Na MČR v silničním běhu byly vidět i přerovské barvy - a to hodně vysoko

Legendární silniční běh Běchovice - Praha se letos v neděli 24. září konal už po sto dvacáté první. Na startu nechyběli ani přerovští běžci Zdeněk Doležal a Tomáš Kašpařík, kteří se nenechali zahanbit a umístili se vysoko v pořadí.

Lépe si vedl Zdeněk Doležal, který v kategorii muži 40-44 let obsadil vynikající páté místo (37:04 min). Tomáš Kašpařík doběhl v téže kategorii na místě třináctém (38:02 min), když se oproti loňsku zlepšil o 26 vteřin. V absolutním pořadí mužů masters bral Doležal desáté místo, Kašpařík byl dvacátý druhý. Počasí bylo pro běžce relativně příznivé - sice chladné, ale bez deště a jen s mírným protivětrem.

Ve středu 20. září přitom Kašpařík startoval v Šumperku na Běhu AZ Ekothermu, který je součástí série Chlapáckého běhu. Tentokrát mu to na "bednu" nevyšlo a obsadil v kat. B čtvrté místo. "Byl to náročný běh s táhlým stoupáním v první polovině. To mi problémy nedělalo, ale v závěru jsem nečekaně velmi vytuhl a nechal se několika papírově slabšími běžci předběhnout. Zřejmě se projevil nevhodný oběd a únava ze sobotního závodu," zhodnotil svůj výkon Kašpařík, který měl v nohách ještě sobotních 22 km z Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

V Šumperku zvládl 8280 m s převýšením 229 m za 35:52 minuty a v celkovém pořadí obsadil jedenácté místo. 

Tomáš Kašpařík v cíli Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

Kompletní výsledky Běchovice - Praha najdete zde
Kompletní výsledky Běhu AZ Ekothermu jsou ke stažení v přlloze.

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem