Přípravky zastihl v Prostějově déšť a tomu odpovídaly také výkony

Druhým kolem pokračoval krajský přebor družstev přípravek v úterý 30. května v Prostějově. V parném letním počasí nejprve Koňas všechny namazal opalovacím krémem, což byl sice dobrý nápad, ale jak se později ukázalo, celkem k ničemu - už o dvě hodiny později jsme se totiž mačkali pod několika málo stany a stromy, abychom moc nepromokli. Zmoknout na závodech není příjemné, ale když zmoknete v Prostějově, to můžete jít doma rovnou celí do pračky.

Náhlé ochlazení a vytrvalý déšť se rovněž projevily na výkonech, které byly o poznání horší než na prvním kole v Šumperku. Skočit do dálky půl metr pod osobák nebylo výjimkou a to byl ještě pěkný výkon, protože první pokus byl většinou špatný a druhý ještě horší. Třetí pokusy se kvůli jednomu doskočišti a časově omezenému prostoru neskákaly, ale tentokrát to snad ani nikomu nevadilo. Ale pěkně popořádku.

Po dešti se na hřišti objevily houby... Jiří Tesař a Václav Holubář.

Závody zahájily tradičně dívčí štafety. Naše áčko běželo v naprosto stejném složení jako při prvním kole. Kvarteto Kateřina Hrazdirová, Karolína Koláčková, Barbora Bürglová a Kristýna Gracová svůj čas nepatrně vylepšilo a stejně jako v Šumperku obsadilo sedmé místo (39,52 s). Čtyři body, které děvčata za tento výkon získala, byly bohužel první a poslední pro dívčí družstvo. Naše družstvo tak zeje osamocené na předposledním místě - děvčata porazila pouze SK Hranice, které tentokrát nezískaly ani jeden bod.

V mírně pozměněném složení startovala štafeta B. Rozebíhala ji Amélie Koláčková následovaná Zuzanou Machačovou, Klárou Andrisovou a Terezou Tichou. Za výkon 41,39 s obsadila děvčata čtrnácté místo.

Velkých změn se dočkaly štafety hochů. Áčko tentokrát rozebíhal Samuel Punge a dále běželi Matěj Pěček, Lukáš Rybníček a David Martinec. Nejprve si hoši (z celého prvního rozběhu, nejen naši) odběhli ostrou generálku, aby se pak dozvěděli, že kamera nic nezměřila - a tak o několik minut později běželi znovu. Náš celek z toho dokázal vytěžit lepší umístění - zatímco "napoprvé" finišoval Martinec na třetím nebo čtvrtém místě, podruhé už se hoši rvali o místo druhé. To jim nakonec velice těsně uniklo a dělilo je od něj pouze 6 setin, ale i tak je třetí místo naprosto skvělým úspěchem! Jejich čas byl 38,12 s, což je o 8 desetin lepší výkon než v Šumperku.

Štafeta B byla i tentokrát na bodech, když doběhla osmá (41,14 s). Hoši běželi ve složení Václav Holubář, Jan Dýmal, Dalibor Nezhyba a Jonatan Kouba. Céčkové štafetě body těsně unikly, když doběhla v jedenáctém nejlepším čase (42,24 s). Běželi Jiří Tesař, Štěpán Tunkl, David Klimeš a Antonín Kříž.

Čekáme na zahájení soutěže dálkařů. Zleva v modrém Matěj Pěček, v bílém Samuel Punge, Václav Holubář, Dalibor Nezhyba, Lukáš Rybníček a David Martinec.


Tahounem družstva hochů byl Samuel Punge, který vybojoval třetí místo ve skoku do dálky (když připočteme ještě štafetový úspěch, tak byl dvakrát třetí). V dálce, při které neustále pršelo a byla dokonce i dvakrát přerušená, se mu povedlo hned prvním pokusem skočit 380 cm, což byl třetí nejdelší pokus celé soutěže. Tato dvě pódiová umístění jsou jediným medailovým úspěchem SK Přerov.

Samuel startoval také v běhu na 800 metrů, který hoši odvážně rozběhli - nejspíše to chtěli mít rychle za sebou. :-) Sam toto tempo udržel až do konce a o čtyři vteřiny si vylepšil osobní rekord na 2:45,99 min! A přestože se jedná o moc pěkný výkon, tak tentokrát stačil "pouze" na sedmé místo. Těžko říct, podle jakého klíče rozdělili pořadatelé jednotlivé běhy, ale podle výkonnosti to nebylo. Je to škoda, protože v prvním běhu bychom mohli být svědky zajímavého souboje až do cílové čáry.

Z rychle rozběhnutého prvního běhu ale vytěžili další dva Přerováci na startu. Jonatan Kouba si vylepšil osobní rekord o 6 vteřin a jen těsně se nedostal pod 3 minuty (3:00,45 min). Za tento výkon bral dvanácté místo. Skvěle běžel také Antonín Kříž (3:01,44 min) na třinácté pozici. I jeho výkon je novým osobním maximem.

Antonín Kříž (vlevo) a Jonatan Kouba v závodu na 800 metrů.

Na šestistovce dívek reprezentovala náš oddíl pouze Tereza Tichá, která tentokrát na body nedosáhla a doběhla na dvanáctém místě (2:10,99 min). O jednu pozici hůře se umístila v běhu na 60 metrů (10,25 s). Mezi hochy bodoval na šedesátce sedmým místem Matěj Pěček (9,82 s). Na děleném jedenáctém místě figuruje Štěpán Tunkl (10,17 s). Pěček přidal body ještě ve skoku do dálky, kde byl devátý (348 cm).

V dálce se k bodům přiblížili ještě Lukáš Rybníček na třinácté pozici (323 cm) a David Martinec. Ten skočil jen o centimetr méně a byl patnáctý.

Nedařilo se děvčatům. Nejlepší výkon předvedla Kateřina Hrazdirová, která skočila 325 cm a obsadila 16. místo. Zuzana Machačová, která se radovala z nového osobního rekordu 316 cm, se umístila na 19. pozici. O centimetr méně skočila Kristýna Gracová a brala dvacáté místo.

Tereza Tichá v rozběhu na 60 metrů.

Mezi vrhači se prosadil Jan Dýmal. V míčku se každým pokusem zlepšoval, až nakonec v tom třetím překonal svůj osobní rekord a stanovil jej na hodnotě 36,10 m (7. místo). Jeden bod za desátou pozici přidal ještě v hodu raketkou (12,00 m). Do nejlepší desítky se nevešel Jonatan Kouba, který stejně jako Dýmal dohodil raketkou do vzdálenosti 12 metrů a obsadil jedenácté místo. Sedmnáctý s výkonem jen o metr horším byl David Horný. Dvacáté místo za výkon 10 metrů obsadil Vít Přikryl.

Z děvčat se do první desítky v hodu raketkou nedostala ani jedna z přerovských závodnic. Nejlépe se na děleném jedenáctém místě umístila Karolína Koláčková (8,00 m), Amélie Koláčková byla třináctá (7,50 m) a Kristýna Gracová patnáctá (7,00 m).

Ve druhé z doplňkových disciplín, běhu přes frekvenční žebřík, byla nejrychlejší Barbora Bürglová na osmnácté pozici (8,79 s). Hoši se pod devět sekund nedostali. Nejrychlejší čas předvedl David Martinec a bral 29. místo (9,05 s). O devět setin za ním zaostal Lukáš Rybníček, který byl třicátý (9,16 s).


Další výkony našich atletů: 

16. místo Karlíková Kateřina raketka 6,00 m
17. místo Zapletalová Viktorie raketka 5,50 m
20. místo Nezhyba Dalibor dálka 307 cm
22. místo Koláčková Karolína dálka 313 cm
24. místo Holubář Václav dálka 292 cm
25. místo Andrisová Klára žebřík 9,02 s
25. místo Bürglová Barbora 60 m 10,69 s
26. místo Horný David míček 21,40 m
27. místo Andrisová Klára 60 m 10,82 s
27. místo Tunkl Štěpán raketka 9,00 m
30. místo Klimeš David míček 16,30 m
31. místo Koláčková Amélie žebřík 9,26 s
32. místo Tesař Jiří raketka 8,00 m
33. místo Navrátil Vít míček 11,50 m
34. místo Navrátil Vít raketka 7,50 m
34. místo Tesař Jiří 60 m 11,12 s
34. místo Kříž Antonín raketka 7,00 m
35. místo Skopal Radim 60 m 11,17 s
35. místo Skopal Radim raketka 7,00 m
36. místo Navrátil Vít žebřík 9,32 s
38. místo Holubář Václav raketka 6,50 m
38. místo Hrazdirová Kateřina 60 m 11,13 s
40. místo Klimeš David 60 m 11,74 s
40. místo Nezhyba Dalibor žebřík 9,73 s
42. místo Horný David žebřík 9,90 s
43. místo Karlíková Kateřina dálka 242 cm
44. místo Přikryl Vít žebřík 10,38 s
44. místo Zapletalová Viktorie dálka 240 cm
46. místo Skopal Radim žebřík 13,78 s
59. místo Zapletalová Viktorie 60 m 12,27 s
61. místo Karlíková Kateřina 60 m 12,29 s

 

V hodnocení druhého kola obsadily dívky sedmé místo se ziskem 4 bodů. Hoši byli pátí (34 b) a na čtvrtou TJ Uničov ztratili pouze jeden bod! V průběžném pořadí patří dívkám sedmé místo, hoši jsou šestí. Třetí a zároveň poslední kolo se koná ve středu 14. června v Olomouci.


Kompletní výsledky naleznete zde
Fotogalerie zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem