Mladší žactvo vstoupilo do sezóny na domácím stadionu výbornými výkony

Úvodní kolo krajského přeboru družstev mladšího žactva hostil v úterý 16. května Přerov. Na náš domácí stadion se sjeli závodníci a závodnice z celkem sedmi oddílů Olomouckého kraje, aby se utkali nejen o body do hodnocení družstev, ale také o nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže.

Obě naše družstva zahájila nad očekávání dobře hned v první disciplíně, kterou tradičně byla štafeta na 4x60 metrů. Cílem bylo doběhnout s kolíkem až do cíle a pak byly body jisté. Oproti tréninku se nakonec podařily všechny předávky a děvčata tak mohla slavit nečekané čtvrté místo (35,70 s). Na třetí TJ Šumperk navíc ztratila pouhých 13 setin. Kvarteto Tereza Teličková, Agáta Kubová, Sofie Štajnarová a Sandra Králíková navíc bylo o dvě vteřiny rychlejší než naše štafeta hochů. Ti ve složení Viktor Doležal, Ondřej Konečný, Lukáš Hanzelka a Jáchym Kouba obsadili šesté místo (37,97 s).

I co do počtu vybojovaných bodů bylo dnes úspěšnější družstvo dívek. Ty dokázaly nashromáždit celkem 93,5 bodu a umístily se na čtvrtém místě. Na třetí AC Prostějov přitom ztratily pouhé čtyři body! I chlapecké družstvo bralo čtvrté místo, ale za třetí TJ Šumperk se umístili s propastným rozdílem více než padesáti bodů. Součet bodů našich chlapců přitom byl 52,5.

Hoši mají stále dobrou náladu. Zleva Ondřej Budař, Jan Kadala, Viktor Doležal a Matěj Vojáček.


Nejúspěšnější z našich dívek byla Alice Drozdová, která se nejlépe umístila na třetí pozici v dálce. V ní si vylepšila osobní rekord na 431 cm. Skvěle zvládla také překážky a brala čtvrté místo (10,83 s). Páté místo přidala ještě v běhu na 150 metrů (21,71 s).

Druhým místem bodovala v oštěpu Aneta Ulehlová (19,08 m). Body si připsala také v kouli, kde byla pátá (8,17 m). Čtvrté místo mezi koulařkami vybojovala Adéla Mikešová za výkon 8,44 m. Osobní rekord atakovala ve výšce, ale ani tentokrát nebyla úspěšná, a tak zapsala 137 cm a páté místo. Jeden bod za desáté místo si připsala ještě v běhu na 150 metrů (22,08 s).

Skvělý výkon v běhu na 300 metrů podala Nikola Vyhňáková a posunula si osobní maximum o více než dvě sekundy. Za čas 47,51 s brala druhé místo. Osobák prolomila také v dálce, kde se třikrát přenesla za čtyřmetrovou hranici. Její nejdelší pokus měřil 416 cm a znamenal sedmé místo.

V hodu míčkem se prosadila Silvie Beňová výkonem 37,48 m, za který obsadila šesté místo. Desátá byla v běhu na 60 m př. (13,13 s). Ve skoku vysokém si o centimetr vylepšila osobní rekord Sofie Štajnarová a brala deváté místo (121 cm). Tereza Novotná se při své premiéře v této disciplíně umístila na dělené desáté pozici (111 cm).

Dvě osmá místa, to je bilance Gabriely Škrabalové. Tři body pro družstvo získala jak v běhu na 60 m př. (12,24 s), tak ve výšce (121 cm). Osmá byla také Klára Chmelařová v hodu míčkem (37,00 m), Lucie Vykročilová v běhu na 300 metrů (51,47 s) a Tereza Teličková v hodu oštěpem (12,35 m). Dvěma body přispěla ještě Petra Jusková za deváté místo v běhu na 60 m př. (12,87 s).

Tereza Teličková se v hodu oštěpem umístila na osmé pozici.

Oporou družstva hochů byl Matěj Vojáček. Tomu neskutečně vyšel skok daleký, kde si dokázal vylepšit osobní maximum o šedesát centimetrů až na 475 cm a bral druhé místo! Ve formě se předvedl také v běhu na 300 metrů, kde nenašel přemožitele a zvítězil (45,56 s). Tyto skvělé výsledky doplnil ještě pátým místem v běhu na 150 metrů (21,74 s).

Jak se Vojáčkovi dařilo, tak měl smůlu Mikuláš Trojek, který dnes prostě neměl svůj den. V dálce zůstal za svými možnostmi a bral osmé místo za výkon 418 cm. Nedařilo se mu ani ve výšce, kde překonaných 124 cm znamenalo dělené sedmé místo.

Další body pro družstvo posbírali hoši v běhu na 300 metrů. Ondřej Konečný si vylepšil osobní rekord a bral šesté místo (57,00 s), Jan Kadala byl sedmý (59,22 s). Téměř o čtyři sekundy si vylepšil osobní maximum také Jáchym Kouba v běhu na 800 metrů. Za výkon 2:43,64 min obsadil desáté místo.

Ve vrhu koulí bodovali devátým místem Lukáš Hanzelka (5,55 m) a desátým Ondřej Budař (5,41 m). Na desáté pozici se umístil rovněž Matouš Ludva v hodu oštěpem (14,14 m) a Jaromír Nezhyba v běhu na 60 m př. (12,49 s).

Druhé kolo proběhne ve čtvrtek 1. června v Šumperku.

Kompletní výsledky naleznete zde
Fotogalerie zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem