Drozdová a Hastík vezou medaile z KP ve vícebojích

Krajské přebory ve vícebojích přípravek a mladšího žactva hostil Šumperk ve čtvrtek 29. září. SK Přerov zde reprezentovalo celkem 21 mladých atletů a atletek, kteří se mezi ostatními rozhodně neztratili. Na druhé místo mezi hochy přípravkáři dosáhl David Hastík a Alice Drozdová byla ve stejné věkové kategorii třetí. Na dohled stupňů vítězů se navíc umístili přípravkář Samuel Punge a mladší žáci Matěj Vojáček, Filip Sehnal a Gabriela Patalová.

Na závodech těchto mladých atletů je obrovská konkurence již tradicí - nejvíce startujících bylo mezi dívkami přípravkářkami, kterých se na startu sešlo 46. Mladší žákyně byly se 36 startujícími druhou nejpočetnější kategorií. O pět méně bylo hochů přípravkářů a nejméně mladších žáků, kterých startovalo 27.

Naše přípravkářky, zleva: Klára Chmelařová, Tereza Novotná, Karolína Koláčková, Klára Indráková, Sofie Štajnarová, Alice Drozdová, Gabriela Škrabalová a Silvie Beňová.

V kategorii přípravek hochů se blýskl skvělými výkony David Hastík - zvítězil ve skoku do dálky v novém osobním rekordu 432 cm a třetí byl v běhu na 60 m (9,37 s). Ve strhujícím závěru osmistovky nakonec obsadil druhé místo, když se první tři závodníci srovnali do půl vteřiny (2:47,67 min). V míčku předvedl výkon 26,91 m a ve čtyřboji tak nasbíral celkem 925 bodů, čímž o 13 b vylepšil svůj výkon z Přerova a obsadil druhé místo. David bude v této kategorii závodit ještě příští rok, takže se máme určitě na co těšit.

Šesté místo bral stejně starý Samuel Punge za zisk 771 bodů. V individuálních disciplínách byl sedmý jak v dálce (394 cm / OR), tak v osmistovce (2:53,82 min) a deváté místo bral v běhu na 60 m (9,72 s). V míčku si vylepšil osobní rekord a jen těsně nepřehodil třicetimetrovou hranici (29,99 m). V novém osobním rekordu uspěl na osmistovce devátým místem Vojtěch Karlík (2:57,98 min).

Bronzovou medaili v kategorii přípravka-dívky vybojovala Alice Drozdová výkonem 1306 b, kterým jen o 44 b zaostala za svým přerovským rekordem ve čtyřboji z minulého čtvrtka. Nejvýše se umístila v běhu na 800 m, když doběhla třetí v novém osobním rekordu 2:54,16 min. Páté místo brala v dálce (393 cm) a sedmé v běhu na 60 m (9,59 s). Míčkem hodila 24,31 m.

Alice Drozdová obsadila celkové třetí místo výkonem 1306 bodů.

Do desítky nejlepších už se žádná z našich dívek nevešla, ale pořadím pořádně zahýbaly v míčku - Klára Chmelařová byla druhá (30,66 m), Silvie Beňová třetí (30,50 m), Sofie Štajnarová čtvrtá (30,37 m) a Gabriela Škrabalová desátá (26,15 m). V dálce se prosadily čtvrtým místem Chmelařová (395 cm) a desátým Škrabalová (385 cm). Rychlé šedesátky jsme mohli vidět v podání Terezy Novotné (9,67 s) a Kláry Indrákové (9,69 s). Děvčata se seřadila za sebou na 11. a 12. místě.

Mezi mladšími žačkami se prosadila pátým místem Gabriela Patalová (2009 b). Ta běžela skvěle 60 m př. (11,26 s / 3. místo) i 800 m (2:46,18 min / 2. místo) a v dálce předvedla desátý nejdelší skok (410 cm). Hladkou šedesátku zvládla za 9,44 s a v míčku hodila 28,77 m. V této disciplíně byla desátá nejlepší Aneta Ulehlová, když hodila 31,21 m.

O čelní pozice mezi mladšími žáky bojovali dva přerovští atleti - Matěj Vojáček a Filip Sehnal. Nakonec se seřadili na pátém a šestém místě, když byl odstup mezi nimi pouhé tři body. O něco lépe si vedl Matěj Vojáček (na fotografii) se ziskem 1316 b. Ten předvedl čtvrtý nejlepší výkon v běhu na 60 m př. (11,20 s), šestý byl v dálce (407 cm) a sedmý v běhu na 60 m (9,11 s) i hodu míčkem (41,89 s). Skryté rezervy má ještě v závěrečné osmistovce (2:57,09 min).

To Filip Sehnal osmistovku umí a dokonce v ní zaběhl i nejrychlejší čas - 2:30,99 min. Zadařilo se mu i v míčku, kde bral čtvrté místo za výkon rovných 45 m. V běhu na 60 m př. obsadil devátou pozici (12,27 s). Hladkou šedesátku zvládl za 9,55 s a do dálky skočil 382 cm. V konečném pořadí obsadil šesté místo za výkon 1313 b.

Na osmistovce se předvedli také Adam Houšťava a Jáchym Kouba, kteří spolu svedli ve finiši napínavý souboj o první místo v rozběhu - nakonec zvítězil Houšťava o 12 setin před Koubou (2:53,20 min).

Všichni vícebojaři. Zadní řada zleva: Adam Houšťava, Matěj Vojáček, Anna Gardiánová, Aneta Ulehlová, Gabriela Patalová, Zuzana Švarcová, Sofie Štajnarová, Nikola Vyhňáková a Klára Indráková. Prostřední řada zleva: Matouš Ludva, David Hastík, Jáchym Kouba, Samuel Punge, trenérka Lucie Václavíčková, Filip Sehnal, Silvie Beňová, Klára Chmelařová, Karolína Koláčková, Tereza Novotná a Alice Drozdová. Vepředu sedí (s medvídkem) Vojtěch Karlík. Chybí Gabriela Škrabalová.