Drozdová, Trojek a Hastík - to jsou medailisté KP ve vícebojích

Ve středu 4. října se v Olomouci konaly Krajské přebory ve vícebojích mladšího žactva a přípravek. SK Přerov na tuto akci vyslal 23 mladých atletů a atletek, aby bojovali nejen o co nejlepší umístění, ale i o pěkné výkony. V těchto dvou početně obsazených kategoriích se podařilo uspět hned několika našim atletům, když se jich rovnou deset dostalo do nejlepší osmičky ve své kategorii! Třešničkou na dortu jsou medaile, které získali Alice Drozdová, Mikuláš Trojek a David Hastík.

Svou kategorii téměř o sto bodů ovládla mladší žákyně Alice Drozdová. Výkonem v pětiboji 2245 bodů se navíc významně zapsala i do historických tabulek Přerova, kde se posunula už na čtvrté místo. Její jednotlivé výkony byly 10,23 s v běhu na 60 m překážek, 33,62 m v hodu míčkem, 8,94 s v běhu na 60 m, 445 cm ve skoku do dálky a 2:46,62 min v běhu na 800 metrů.

Alice Drozdová mezi mladšími žákyněmi zvítězila.

28 bodů dělilo od bronzu další mladší žákyni Nikolu Vyhňákovou. Ta nasbírala celkem 2096 bodů a obsadila nepopulární čtvrté místo. Tímto povedeným výkonem v pětiboji se také ona posunula v historických tabulkách, a to už na sedmé místo. Výkony: 60 m př. - 11,98 s; míček - 32,66 m; 60 m - 9,00 s; dálka - 432 cm; 800 m - 2:47,29 min.

Do osmičky nejlepších se prosadily ještě Silvie Beňová na šestém (1819 b), Klára Chmelařová na sedmém (1810 b) a Tereza Válková na osmém místě (1809 b). Skvěle našim závodnicím vyšel hod míčkem, kde obsadily první tři místa! Zvítězila Beňová (43,28 m), druhá byla Chmelařová (38,14 m) a třetí místo brala Sofie Štajnarová (37,80 m).

Skvěle si mezi mladšími žáky vedl Mikuláš Trojek, který bral za výkon 1879 bodů bronzovou medaili. V součtu bodů si vylepšil osobní rekord skoro o 300 bodů a posunul se na sedmé místo historických tabulek. Famózně zvládl hned první disciplínu, běh na 60 m překážek, kde se poprvé v životě dostal pod deset sekund a časem 9,85 s v této disciplíně zvítězil. Osobní rekord znamenal také posun v přerovských tabulkách, a to na páté místo. Dobře si vedl i v dalších disciplínách, kde zapsal 44,81 m míčkem, 8,71 s v běhu na 60 metrů, 451 cm ve skoku do dálky a 2:40,92 min v běhu na 800 metrů.

Mladší žák Mikuláš Trojek obsadil třetí místo.

I přesto, že Matějovi Vojáčkovi chyběly body z překážek, posbíral 1251 bodů a umístil se na pěkné osmé pozici. Na překážky po loňském pádu a zlomenině ruky vůbec nenastoupil, body však dohnal na dalších disciplínách: míček - 40,51 m; 60 m - 8,49 s; dálka - 453 cm; 800 m - 2:49,71 min.

Stříbro mezi přípravkáři vybojoval David Hastík, když se teprve jako druhý přípravkář v historii Přerova dostal přes 1000 bodů. Za výkony 34,47 m v míčku, 9,10 s v běhu na 60 metrů, 434 cm do dálky a 2:42,77 min v závěrečné osmistovce posbíral 1087 bodů. Na osmistovce byl ze všech nejrychlejší a také v ostatních disciplínách se umístil v popředí.

Přípravkář David Hastík vybojoval stříbrnou medaili.

Pátým místem mu sekundoval známý reportér rádia SAM 24/7, Samuel Punge. Ten nasbíral 938 bodů. Výkony: míček - 28,57 m; 60 m - 9,27 s; dálka - 421 cm; 800 m - 2:47,73 min. Nejlepší osmičku závodníků uzavřel další z našich vícebojařů Lukáš Kopec (863 b) s výkony: míček - 25,98 m; 60 m - 9,26 s; dálka - 391 cm; 800 m - 2:48,71 min.

Mezi dívkami náš oddíl reprezentovala pouze Tereza Tichá, která se výkonem 948 bodů umístila na čtrnácté pozici.