Přípravka zahájila sezónu skvělými výkony

V úterý 24. dubna se na našem stadionu konaly oddílové Zahajovací závody přípravek a mladšího žactva. Zejména přípravka vzala tyto závody zodpovědně, když se zúčastnilo 19 dívek a 20 chlapců. Mladší žactvo, které má závodní program o poznání náročnější, se sešlo v počtu 9 dívek a 7 chlapců. K vidění bylo i několik velmi solidních výkonů a mnoho dalších osobních rekordů.

Ve formě se předvedly dívky přípravkářky ve skoku dalekém. Zvítězila Anna Hédervári krásným výkonem 379 cm a jen o dva centimetry za ní zaostala teprve devítiletá Karolína Židlíková! Třetí místo vybojovala Ema Kroupová ve výkonu 369 cm. Zcela jiné dívky dominovaly míčku. Nejdále hodila Klára Andrisová a brala zlatou medaili (26,03 m). Stříbro za hod dlouhý 22,35 m získala Darina Pavlíčková a na stupně vítězů se probojovala i Tereza Tichá (21,26 m).

Tereza Tichá jasně zvítězila v běhu na 600 metrů v pěkném čase 2:05,9 min. Druhé místo brala Ema Kroupová (2:10,5 min) a pro bronzovou medaili si doběhla Karolína Židlíková (2:11,4 min). Jen o tři desetiny sekundy za ní zaostala Adéla Školová, které stupně vítězů unikly opravdu jen o kousek.

Vyhlášení skoku dalekého přípravky-dívek, zleva Karolína Židlíková, Anna Hédervári a Ema Kroupová.

Stejně jako u dívek je pořadí ve skoku dalekém vyrovnané i u chlapců. Zvítězil Antonín Kříž výkonem 357 cm před Jonatanem Koubou (355 cm) a Janem Knapem (350 cm). V míčku se dvěma chlapcům podařilo přehodit 30 metrů - zlato bral Jonatan Kouba za výkon 31,77 m a stříbro vybojoval nejmladší účastník celých závodů Vojtěch Kříž (30,80 m). Třetí Šimon Bajcar hodil 27,30 m.

Dramatický byl i doběh osmistovky, ve které pod tři minuty běželi dokonce tři hoši. Nejrychlejší byl opět Jonatan Kouba (2:54,4 min) a o stříbro si to rozdali Šimon Bajcar s Antonínem Křížem. Nakonec byl o čtyři desetiny rychlejší Bajcar (2:56,00 min) a bral tak stříbrnou medaili.

Společné foto větší části účastníků závodů. Vyhlášení se bohužel konalo až dodatečně, a tak nemohli dorazit všichni.

Skvělý výkon v dálce mladších žákyň předvedla Elena Laitochová, která suverénně zvítězila (455 cm). Druhá Vendula Klimešová skočila 383 cm a třetí Silvie Beňová 377 cm. O pouhý centimetr za ní zaostala Kateřina Hrazdirová. V míčku kralovala Silvie Beňová (36,82 m) před Barborou Bürglovou (29,85 m) a Natálií Horáčkovou (24,72 m). Na šestistovku ani na vrh koulí se žádná mladší žákyně nepřihlásila.

Ve skoku dalekém mladších žáků zvítězil David Hastík výkonem 453 cm. Druhý Vojtěch Karlík skočil 439 cm a třetí Ondřej Konečný 400 cm. Ve vrhu koulí zvítězil Samuel Punge (ve výsledcích je chybně uveden Matěj Pěček) výkonem 7,00 m. David Hastík vrhl tříkilovým náčiním do vzdálenosti 6,55 m a byl druhý, Ondřej Konečný bral třetí místo za výkon 6,41 m. Jediný odvážlivec se našel ke startu běhu na 800 m - Vojtěch Karlík v sólo běhu zaběhl solidní čas 2:36,00 min.

Všem gratuluji k předvedeným výkonům a osobním rekordům!


Kompletní výsledky zde
Fotogalerie zde

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem