněním později podlehl. Díky úsilí mnoha generací místních sportovních nadšenců a podporovatelů byl na jeho památku tento závod uspořádán již po 69. Závodí se ve všech kategoriích od předškolních dětí až po veterány. Hlavní závod je dlouhý 7,5 km a běží se po loukách a lesních cestách náročným terénem orlického podhůří. Kašpařík se však nenechal zahanbit ani v náročném závodě a doběhl do cíle jako osmý (29:28 min).

Na fotce je Tomáš Kašpařík na Běhu Javorkou. Kompletní výsledky obou závodů jsou ke stažení v příloze.