Starší žactvo mělo v Šumperku žně: veze 9 medailí a přerovský rekord k tomu!

Krajské přebory staršího žactva hostil ve středu 6. září Šumperk. V závodech jednotlivců se o medaile utkal také tucet atletů a atletek SK Přerov. Zejména hoši byli úspěšní - vybojovali totiž hned osm medailí a k tomu přidali spoustu osobních rekordů. Čest dívek zachránila s jednou medailí Gabriela Patalová.

O již zmíněné medaile se kromě Patalové postarali Jonáš Kolomazník, Filip Sehnal, Robin Slouka a David Skřeček. Čtyřikrát stáli Přerováci na nejvyšším stupínku i na druhém místě a jednou vybojovali třetí místo. K tomu přidali ještě 16 umístění v nejlepší osmičce.

Třikrát neporažený zůstal Jonáš Kolomazník a zaslouženě si tak ze Šumperka odvezl tři zlaté medaile. V disku dokonce vylepšil i svůj vlastní přerovský rekord o dalších 64 centimetrů až na hodnotu 47,49 m! Blízko k přerovskému maximu byl i v běhu na 100 m překážek, nakonec za ním ale o 6 setin zaostal (13,64 s). Další kvalitní výkon přidal v kouli (15,39 m).

Kompletní sadu medailí vybojoval David Skřeček. Tu nejcennější, zlatou, získal v běhu na 150 metrů, ve kterém si navíc posunul osobní rekord na 17,51 s a pojistil si svou třetí pozici v historických tabulkách Přerova. Rychlejší mezi žáky byli už jen David Drštička a Jaroslav Šmotek. Skvěle zvládl také krátké překážky, ve kterých se poprvé dostal pod 14 sekund a získal stříbrnou medaili. Výkonem 13,99 s se navíc posunul na třetí místo historických tabulek. Své maximum posunul také v disku (41,98 m) a bral bronz. V této disciplíně je v dlouhodobých tabulkách na druhém místě.

Fantastické zlepšení na 1500 metrů předvedl Filip Sehnal, který posunul svůj osobní rekord rovnou o deset vteřin! Za výkon 4:51,41 min navíc získal stříbrnou medaili. Představil se i v kladivu, kde si rovněž posunul osobák (19,25 m) a v hodu oštěpem (25,94 m). V obou vrhačských disciplínách obsadil páté místo.

Stříbro mezi překážkáři na trati 200 metrů ukořistil Robin Slouka, když nestačil jen na suverénního Samuela Lawsona z Olomouce. Slouka zaběhl zatím svůj druhý nejlepší čas a jen těsně se nedostal pod půl minuty (30,16 s). V běhu na 150 m obsadil deváté místo, když i zde zaběhl svůj druhý životní čas (18,97 s).

Na dvoustovce překážek brala stříbro také Gabriela Patalová (na fotografii), která vyhrála svůj rozběh časem 33,35 s. K tomu přidala ještě páté místo v oštěpu (20,85 m) a sedmé v běhu na 150 metrů (21,01 s).

Mezi překážkáři dvakrát uspěl Vít Zdražil, který si na své konto připsal tři finálová umístění. Těsně pod stupni vítězů zůstal v běhu na 200 m př. (33,31 s) a na poloviční trati byl pátý (17,55 s). V obou disciplínách si přitom vylepšil osobní rekordy. Osmé místo bral mezi sprintery na trati 60 metrů (8,47 m) a jen 8 setin mu chybělo k osobnímu maximu.

Na dvoustovce překážek se představil také Adam Bařinka, který při své premiéře na této trati bral páté místo (35,33 s). Šestý byl další z našich závodníků Oliver Punge (38,05 s). Osobní rekord zapsal Punge v disku, když se poprvé dostal přes dvacet metrů a umístil se na sedmé pozici (20,86 m). Bařinka startoval ještě v běhu na 150 m, kde obsadil dvanácté místo (21,83 s).

Dvojitou osobákovou radost měla Eva Popelková, a to jak na půlce, tak ve skoku vysokém. V běhu na 800 metrů obsadila šesté místo (2:53,08 min) a mezi výškařkami byla sedmá (125 cm). Rovněž sedmé místo brala Viktorie Koláčková v hodu oštěpem (15,68 m / OR) a ještě o dvě příčky lépe se umístila v kouli (9,05 m).

Mezi překážkářkami se představila její sestřenice Kristýna Koláčková, která byla na dvoustovce šestá nejlepší (39,60 s). Na poloviční trati obsadila osmé místo (19,56 s). Bez finálových umístění zůstala Natálie Kosková. Lépe se umístila v běhu na 150 metrů, kde byla za výkon 22,53 s čtrnáctá. O jednu pozici níž se umístila v běhu na 60 metrů (9,28 s).

Kvalitní výkony našich atletů jsou příslibem před nadcházejícím Mistrovstvím ČR žactva, které se bude konat ve dnech 23.-24. září v Břeclavi.