Skvělé výkony mladšího žactva v Prostějově vynesly obě družstva na čtvrté místo

Kromě přípravky a staršího žactva zakončilo třetím kolem soutěž družstev také žactvo mladší, které zajíždělo ve čtvrtek 15. června do Prostějova. Dívky obhajovaly svou průběžnou čtvrtou pozici, ale hoši měli úkol mnohem těžší - porazit AK Šternberk a čtvrté místo teprve vybojovat. Po dvou kolech totiž mělo naše družstvo stejný počet hlavních i pomocných bodů jako šternberští atleti.

Hoši se však vyhecovali k famózním výkonům a celkové čtvrté místo nakonec vybojovali, když v tomto kole porazili AK Šternberk hned o 34 bodů. Čtvrté místo obsadili také v tomto kole, stejně jako dívky. Obzvlášť pro ty je celková bramborová pozice úspěchem, neboť v loňské sezóně skončilo dívčí družstvo na posledním šestém místě. Hoši byli také vloni čtvrtí.

Dvěma dílčími vítězstvími podrželi družstvo Mikuláš Trojek a Matěj Vojáček. Vojáček si opět v běhu na 300 metrů vylepšil osobní rekord a suverénně zvítězil v čase 43,83 s. Tímto výkonem se posunul už na čtvrté místo historických přerovských tabulek a navíc také na 12. pozici letošních průběžných tabulek ČR mladších žáků! Druhé místo přidal ve skoku do dálky za výkon 459 cm a tři body si připsal ještě ve vrhu koulí (5,59 m).

Mikuláš Trojek zvítězil ve vrhu koulí, když tříkilové náčiní poslal do vzdálenosti 9,12 m. Na pomyslné stupně vítězů dosáhl také v hodu míčkem, kde si vylepšil osobní rekord na 46,45 m a bral třetí místo. Své dosavadní maximum vylepšil také v běhu na 60 m př., kde doběhl čtvrtý (10,85 s).

V běhu na 800 metrů se dařilo Vojtěchu Karlíkovi, který závod rozeběhl odvážně a v prvním kole dokonce běžel na jeho čele. Později se pořadím sice lehce propadl, nicméně v posledním kole (v Prostějově měří stadion 333 metrů, takže se běžely zhruba dvě a půl kola) i přes rozvázanou tretru výborně finišoval a nakonec doběhl šestý. Osobní rekord si vylepšil o dalších sedm vteřin na 2:40,37 min!

Vojtěch Karlík v závodu na 800 metrů.

Běžela se také trať dlouhá 1500 metrů, na které naše barvy hájili Jáchym Kouba a Lukáš Hanzelka. Do závodu se přihlásili pouze čtyři závodníci, a tak se jednalo spíše o taktický boj o body než, jak jsme původně plánovali, útoky na osobní rekordy. Kouba se celý závod držel v závěsu na třetí pozici a ve finiši nakonec podlehl šternberskému Sulákovi. I tak je čas 5:47,15 min novým osobním rekordem. Tempu soupeřů naopak nestačil Lukáš Hanzelka, který se jich v úvodu závodu sice statečně držel, ale zhruba v polovině už doslova nemohl popadnout dech. Protože jsme ale potřebovali sbírat body (o průběžném stavu jsme neměli ani ponětí), statečně se vydýchal a ve volném tempu pokračoval až do cíle. Čas 6:37,27 min je sice daleko za jeho možnostmi, ale sedm bodů za čtvrté místo se rozhodně počítá!

Hanzelka bodoval také mezi koulaři, kde si za výkon 5,07 m připsal deváté místo. O pouhý jeden centimetr předčil oddílového kolegu Ondřeje Konečného, který bral desáté místo. Mezi vrhači se prosadil ještě Matouš Ludva devátým místem v oštěpu, ve kterém si vylepšil osobní rekord na 17,71 m. V míčku obsadil třinácté místo (35,65 m).

Devátým místem v běhu na 60 m př. bodoval ještě Jaromír Nezhyba, který si časem 11,72 s vytvořil nové osobní maximum. O jisté body se ochudil ve skoku vysokém, kde startovalo pouze osm výškařů, když se mu nepodařilo zapsat zdařený pokus na základní výšce.

Na patnácté místo se mezi sprintery prosadil Ondřej Budař výkonem 9,34 s. Nečekaně byla obsazená třístovka, ve které na předchozích kolech mnoho závodníků nestartovalo. Kromě vítězného Vojáčka se z našeho oddílu už nikomu bodovat nepodařilo - nejblíže byl přitom k bodům Kouba na dvanáctém místě (51,18 s).

Hned v úvodu soutěže bodovaly obě štafety. Áčko běželo ve složení Tobiáš Navrátil, Vojtěch Karlík, Jáchym Kouba a Ondřej Budař a za výkon 36,12 s obsadilo páté místo. Na body dosáhlo také béčko ve složení Jan Kadala, Ondřej Konečný, Viktor Doležal a Lukáš Hanzelka, když zaběhlo devátý nejrychlejší čas (38,67 s).

Na body dosáhly také obě štafety dívek, které byly nečekaně vyrovnané a dokonce se stalo to, co se moc nestává - béčko porazilo áčko. Štafeta B se umístila na šestém místě v čase 35,33 s a běžela ve složení Silvie Beňová, Lucie Vykročilová, Agáta Kubová a Klára Indráková. Štafeta A ztratila na béčko pouhých 13 setin a brala sedmé místo. Kvarteto Vendula Škrabáková, Tereza Novotná, Petra Jusková a Klára Chmelařová dosáhlo času 35,46 s.

Družstva mladšího žactva SK Přerov, zleva: za krkem Matěji Vojáčkovi sedí Viktor Doležal, dále (už samostatně) stojí Petra Jusková, Lucie Vykročilová, Agáta Kubová, Barbora Železná, Adéla Mikešová, Alice Drozdová, Silvie Beňová, Klára Chmelařová, za ní je v zákrytu Mikuláš Trojek a na jeho zádech Jaromír Nezhyba, Vendula Škrabáková, Vojtěch Karlík, Klára Indráková, Ondřej Budař, Matouš Ludva, Jan Kadala, Tobiáš Navrátil, Jáchym Kouba, Ondřej Konečný a na jeho zádech Lukáš Hanzelka. Chybí Tereza Novotná a Nikola Vyhňáková.

V individuálních disciplínách posbírala mezi děvčaty nejvíce bodů Alice Drozdová, jež se umístila nejvýše na místě druhém. To brala za výkon 10,69 s v běhu na 60 m překážek. Páté místo přidala v dálce (425 cm) a jen o jednu příčku si pohoršila v běhu na 300 metrů (49,11 s). V obou bězích se navíc mohla radovat z nových osobních rekordů i zápisu do historických tabulek Přerova - na třístovce i na překážkách figuruje na sedmé pozici.

Třetí místo v soutěži výškařek vybojovala Adéla Mikešová za překonaných 134 cm. O pět centimetrů výše byla bohužel třikrát neúspěšná, a tak si ani tentokrát osobní rekord nevylepšila. Vydařila se jí ale koule, ve které obsadila páté místo v novém osobním maximu 8,97 m. Tímto výkonem se navíc posunula v přerovských tabulkách už na čtvrté místo. Osobním rekordem se blýskla také v běhu na 150 metrů, když zaběhla osmý nejrychlejší čas (21,73 s). I tento výkon znamenal posun vpřed v historických tabulkách - tentokrát na šesté místo.

Na třístovce se prosadila Nikola Vyhňáková pátým místem (49,04 s). Na nejkratší trati jí body těsně unikly, když byla dvanáctá v novém osobním rekordu (9,23 s). Premiéru má za sebou také ve skoku vysokém, kde překonala laťku ve výši 129 cm a úplně beznadějné nebyly ani její skoky o 5 cm výše. Zde obsadila osmé místo. Ve stejné disciplíně startovala také Tereza Novotná, která překonala pouze základní výšku 109 cm a na body nedosáhla (13. místo). Prostějovský sektor byl ale psychickou zkouškou snad u všech závodnic - atypicky nízké doskočiště totiž opticky zvyšuje laťku, která se zdá být nejméně o 20 cm výš.

Novotná se vydala do boje také v běhu na 800 metrů, který zvládla na jedničku a poprvé v životě se dostala pod tři minuty (2:50,93 min). V závěrečném finiši jen těsně podlehla dvěma soupeřkám a brala deváté místo.

Běh na 60 metrů - ve třetí dráze běží Nikola Vyhňáková, ve druhé Agáta Kubová.

Pět bodů za šesté místo si připsala Silvie Beňová v hodu míčkem, když si opět vylepšila osobní rekord (40,93 m). Rovněž šestým místem bodovala mezi koulařkami Agáta Kubová. Výrazně vylepšeným osobním rekordem 8,69 m se navíc posunula na šesté místo historických tabulek Přerova.

V běhu na 300 metrů bodovala desátým místem Barbora Železná v osobním rekordu 60,19 s. Desátá byla také Lucie Vykročilová v běhu na 60 m př. (11,87 s). V této disciplíně body unikly Kláře Chmelařové na dvanáctém místě (12,54 s) i Silvii Beňové na místě třináctém (12,76 s). Chmelařová startovala také v dálce, kde brala 16. místo za výkon 376 cm. Pěkné třinácté místo v běhu na 60 metrů vybojovala ještě Klára Indráková (9,36 s).

 

Výkony dalších členů družstva:

11. místo Budař Ondřej koule 4,88 m
14. místo Škrabáková Vendula 60 m př. 13,35 s
15. místo Doležal Viktor dálka 381 cm
15. místo Jusková Petra 60 m př. 13,52 s
15. místo Nezhyba Jaromír 300 m 53,79 s
16. místo Kadala Jan míček 29,21 m
17. místo Karlík Vojtěch 300 m 54,17 s
18. místo Indráková Klára 150 m 23,00 s
18. místo Konečný Ondřej 300 m 54,24 s
18. místo Vykročilová Lucie dálka 365 cm
19. místo Kubová Agáta 60 m 9,57 s
20. místo Navrátil Tobiáš 150 m 24,47 s
22. místo Škrabáková Vendula 150 m 23,62 s
23. místo Jusková Petra 150 m 23,90 s
23. místo Navrátil Tobiáš dálka 353 cm
24. místo Železná Barbora 60 m 10,92 s
25. místo Ludva Matouš 150 m 25,50 s
27. místo Doležal Viktor 60 m 9,88 s
31. místo Kadala Jan 60 m 10,66 s

 

Kompletní výsledky naleznete zde
Fotogalerie zde
V
ideogalerie zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem