Vydařené mezistátko žactva: Kolomazník získal stříbrnou medaili!

V sobotu 30. září se v chorvatském Varaždinu konalo Mezistátní utkání družstev staršího žactva České republiky, Chorvatska, Maďarska, Slovinska a Slovenska. Díky skvělým výkonům a především umístění na prvních dvou místech se na tuto reprezentační akci nominovali také přerovští atleti Jonáš Kolomazník a David Skřeček.

Oba dva navíc přispěli bodovým ziskem pro družstvo ČR. Dokonce stříbrnou medaili vybojoval v běhu na 100 m překážek Jonáš Kolomazník, když nestačil pouze na maďarského závodníka Richarda Nagyho. Kolomazník navíc zaběhl svůj druhý nejlepší čas v životě (13,50 s) a za svým maximem z minulého týdne zaostal o 14 setin sekundy. Cenná je také porážka letošního Mistra ČR Tomáše Oberndorfera, který v Chorvatsku doběhl třetí osm setin za Kolomazníkem.

Jonáš Kolomazník bral v běhu na 100 m překážek stříbrnou medaili! (Zdroj: AK Šternberk)

Jen šest centimetrů dělilo Kolomazníka od bronzové medaile v jeho další disciplíně. Ve vrhu koulí předvedl vyrovnanou sérii a nejdelší pokus měřil 15,58 m. Na domácího Mateljiće už se však dotáhnout nedokázal, a tak obsadil čtvrté místo. Stejně jako na překážkách ale dokázal porazit svého jediného přemožitele z Mistrovství ČR Jana Doležálka, kterému se bohužel tentokrát příliš nedařilo a za výkon 14,05 m skončil sedmý.

Vyhlášení běhu na 100 m př. (Zdroj: AK Šternberk)

V běhu na 300 metrů se představil David Skřeček, který tentokrát hranici 37 vteřin neprolomil, přesto si připsal svůj pátý nejlepší čas v životě. Za výkon 37,19 s obsadil šesté místo a na domácího pátého Dubajiće ztratil jen 8 setinek.

David Skřeček zaběhl na třístovce šestý nejlepší čas. (Zdroj: AK Šternberk)

V konečném zúčtování obsadilo družstvo chlapců první místo, když dokázali posbírat 219 bodů. Druhé místo brali Maďaři, kteří nasbírali o 5,5 bodu méně. Mezi dívkami se pořadí prohodilo, když Maďarky nasbírali 216 bodů a Češky 207. Naše a maďarská družstva mezistátnímu utkání jasně dominovala - ostatní celky se nedostaly přes 140 bodů.

Výprava starších žáků a žákyň České republiky. (Zdroj: AK Šternberk)


Kompletní výsledky naleznete zde
Fotogalerie zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem