MMaS staršího žactva: stříbro a dva rekordy

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva se konalo v neděli 12. června v Třinci. Na tuto akci se nominovalo také 13 atletů a atletek SK Přerov. Jedinou medaili pro náš oddíl získal Adam Bubík v hodu kladivem, když se umístil na druhé pozici. Výkonem 37,00 m navíc o 39 cm překonal přerovský rekord Jana Drašky z roku 2004!

Kromě stříbrné medaile získal ještě dvě "brambory" - v hodu diskem (33,44 m) i vrhem koulí (13,06 m).

Bramborová byla také štafeta hochů na 4x60 m. Kvarteto David Skřeček, Matěj Vylíčil, Robin Slouka a Radim Plško se v Třinci předvedlo časem 32,25 s a bralo čtvrté místo.

Jejich kolegyně startovaly pro změnu ve dlouhé štafetě na 4x300 m. Byť doběhly "až" jedenácté, nemusí být vůbec smutné, jelikož výrazně posunuly přerovský rekord! Časomíra se zastavila na číslech 3:16,52 min, což znamená posun rekordu o 12,5 sekundy! Startovaly Eliška Škrabalová, Kateřina Sehnálková, Kristýna Koláčková a Pavlína Vašinová.

Poslední jmenovaná se navíc blýskla sedmým místem v dálce v osobním rekordu 506 cm. Nenechte se ale zmást oficiálními výsledky, kde je zatím mylně uvedeno 499 cm - ve výsledcích totiž nejou ani u jedné dálkařky zohledněné pokusy ze 4.-6. série.

Slušné je také 13. místo Gabriely Patalové v běhu na 1500 m (5:31,50 min) - věkem totiž tato běžkyně stále patří mezi mladší žákyně.