Družstvo mladších žáků je v KP čtvrté, dívky šesté

V úterý 13. září hostil prostějovský stadion závěrečné třetí kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva, které proběhlo zároveň jako krajský přebor jednotlivců. Obě naše družstva na tomto klání obsadila šestou pozici. V konečném pořadí družstev jsou dívky rovněž šesté a chlapci čtvrtí, když získali stejný počet hlavních bodů jako SK Hranice. V jejich prospěch tak rozhodl vyšší počet pomocných bodů.

Při absenci lídra družstva Jonáše Kolomazníka dosáhl na nejvyšší umístění našeho celku běžec Filip Sehnal, který bral třetí místo v běhu na 800 m (2:32,90 min). Bodoval také pátým místem na třístovce (47,69 s) a šestým v míčku (43,28 m).

Šestá nejrychlejší byla štafeta na 4x60 m, která běžela ve složení Matěj Vojáček, Jakub Zapletal, Ondřej Budař a Adam Houšťava (36,15 s). Rovněž na šesté pozici se umístil Mikuláš Trojek ve vrhu koulí (7,80 m) a k tomu přidal sedmé místo v míčku (42,79 m).

Sedmý na trati 60 m př. byl Vít Zdražil (12,16 s), stejně jako Jáchym Kouba na osmistovce (2:54,77 min).

Zleva: Nikola Vyhňáková, Jakub Zapletal, Vít Zdražil, Silvie Beňová, Matěj Vojáček, Jaromír Nezhyba, Adam Houšťava, Jan Kadala, Filip Sehnal, Ondřej Budař, Mikuláš Trojek, Jáchym Kouba, Viktor Doležal, Gabriela Patalová, Aneta Ulehlová a Vendula Škrabáková.

Z děvčat se výrazněji prosadila pouze Gabriela Patalová, která brala za výkon 123 cm sedmé místo ve výšce. Na stejné pozici se umístila také v běhu na 60 m př. (11,79 s) a osmá byla v běhu na 150 m (22,67 s). Na osmém místě bodovala také Aneta Ulehlová v míčku (33,29 m).