Vánoční hala v Olomouci viděla čtyři přerovské rekordy!

Již patnáctý ročník Vánočního přátelského utkání žactva hostila olomoucká hala v pátek 15. prosince. Utkání se zúčastnila družstva domácího Olomouce a dále Šternberka, Šumperka, Prostějova a samozřejmě i Přerova. Soutěžilo mladší i starší žactvo.

Nejvíce se dařilo našim mladším žákyním, které v součtu bodů dosáhly na výborné druhé místo, když nestačily pouze na atletky AK Olomouc. Děvčata nasbírala 89,5 bodu. Ostatní naše družstva obsadila čtvrté místo. Nejblíže ke stupňům vítězů přitom měli mladší žáci, kteří na třetí Šumperk ztratili pouhých 3,5 bodů, když celkem nasbírali 42 b. Na čtvrtém místě se umístilo i družstvo starších žáků (58 b) a starších žákyň (53,5 b).

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ
Neúspěšnější sběratelkou bodů se stala Alice Drozdová (24 b). Stříbrnou medaili získala v běhu na 60 metrů překážek, ve kterém se díky výkonu 10,19 s zařadila na třetí místo dlouhodobých halových tabulek Přerova. Bronzovou medaili přidala v běhu na 60 metrů (8,57 s) a i v této disciplíně je v tabulkách na třetím místě. Čtvrté místo obsadila mezi dálkařkami ve výborném výkonu 452 cm, který znamenal nový halový přerovský rekord! Alice o 10 cm vylepšila maximum Heleny Tomkové z roku 2005. Alice bude mezi mladšími žačkami startovat také příští rok.

Alice Drozdová (třetí zleva) patří mezi velké naděje přerovské atletiky. (Zdroj: AK Šternberk)

Rekord Tomkové překonala také Nikola Vyhňáková a se skočenými 450 cm se posunula na druhé místo tabulek. V soutěži obsadila páté místo. Bohužel jen horší zápis ji odsunul na čtvrté místo mezi výškařkami. Nikola si zlepšila osobní rekord na pěkných 140 cm, další postupné výšky 145 cm se už ale zalekla a ze soutěže odstoupila. Bodovala také sedmým místem v běhu na 800 metrů (3:05,95 min).

Zlatou medaili vybojovala ve vrhu koulí Adéla Mikešová. Výkonem 9,58 m se navíc posunula na druhé místo historických tabulek. Dařilo se jí i ve výšce, kde za překonaných 135 cm obsadila šesté místo. Beznadějné nebyly ani její pokusy o pět centimetrů výše. Startovala také v běhu na 60 m, na body ale nedosáhla (8,95 s).

Adéla Mikešová zvítězila mezi koulařkami.

Mezi koulařkami bodovaly také Silvie Beňová a Petra Jusková. Beňové scházelo k bronzové medaili pouhých 10 centimetrů (9,30 m) a obsadila čtvrté místo. Petra Jusková byla za výkon 7,40 m devátá. Mimo soutěž startovala Aneta Ulehlová, která atakovala devítimetrovou hranici (8,98 m).

Šestými místy se prosadily Tereza Novotná na osmistovce (2:59,22 min) a Tereza Válková v běhu na 60 m př. (10,64 s). Válková přidala ještě dva body za deváté místo ve výšce (125 cm). Rovněž devátá byla Silvie Beňová v běhu na 800 metrů (3:06,82 min). Deváté místo obsadila ještě Klára Chmelařová v dálce (429 cm) a o jednu příčku níž se umístila na hladké šedesátce (8,87 s).

Čtvrtá doběhla štafeta na 4x200 metrů ve složení Tereza Novotná, Aneta Ulehlová, Petra Jusková a Klára Chmelařová (2:13,77 min). Přerovské maximum z roku 2013 jim uniklo o třináct setin sekundy.

MLADŠÍ ŽÁCI
V kategorii mladších žáků dosáhl na dvě medaile Mikuláš Trojek. Druhé místo bral v běhu na 60 m překážek (10,01 s) a třetí byl ve vrhu koulí (10,42 m). Sedm bodů přidal ještě v dálce, kde obsadil čtvrté místo za výkon 428 cm.

Sedmého nejlepšího času na osmistovce dosáhl Jáchym Kouba (2:42,08 min) a Vojtěch Karlík byl devátý (2:44,19 min). Kouba bodoval rovněž v behu na 60 metrů devátým místem (9,32 s). Osmý mezi výškaři se umístil Ondřej Budař v novém osobním rekordu 135 cm. Jeden bod za desátou pozici přidal ještě v běhu na 60 m př. (12,37 s).

Štafeta na 4x200 metrů ve složení Jáchym Kouba, Ondřej Budař, Vojtěch Karlík a Ondřej Konečný doběhla na pátém místě (2:13,56 min).

STARŠÍ ŽÁKYNĚ
Zlatou medaili ve skoku do výšky vybojovala Kateřina Sehnálková, když nůžkami překonala laťku ve výšce 150 cm. Navíc přidala dvě sedmá místa - v dálce (429 cm) a běhu na 60 m př. (10,33 s).

Vynikající formu si do Olomouce přivezla Gabriela Patalová, která v dálce atakovala pětimetrovou hranici. Dva skoky za 5 metrů se ale kvůli drobným přešlapům bohužel neměřily. I tak si ale vylepšila osobní rekord na rovných 500 centimetrů a stala se druhou přerovskou starší žákyní, jejíž osobní rekord začíná pětkou. Navíc vybojovala bronzovou medaili a přidala ještě páté místo v běhu na 60 m př. (10,17 s).

Gabriela Patalová se raduje z bronzové medaile a osobního rekordu v dálce. (Zdroj: AK Šternberk)

Šesté místo mezi koulařkami obsadila Viktorie Koláčková (8,87 m). Její sestřenice Kristýna Koláčková brala osmé místo ve výšce (125 cm) a deváté na překážkách (11,40 s). Bodovala i Natálie Kosková, a to devátým místem v kouli (6,79 m) a desátým na hladké šedesátce (8,96 s).

Štafeta ve složení Viktorie Koláčková, Natálie Kosková, Kristýna Koláčková a Gabriela Patalová atakovala stupně vítězů, nakonec ale děvčatům chybělo sedm setin sekundy a obsadily čtvrté místo (2:08,45 min). Radovat se ale společně mohly z nového přerovského rekordu, který zlepšily přesně o dvě sekundy.

STARŠÍ ŽÁCI
Halový přerovský rekord ve skoku dalekém vylepšil na 618 cm David Skřeček a zasloužil si stříbrnou medaili. Bronz přidal v běhu na 60 metrů, kde se na čtyři setiny přiblížil svému osobáku (7,60 s).

David Skřeček v dálce nestačil pouze na olomouckého Samuela Lawsona.

Bronzovou medaili vybojoval také Robin Slouka na trati 60 m př. (9,63 s). Navíc přidal sedmý nejlepší čas na hladké šedesátce (7,88 s). Těsně pod stupni vítězů se umístil Michal Ludva ve vrhu koulí (10,62 m).

Pátým místem na překážkách bodoval Vít Zdražil (10,14 s).  Devátý v téže disciplíně byl Adam Bařinka (10,77 s), který navíc přidal jeden bod za desáté místo v dálce (439 cm).

Osmý mezi půlkaři doběhl Oliver Punge (2:49,63 min) a jen těsně za ním doběhl Adam Houšťava (2:50,73 min). Úspěšná byla štafeta na 4x200 metrů, která díky mohutně finišujícímu Davidu Skřečkovi obsadila třetí místo (1:54,81 min). Hoši běželi ve složení Robin Slouka, Oliver Punge, Adam Bařinka a David Skřeček a i oni se zapíšou do čela historických tabulek, když rekord z loňského roku vylepšili bezmála o tři vteřiny.