Starší žactvo ukořistilo čtyři medaile na krajských přeborech

Jeden přerovský rekord, 4 medaile a k tomu dvě těsná čtvrtá místa - to je bilance staršího žactva z krajských přeborů, které se konaly v pátek 24. února v Olomouci.  O všechny medaile se postarali žáci Jonáš Kolomazník a David Skřeček, když oba shodně získali po dvou cenných kovech.

Na zlato dosáhl Jonáš Kolomazník ve vrhu koulí, kde se jako jediný dostal přes dvanáctimetrovou hranici (12,64 m). Hned dvakrát si vylepšil osobní rekord v běhu na 60 m př. - nejprve v rozběhu, kde byl s časem 8,68 vteřin druhým nejrychlejším a poté ve finále. Tam dokázal stáhnout ještě další 4 setiny a potvrdil tak druhé místo. Závod suverénním způsobem ovládl Samuel Lawson z Olomouce (8,45 s).

Ve vynikající formě se před víkendovým národním šampionátem nachází David Skřeček. Také on si na překážkách vylepšil osobní rekord - v rozběhu byl třetí nejrychlejší (8,83 s). Ve finále se dramaticky utkal s břeclavským Petrjanošem a o jejich pořadí rozhodovala až cílová fotografie. Oba běželi čas 8,89 s a o fous rychlejší byl přeci jenom Jakub Petrjanoš. David obsadil v závodě čtvrté místo, ale protože Břeclav leží mimo Olomoucký kraj, bral zároveň bronzovou medaili na krajských přeborech.

Se stejným borcem David soupeřil také v dálce. I zde se více dařilo Petrjanošovi, který soutěž ovládl skokem dlouhým 603 cm. David se ale pral statečně a opět se o něco blíže přiblížil k vytoužené šestimetrové hranici - skokem na 598 cm navíc o čtyři centimetry vylepšil svůj vlastní přerovský rekord! V celkovém pořadí tak obsadil druhé místo a za krajské přebory získal zlatou medaili.

A aby toho nebylo málo, těsný souboj přidal také ve vrhu koulí. V něm David i prostějovský Adam Žvátora vrhli shodně 11,13 m, a tak musely rozhodovat druhé pokusy, které už hovořily ve prospěch přerovského závodníka. David v soutěži obsadil čtvrté místo, radovat se ale mohl z výrazně vylepšeného osobního rekordu.

Těsně pod stupni vítězů zůstala také Kateřina Sehnálková ve skoku do dálky, když jí na medaili chyběly pouhé 4 cm. Také ona si ale mohla vylepšit náladu novým osobním rekordem. Dobře běžela také překážky, kde se po třetí v životě dostala pod hranici 11 sekund. Za výkon 10,95 s obsadila dvanácté místo.

Šesté místo mezi dálkaři obsadil Dominik Vachl, když za svým osobákem zaostal o 8 cm (492 cm). K tomu přidal ještě deváté místo v kouli (8,55 m / OR), a dvě desátá místa - v běhu na 60 m (8,05 s / OR) i na 60 m př. (10,47 s). V běhu přes překážky za svým osobním rekordem zaostal o pouhou jednu setinu.

První desítku dálkařek uzavřela v osobním rekordu 429 cm Gabriela Patalová. Jedenácté místo mezi překážkáři bral Vít Zdražil (10,98 s). Do patnáctky nejlepších pronikli ještě koulaři Dinh Le Nguyen (7,42 m / OR) na dvanáctém a Filip Sehnal (7,24 m / OR) na třináctém místě.