Vrhači se sešli na koulařském pětiboji

V sobotu 6. října uspořádal atletický oddíl SK Přerov další ročník tradičního koulařského pětiboje. V závodě, ve kterém postupně každý závodník vrhá koulí o hmotnosti 3, 4, 5, 6 a 7,26 kg, zvítězil Václav Klvaňa junior, který v součtu naházel 62,05 m.

Druhé místo bral dorostenec Adam Bubík za výkon 50,66 m. Podle představ se mu ale nedařilo ve vrhu tříkilovou koulí, ve kterém nezapsal ani jeden zdařený pokus a pravděpodobně jej to stálo jak vítězství, tak osobní rekord v pětiboji. Bubík v loňském roce hodil v součtu 62,05 m, takže na osobní rekord by mu stačilo vrhnout "trojkou" 12,08 m. O jeden kilogram těžší koulí se mu letos podařilo vrhnout 14,75 m.

Třetí místo bral Jonáš Váverka, který se této soutěže zúčastnil poprvé. Výkonem 48,50 m se zařadil na osmnácté místo historických tabulek Přerova. Soutěžil také předseda oddílu atletiky Václav Klvaňa, který dokázal naházet celkem 44,88 m. V závodu žen se představila pouze Kateřina Bubíková, která v součtu naházela 38,80 m.

Přerovské rekordy ve vrhačském pětiboji drží Pavel Kolomazník (76,97 m) a Barbora Zatloukalová (52,20 m).

V hodu břemenem závodil pouze Václav Klvaňa jr. Téměř šestnácti kilogramovým náčiním hodil do vzdálenosti 9,42 m a za svým osobním rekordem zaostal o 50 centimetrů. Ve vložených skokanských závodech se představil Jonáš Váverka. V dálce zaútočil na svůj osobní rekord, nakonec však za ním výkonem 576 cm o tři centimetry zaostal. V trojskoku mu rozhodčí naměřili 11,83 m.

O tři dny dříve, ve středu 3. října, se na našem stadionu konalo 2. podzimní házení a na programu byl vrhačský trojboj a čtyřboj.

Kompletní výsledky: koulařský pětiboj, 2. podzimní házení

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

 pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem

 

 

 

 

© 2010-2019 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.