Druhý ročník Extrém Race je již minulostí

Druhý ročník extrémního krosového závodu, který se běží na motokrosové trati, je již minulostí. Letos se na startu sešlo 136 účastníků, kteří se mohli zúčastnit celkem pěti různých závodů v délce od jednoho kilometru po půl maraton.

Celé klání započalo závodem žactva na 1 km, které bylo rozděleno do kategorií 8-11 let a 12-15 let. Mezi staršími hochy a také celkově zvítězil Jáchym Kouba (4:39 min) následovaný vítězkou mezi mladšími dívkami Alicí Drozdovou (4:41 min). V kategorii mladších hochů zvítězil Samuel Punge (4:48 min). Všichni tři reprezentovali náš klub.

Medailisté závodů žactva (červeně označení jsou závodníci SK Přerov):

Dívky 8-11 let Dívky 12-15 let Hoši 8-11 let Hoši 12-15 let
1. Alice Drozdová (4:41 min) 1. Eliška Přikrylová (5:32 min) 1. Samuel Punge (4:48 min) 1. Jáchym Kouba (4:39 min)
2. Anna Vážanová (5:46 min) 2. Anna Gardiánová (5:33 min) 2. Jonatan Kouba (5:28 min) 2. Martin Doležal (4:57 min)
3. Nela Drozdová (6:13 min) 3. Adéla Přikrylová (5:44 min) 3. Tomáš Šperka (6:40 min)

V závodu na 2,5 km vítězství uniklo jen o čivaví chloupek Janu Jakubíčkovi, který bral nakonec druhé místo. Jeho čas byl shodný s vítězem Jiřím Otrusinou (12:31 min). Honza bodoval také v půlmaratonu, který dokončil jako třetí nejrychlejší (2:21:19 hod).

Jan Jakubíček na trati (zdroj: Ohy Oohhyy)

Nejvíce běžců se zapsalo na trati "medium", tedy na 7,5 km. Z domácích závodníků na ní byl nejrychlejší Aleš Říhošek na čtvrtém místě (47:40 min). Čtrnáctou pozici obsadil Michal Jančík (54:04 min). Na nočním extrému na trati 2,5 km zvítězil Aleš Dedek (12:45 min).

Kompletní výsledky zde. Fotografie a video budou brzy zveřejněny - a máte se na co těšit!