Zazáří dorostenci v září? Zatím jsou čtvrtí, ale třetí místo mají na dosah

Úvodní dvě kola Mistrovství Moravy a Slezska družstev už za sebou mají všichni junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky. SK Přerov má v této soutěži přihlášena všechna čtyři družstva. Skvěle si zatím vedou zejména dorostenci, kterým patří v průběžném pořadí čtvrté místo. Hoši mají stejně jako třetí Uherské Hradiště 13 hlavních bodů, v prvním kole ale posbírali méně těch pomocných. Pokud se chtějí posunout na třetí místo, musí v závěrečném třetím kole Hradiště porazit!

Soutěži dorostenců zatím s drtivou převahou vládne SSK Vítkovice s 18 hlavními a 631 pomocnými body, na druhém místě se drží AK Olomouc (16 hlavních, 422,5 pomocných) a na třetím AC Slovácká Slávia Uh. Hradiště (13 hlavních, 158,5 pomocných). SK Přerov patří čtvrté místo se 13 hlavními a 136 pomocnými body a v dohledu na stupně vítězů se drží ještě pátý AK Zlín (10 hlavních, 107 pomocných). Třetí kolo bude tedy pro Přerov klíčové - kromě trofeje za třetí místo budiž našim chlapcům motivací to, že první tři družstva postupují na Mistrovství ČR družstev, které se bude konat 24. září v Ostravě!

Ostatní družstva se drží více v pozadí, resp. uprostřed tabulky - junioři jsou zatím sedmí (z 12 výběrů), dorostenky šesté (z 11) a juniorky osmé (ze 13). Ty mají navíc stejný počet hlavních bodů jako deváté Znojmo, takže chtějí-li uhájit osmou pozici, nezbývá jim než Znojmo ve třetím kole porazit.

DOROSTENCI

Největší oporou družstva dorostenců je David Drštička, který v prvním kole nasbíral 21,5 bodu a ve druhém dokonce 24. V prvním kole byl třetí v běhu na 300 m př. (41,19 s) a pátý v běhu na 200 m (23,52 s). Na poloviční trati obsadil dělené třetí místo (11,55 s). Ve druhém kole nastoupil ve stejných disciplínách a ve všech si polepšil jak výkonem, tak umístěním: 300 m př. (40,48 s / 2. místo), 100 m (11,48 s / 2. místo) a 200 m (23,14 s / 5. místo).

Ve skoku do výšky se na prvním kole výkonem 166 cm blýskl Matěj Dluhoš a obsadil čtvrté místo. V Břeclavi si ještě o jeden centimetr polepšil, nicméně to stačilo "jen" na dělené páté místo. K tomu bodoval v obou kolech v běhu na 100 m, lépe se mu dařilo na tom druhém (11,88 s / 9. místo).

Velké množství bodů putuje do Přerova díky mílařům a vytrvalcům. Ve druhém kole byl v běhu na 3000 m čtvrtý Jakub Sehnálek (10:30,16 min) a na pátém místě doběhl Lukáš Szekeres (12:11,99 min). Oběma se podařila také osmistovka - Sehnálek byl šestý (2:14,17 min), Szekeres osmý (2:14,79 min). Sbírku skvělých časů doplnil Sehnálek na prvním kole ještě patnáctistovkou za 4:39,73 min a pátým místem. Rovněž pátý, ale na druhém kole, byl v běhu na 2000 m př. hostující Aleš Kučera (7:20,79 min).

Daří se také čtvrtkařům - hostující Jiří Brtník byl na obou kolech pátý (lépe běžel ve 2. kole za 53,00 s) a stejně tak lépe vyšlo 2. kolo Adamu Kopcovi (54,52 s / 7. místo). Ten navíc přidal ještě sedmé místo na 300 m př. (44,63 s) a deváté místo v běhu na 110 m př. (16,86 s).

Šesté místo získal ještě hostující Martin Taberi v oštěpu (31,29 m) a desátý byl Martin Kocourek v dálce (554 cm).

JUNIOŘI

Ač na prvním kole nezískal ani jeden bod (110 m př. nedokončil a na 100 m už nenastoupil), je po druhém kole nejúspěšnějším bodovačem Rostislav Mališka. Skvěle se předvedl hlavně na překážkách - na trati 400 m př. byl třetí (59,36 s) a na 110 m př. čtvrtý (14,86 s). K tomu přidal ještě sedmé místo na dvoustovce (23,29 s).

Rostislav Mališka - foto z archivu (autor: Martin Schroll, Bearfoto)

Třetí ve skoku vysokém byl na prvním kole Daniel Pátek (186 cm). V Břeclavi skočil o 4 cm a propadl se o dvě příčky. Představil se také v trojskoku, kde obsadil sedmou pozici (12,33 m).

V dálkařském sektoru se zadařilo Vojtěchu Rakušanovi - výkonem 663 cm si dolétl pro třetí místo. Na dalším kole svůj výkon bohužel nezopakoval (609 cm / 10. místo). V obou kolech také bodoval desátým místem v běhu na 100 m. Rychleji běžel v Olomouci (11,54 s). V úvodním kole přispěl dvěma body v hodu oštěpem ještě Václav Klvaňa (40,26 m).

DOROSTENKY

Nejvyšší příčky úspěšně atakuje Veronika Čejnová. Ve výšce se na druhém kole umístila na druhé pozici, když skočila 163 cm, a třetí byla v trojskosku (10,57 m). Na úvodním kole prokázala, že umí také krátké překážky - byla pátá (16,01 s).

Druhou nejúspěšnější je Nikola Dvorská - více se jí dařilo na druhém kole, kde byla sedmá v dálce (490 cm), devátá na 300 m př. (49,30 s) a třetí ve výšce (140 cm). Na prvním kole skočila ještě o 10 cm výš, ale brala čtvrté místo.

Sběr bodů ve velkém, to je aktuální hobby našich vytrvalkyň. Na obou kolech byla na 1500 m čtvrtá Iveta Jedličková (lépe běžela ve druhém kole - 5:35,28 min). Na trojce se představila její sestra Aneta a také Julie Jakubíčková. Ta doběhla ve druhém kole na druhém místě (12:44,97 min), Aneta Jedličková byla třetí (12:46,06 min). Kupodivu lepší časy ale horší umístění si obě připsaly na prvním kole - Jedličková byla čtvrtá (12:17,69 min), Jakubíčková sedmá (12:24,29 min).

V bězích přispěly body ještě Natálie Hronová na osmistovce (1. kolo: 2:53,82 min / 5. místo; 2. kolo: 2:56,58 min / 8. místo) a hostující Markéta Klusáčková v běhu na 300 m př. (1. kolo: 48,92 s / 6. místo; 2. kolo: 50,27 s / 10. místo).

Na druhém kole v Břeclavi bodovaly ještě Andrea Plhalová pátým místem v dálce (495 cm) a Kateřina Bubíková pátým místem v kladivu (35,38 m) a šestým v disku (27,26 m).

JUNIORKY

Oporou družstva juniorek je vrhačka Barbora Zatloukalová. Ve druhém kole obsadila šesté místo v oštěpu (32,06 m), osmé v disku (29,86 m) i v kouli (11,94 m). V prvním kole se dostala v disku přes třicítku (30,51 m / 8. místo).

Dvakrát čtvrtá byla hostující Anna Plisková v běhu na 400 m př. - v Olomouci běžela za 69,38 s, v Břeclavi byla o 4 setiny pomalejší. Dělené čtvrté místo obsadila na druhém kole další z hostujících dívek Anežka Líznerová, když hladkou čtvrtku zvládla za 61,78 s. Navíc byla šestá na dvojnásobné trati (2:22,27 min). Ve stejné disciplíně byla devátá Anna Špačková (2:29,04 min).

Na tabulky všech družstev po dvou kolech a také na bodování jednotlivců se můžete podívat zde. Závěrečné třetí kolo se koná v sobotu 10. září v Třinci.