Krajské přebory staršího žactva přinesly dvě medaile

Krajské přebory staršího žactva v bězích na 60 metrů, 60 metrů překážek a v technických disciplínách se konaly v pátek 16. února v Olomouci. Přerovským závodníkům však termín kolidoval s jarními prázdninami, a tak se do hanácké metropole vydala jen hrstka našich reprezentantů.

Bronzovou medaili vybojovala ve skoku vysokém Nikola Vyhňáková za výkon 140 cm a kov stejné barvy přidal ještě Matěj Vojáček v dálce (459 cm). Na další cenné kovy už přerovští závodníci bohužel nedosáhli.

Opravdu blízko k nim ale měla Gabriela Patalová hned ve dvou disciplínách - čtvrté místo brala jak v běhu na 60 m př. (9,96 s), tak v dálce (482 cm). Přitom v překážkách na tom mohla být ještě o něco lépe - v rozběhu běžela čas 9,55 s, který by ve finále stačil na druhé místo. Gabriela se prezentovala také na hladké šedesátce časem 8,60 s a postoupila do finále, v něm už ale nenastoupila.

Pátý nejrychlejší byl mezi překážkáři Matěj Vojáček (11,49 s). Stejně jako Patalová i on postoupil do finále hladké šedesátky, ale nakonec v něm nestartoval, a tak se připravil o další pěkné umístění. V rozběhu běžel čas 8,21 s.

Nejlepší desítku sprinterů uzavřel Jakub Zapletal časem 9,14 s. O jednu příčku si pak pohoršil na překážkách (12,05 s). Jedenáctá mezi dálkařkami byla Nikola Vyhňáková za výkon 420 cm. Třinácté místo obsadil v dálce Ondřej Budař za výkon 362 cm a mezi sprintery doběhl na 21. pozici (9,55 s).


Kompletní výsledky zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem