Na Běhu 17. listopadu zvítězili Navrátil a Kamínková

Již 38. ročník Běhu 17. listopadu uspořádal atletický oddíl SK Přerov v pátek 17.11.2017. Závod se běžel jako součást Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a startovali na něm běžci všech věkových kategorií - tedy od dětí až po veterány. V hlavním závodě na 9 km obhájili vítězství z loňského roku Tomáš Navrátil (AK Kroměříž) a Petra Kamínková (Svatý Kopeček).

ZTRÁTY A NÁLEZY zde

Trať byla stejně jako v loňském roce rozbahněná a bylo i poměrně chladno - teploměr ukazoval 3°C nad nulou. Předloňská traťová maxima Roberta Míče (29:52 min) a Petry Kamínkové (34:48 min) tak opět odolala, ale i tak byly k vidění velmi kvalitní výkony. Zcela nejrychlejší byl už zmíněný kroměřížský Tomáš Navrátil, který devítikilometrový okruh zvládl za 30:39 minut a zvítězil jak v kategorii A, tak celkově. Druhý v pořadí Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín) na něj ztratil 53 sekund (31:32 min) a obsadil druhé místo v kat. A i v celkovém pořadí. Třetí celkově proběhl cílem další z běžců AK Kroměříž Tomáš Blaha, který bral za výkon 31:53 min vítězství v kat. B.

Stupně vítězů doplnil v kat. A Martin Borák z Dolní Libiny (32:35 min). V béčku bral druhé místo domácí běžec Petr Kučera (32:28 min) a třetí byl opět kroměřížský Josef Sedláček (32:42 min).

Kategorii A ovládl Tomáš Navrátil, druhé místo bral Radoslav Šíbl a třetí Martin Borák. (Zdroj: Václav Klvaňa ml.)

Mezi "céčkaři" zvítězil Pavel Jína reprezentující TJ Ligu 100 (35:15 min), druhé místo bral Petr Matějík z teamu Cycloracing (37:38 min) a třetí byl Zbyněk Jelínek rovněž z Ligy 100 (39:05 min). V kategorii D bral první místo Bedřich Vynikal z teamu AVA (39:10 min). Druhou příčku obsadil Ondřej Němec z AK Kroměříž (39:39 min) a třetí místo bral za výkon 41:22 min Petr Zdražil (QuoUsque Tandem).

V kategorii nejstarších běžců nad 70 let bral první místo Jan Vodička z MK Radslavice, který zaběhl velice pěkný čas 49:19 min. Druhé místo obsadil Jan Sedláček z TJ Ligy 100 (67:38 min).

Těsně pod stupni vítězů zůstal domácí běžec Jan Jakubíček, který v kategorii A obsadil čtvrté místo (33:59 min) a celkově byl sedmý. Vysoko se umístili také Radim Klimecký, jež bral časem 36:33 min osmé místo v áčku a patnácté celkově. O vteřinu mu podlehl další z přerováků Tomáš Kašpařík a bral šesté místo v kat. B. Skvělým výkonem překvapil domácí sprinter David Drštička, který zvládl devět kilometrů za 37:42 min a obsadil dvanácté místo v kat. A a celkově byl dvacátý čtvrtý.

Čtrnáctý v kat. B doběhl Jiří Skřeček (39:24 min). Nepopulární čtvrté místo vybojoval v kat. C Petr Punge (41:06 min). Jednadvacátý v "áčku" doběhl přerovský překážkář Rostislav Mališka (43:37 min) a o dvě příčky za ním se umístil Jakub Sehnálek (44:02 min). Běžel i Martin Kadala, který trať zvládl za 44:54 min a obsadil 26. místo v kat. A.

Na devítikilometrový okruh se vydala také dvanáctiletá Silvie Beňová, která běžela společně se svým tatínkem. Její výkon 51:07 min stačil na 11. místo v kat. F. Běžela také vrhačka Barbora Zatloukalová, která obsadila patnácté místo v kat. F (55:21 min).

Odstartováno. Hlavního závodu na 9 km se letos zúčastnilo 116 běžců a běžkyň. (Zdroj: Zdena Sehnalová)

Nejrychlejší mezi ženami byla stejně jako loni i předloni Petra Kaminková ze Svatého Kopečku. Zvítězila v kat. G i v celkovém pořadí žen a v celkovém pořadí (tedy i mezi muži) pronikla do top 10, když zaběhla devátý nejlepší čas! Výkonem 35:03 min nadělila druhé v cíli Vendule Horčičkové (Best4Run) asi minutu a půl. Horčičková proběhla trať za 36:37 min a zvítězila v kat. F a celkově byla druhá. Třetí v celkovém pořadí byla Martina Novotná z Bike Teamu TÜV SÜD Rusava (38:25 min) a brala zároveň i druhé místo v kat. F.

Stupně vítězů kat. F doplnila na třetím místě Jitka Fojtková (TJ Liga 100) výkonem 40:16 min. Druhá v kat. G byla Iva Podjuklová reprezentující SK Hranice (44:56 min) a bronzovou medaili získala Lenka Běhalová z Podolí (47:26 min).

V kategorii H nenašla přemožitelku Kateřina Gočaltovská z Rocktechniku Hranice (49:34 min). Druhé místo obsadila Ludmila Písková, která hájí barvy Ligy 100 (49:57 min), a třetí doběhla přerovská Jitka Navrátilová (58:40 min).

Než se vytrvalci vydali na okruh zahrádkami až do Újezdce, absolvovali úvodní 700 m dlouhé krosové kolečko na stadionu. To je pak čekalo i v závěru. Na fotografii míří ze stadionu nakonec celkově šestý Josef Sedláček a celkově sedmý Jan Jakubíček. (Zdroj: Zdena Sehnalová)

Ještě než odstartoval hlavní závod, byly na programu dětské běhy. V nich jsme i díky ne příliš příznivému počasí neviděli tolik dětí, jak bychom si přáli. Kategorii starších žáků kompletně obsadili domácí běžci, z nichž nejrychlejší byl na trati 1400 m Filip Sehnal (5:22 min) následovaný Oliverem Pungem (5:54 min) a Filipem Gybasem (6:54 min). Starší žákyně startovaly rovněž tři - zvítězila hranická Adéla Dostálová (5:48 min) před oddílovou kolegyní Kristýnou Podjuklovou (5:56 min). Třetí místo brala Iveta Trojancová (Orel Vyškov) v čase 6:51 min.

O něco početněji byly zastoupené kategorie mladšího žactva, které závodilo rovněž na 1400 m dlouhé trati. Mezi hochy zvítězil Dominik Foltas z Přerova v čase 5:33 min. Druhé místo bral hranický Ondřej Glet, který na vítěze ztratil jen dvě vteřiny. O prsa třetí byl domácí Vojtěch Karlík, který dosáhl shodného času jako Glet (5:35 min). Kategorie mladších žákyň byla výhradní záležitostí atletek SK Přerov - startovalo jich 5. Nejrychlejší byla Alice Drozdová (6:55 min), druhé místo brala Sofie Štajnarová (7:07 min) a třetí Nikola Vyhňáková (7:12 min).

Mladší žákyně SK Přerov - zvítězila Alice Drozdová před Sofií Štajnarovou a Nikolou Vyhňákovou. (Zdroj: Václav Klvaňa ml.)

Kategorie přípravky (roč. 2006-2007) běžela jedno kolo o délce 700 m. Mezi hochy zvítězil domácí David Hastík v čase 2:41 min, když o pouhou vteřinu porazil parťáka z tréninkové skupiny Samuela Pungeho. Třetí místo bral hranický David Karola (2:45 min). V kategorii děvčat s náskokem zvítězila šternberská Eliška Bundilová (2:39 min). Druhé místo vybojovala Kateřina Mendreková z TJ Jäkl Karviná (2:50 min) a třetí byla holešovská Michaela Petrželová (2:56 min). Domácí Adéla Školová brala čtvrté místo (3:15 min).

V kategorii nejmladších hochů a dívek (roč. 2008 a mladší) zvítězil Jakub Tesařík z Cykloteamu Kolárna (2:50 min) před dvojicí domácích závodníků: Antonín Kříž byl druhý (2:55 min), Šimon Bajcar třetí (2:57 min). Mezi děvčaty zvítězila Emma Zajícová ze Sokola Opava (2:51 min) před Monikou Železníkovou z Babic (2:58 min) a Barborou Udvárosovou z AK EZ Kopřivnice (3:01 min). Nejlepší z domácích závodnic byla Ema Kroupová na pátém místě (3:11 min).