Mladší žactvo je ve formě, padly další tři rekordy

Otevřené přebory Moravskoslezského kraje a zároveň krajské přebory v bězích na 150 metrů a delších mladšího a staršího žactva se konaly v neděli 21. ledna v ostravské hale. Po sobotních úspěších mládeže a dospělých se nenechalo zahanbit ani žactvo. V tabulkách udělalo průvan zejména to mladší. Přerovský rekord v běhu na 150 metrů překonaly hned čtyři naše mladší žákyně!

Nejrychlejší z nich byla Alice Drozdová, která je tak čerstvou držitelkou halového maxima v běhu na 150 metrů (21,69 s). V závodě obsadila dvanácté místo a zároveň vybojovala stříbrnou medaili z krajských přeborů. Původní rekord, který od loňského roku držela Nikola Vyhňáková a měl hodnotu 23,24 s, překonaly ještě tři další naše atletky a zařadili se v historických tabulkách na druhé až čtvrté místo: Elena Laitochová (22,04 s / 4. místo v KP), Klára Chmelařová (22,32 s / 5. místo v KP) a Silvie Beňová (22,53 s / 7. místo v KP).

Alice Drozdová (v první dráze) na loňský krajských přeborech družstev mladšího žactva.

Alice Drozdová se blýskla i v běhu na 60 m překážek, když suverénně zvítězila jak v rozbězích, tak ve finále (finále 10,10 s; rozběh 10,13 s). Parádní osobní rekord předvedla v dálce Klára Chmelařová a výkonem 452 cm vyrovnala přerovské maximum Drozdové. O rekord se tak zatím tyto dvě kamarádky podělí. Chmelařová navíc brala v Ostravě slušné páté místo. Prosadila se i na šedesátce, kde za výkon 8,92 s obsadila čtrnáctou pozici.

V kouli se prosadila Silvie Beňová, když za předvedených 9,60 m obsadila třetí pozici. Na druhé místo hranické konkurentky přitom ztratila pouhé 3 centimetry. Bronzovou medaili v krajských přeborech vybojovala Elena Laitochová v běhu na 300 metrů (49,45 s) a celkově byla desátá. Pátá nejrychlejší z Olomouckého kraje byla v běhu na 800 metrů Kateřina Hrazdirová (3:04,42 min). Na třístovce obsadila tato závodnice sedmé místo (56,87 s).

Mezi staršími žákyněmi se prosadila v běhu na 60 m překážek Gabriela Patalová, která zaběhla pátý nejrychlejší čas v rozbězích (9,64 s). Ve finále si však o dvě setinky pohoršila a doběhla sedmá. Páté místo v krajských přeborech vybojovala v běhu na 150 metrů (20,68 s) a celkově byla pětadvacátá. V dálce obsadila za výkon 471 cm osmnácté místo.

Medailové žně sklidili mladší žáci. Pro bronzovou medaili v krajských přeborech si doběhl Samuel Punge na trati 1500 metrů a navíc ustanovil první hodnotu přerovského maxima - 5:39,06 min (dosud žádný mladší žák 1500 metrů v hale neběžel). Dvaadvacátý doběhl na šedesátce a je již blízko prolomení kýžené hranice devíti sekund (9,02 s). Tu prolomil David Hastík, když za výkon 8,99 s obsadil devatenácté místo. Bronz přidal na osmistovce za výkon 2:43,46 min (celkově desáté místo).

Hned dva zlaté kovy vybojoval Vojtěch Karlík. Ten zvítězil jak v běhu na 800 metrů (2:36,71 min), tak na sprinterské stopadesátce (22,75 s). V celkovém hodnocení doběhl na pátém, resp. šestnáctém místě. Bronz na třístovce dobyl ještě Matěj Pěček, který jeden a půl okruhu zvládl za 53,56 s. Celkově bral 21. místo.

Ze starších žáků nikdo na medaili bohužel nedosáhl. Nejblíže k ní měl Jáchym Kouba, který byl na třístovce čtvrtý (47,92 s). Tento závodník se představil také v běhu na 1500 metrů, kde obsadil v rámci Olomouckého kraje šesté místo (5:32,11 min).

Páté místo v KP v běhu na 150 metrů patří Mikuláši Trojkovi (19,76 s). Trojek startoval také v běhu na 60 m překážek (9,72 s / 16. místo) a na hladké šedesátce (8,24 s / 26. místo). Sedmý v krajských přeborech doběhl Matěj Vojáček v běhu na 150 metrů (20,12 s).

Krajské přebory staršího žactva v technických disciplínách a bězích na 60 a 60 metrů překážek se konají v pátek 16. února v Olomouci, mladší žactvo se o další medaile utká o týden později v pátek 23. února.