Trojek a Mikešová vybojovali na KP mladšího žactva medaili

V pátek 17. února hostila olomoucká hala Krajské přebory mladšího žactva. Závodilo se v disciplínách 60 m, 60 m př., dálka, výška a koule. Mimo krajské přebory se běžela také osmistovka - na té i v bězích na 150, 300 a 1500 m se už rozdávaly medaile na Krajských přeborech, které se konaly v neděli 8. ledna v Ostravě. Naše výprava vybojovala dva cenné kovy - druhé místo bral Mikuláš Trojek v kouli a třetí byla Adéla Mikešová ve výšce.

Obdobnou smůlu jako při Mistrovství Moravy a Slezska měl Mikuláš Trojek a opět v kouli. Na MMaS držel celou soutěž průběžné třetí místo a až v posledním pokusu o něj přišel. Tentokrát i díky osobnímu rekordu 9,85 m vedl a titul krajského přeborníka měl na dosah, jenže o něj opět v poslední sérii přišel, když se prostějovský Šálek zlepšil na 9,97 m. To už bylo bohužel nad Mikulášovy síly a tak se musel spokojit se stříbrnou medailí.

Korunu jeho těsným prohrám dodal skok do výšky, kde překonal 135 cm a jedna jediná oprava na předchozí výšce jej rovněž stála medaili. Bral nepopulární čtvrté místo... Do finále se probojoval ještě v běhu na 60 m, kde výkonem 8,84 s obsadil sedmé místo. V rozběhu byl ještě rychlejší a vytvořil si nový osobní rekord (8,61 s).

Mikuláš Trojek bral mezi koulaři druhé místo výkonem 9,85 m.

O druhou přerovskou medaili se postarala Adéla Mikešová (na fotografii) ve výšce, kde překonala 135 cm a o jeden centimetr si vylepšila osobní rekord. O třetí místo se podělila s olomouckou Stejskalovou. V rozběhu na 60 m si vylepšila další osobní rekord (9,18 s) a postoupila do finále, kde časem 9,30 s obsadila dvanácté místo.

Osobní rekordy padaly na překážkách - svá maxima si vylepšily Vendula Škrabáková (12,95 s), Sofie Štajnarová (13,05 s) a Gabriela Škrabalová (13,41 s) a všechny se probojovaly do finále. Tam postoupila také Nikola Vyhňáková (14,57 s). Ve finále A startovala Škrabáková, která svůj rozběhový čas téměř zopakovala a za 12,99 s brala čtvrté místo. Další zlepšení, ale ve finále B, prokázala Štajnarová a za výkon 12,79 s brala osmé místo. Znovu se zlepšila také Škrabalová, jež obsadila místo deváté (13,17 s). Těsně za osobním rekordem zůstala Vyhňáková a za výkon 13,74 s si z Olomouce odvezla dvanácté místo.

Premiérové starty si na překážkách užili hoši. Vojtěch Karlík navíc hned dvakrát, neboť časem 13,25 s postoupil do finále. V něm si mírně pohoršil a obsadil dvanácté místo (13,36 s). Ondřej Konečný bral za výkon 14,85 s patnácté místo.

Dařilo se také skokanům. Při své premiéře brala ve skoku do výšky dělené sedmé místo Gabriela Škrabalová, když překonala výšku 125 cm. Těsně tuto výšku třikrát shodila Sofie Štajnarová, i tak se ale radovala z o deset centimetrů vylepšeného osobáku. Za výkon 120 cm brala deváté místo. Mezi dálkařkami se prosadily na desáté místo Alice Drozdová (386 cm / OR), na dvanácté Aneta Ulehlová (374 cm) a na čtrnácté Nikola Vyhňáková (372 cm). Mezi hochy byl nejúspěšnější Ondřej Budař na desátém místě, který zůstal pouhý centimetr za osobním rekordem (363 cm).

Budař v pátek zažil také svou koulařskou premiéru a bral čtrnácté místo (5,37 m). Rovněž poprvé závodil v této disciplíně Ondřej Konečný (5,30 m). To děvčata už s vrhem koulí nějaké zkušenosti mají - do finále postoupila Aneta Ulehlová, ale bohužel si toho jaksi nevšimla a tak absolvovala pouze tři pokusy. Výkonem 7,11 m obsadila sedmé místo. Desítku uzavřela Tereza Teličková (6,75 m / OR), dvanácté místo brala Silvie Beňová (6,67 m / OR), třinácté Sofie Štajnarová (6,65 m) a patnácté Sandra Králíková (6,18 m).

Výprava mladšího žactva, zleva: Irena Daňková, Tereza Novotná, Sandra Králíková, Sofie Štajnarová, David Hastík, Vojtěch Karlík, Viktor Doležal, Lukáš Hanzelka, Ondřej Budař, Jáchym Kouba, Ondřej Konečný, Mikuláš Trojek, Silvie Beňová, Aneta Ulehlová, Petra Jusková, Vendula Škrabáková, Adéla Mikešová, Agáta Kubová a Tereza Teličková.

Jak už bylo výše řečeno, půlkaři závodili jen tak pro radost a bez nároku na medaile. Svým výkonem se ale ve druhém rozběhu blýskl věkem ještě přípravkář David Hastík, který si celý závod pohlídal z prvního místa a v závěrečném kole nasadil ještě k neskutečnému finiši. Svůj halový osobní rekord si vylepšil o 1,6 vteřiny a v čase 2:51,50 min bral skvělé čtvrté místo. Na sedmé příčce se umístil Jáchym Kouba (2:55,58 min), deváté místo bral Vojtěch Karlík (2:59,37 min) a dvanácté Lukáš Hanzelka (3:08,04 min / OR). Toho o ještě lepší čas i umístění připravil soupeř, který jej pár metrů před cílovou čárou chytře zavřel u vnějšího okraje dráhy. Bohužel procházet zdí Lukáš ještě neumí. Mezi hochy startoval ještě Viktor Doležal, který bral čtrnácté místo (3:24,37 min).

Mezi děvčaty byla nejrychlejší z našich Alice Drozdová, která se umístila na páté pozici (2:52,54 min). Startovaly ještě Petra Jusková (3:06,07 min / 12. místo), Klára Indráková (3:12,82 min / 16. místo) a Irena Daňková (3:45,89 min / OR / 20. místo).