Přípravka byla úspěšná v Šumperku, Ema Kroupová navíc vybojovala medaili

První kolo Krajského přeboru družstev přípravky hostil jak se už stalo tradicí Šumperk. Tentokrát "Yettiho Summer Games", jak je závod také někdy nazýván, připadly na pondělí 14. května. Do Šumperka odcestovala také poměrně početná výprava mladých závodníků z SK Přerov - 17 hochů a 11 dívek.

Náš tým je letos mladý a teprve sbírá zkušenosti, proto jsme ani na nějaké výraznější výsledky nepomýšleli. V Šumperku závodily pouze čtyři děti narozené v roce 2007 (příští rok mladší žactvo). Většina družstva (18 závodníků) má nebo letos bude mít 10 let, a tak se v kategorii přípravek představí ještě příští rok. I tak ale někteří z nich pronikli v pořadí velmi vysoko. Zhruba polovina družstva navíc závodila poprvé jinde než na oddílových závodech.

V hodnocení družstev se hoši umístili na velmi lichotivém čtvrtém místě se ziskem 29,5 bodu. Třetí Šumperk nasbíral 67 bodů, ovšem páté Atletické přípravky Olomouc určitě budou ještě chtít bojovat o celkové čtvrté místo. V tomto kole na přerovské hochy ztratily pouze 2,5 bodu. Dívky braly v tomto kole šesté místo, když nasbíraly 25 bodů. Sedmý Prostějov na naše dívky ztratil jen tři body. Určitě máme o co bojovat, je však potřeba ve 2. a 3. kole nastoupit minimálně ve stejném počtu! První kolo navíc ukázalo, že máme ještě rezervy...

Mezi jednotlivci se parádním výkonem v hodu medicinbalem blýskla Ema Kroupová, která vybojovala stříbrnou medaili (a Kinder Bueno)! Kilogramovým náčiním hodila 7,50 metru a výrazně si vylepšila osobní rekord. Páté místo a další osobní rekord přidala ve skoku z místa (189 cm). Od bronzové medaile ji dělil jeden jediný centimetr. V dálce za svým maximem zaostala jen o 5 centimetrů a brala patnácté místo (364 cm). Ema bude závodit v kategorii přípravky ještě příští rok, doufáme tedy, že se ještě máme na co těšit.

Ema Kroupová se raduje z druhého místa v hodu medicinbalem.

V hodu medicinbalem se dařilo i stejně starému Lukáši Rybníčkovi, který obsadil čtvrté místo výkonem 7,30 m. Ve skoku z místa si vylepšil osobní rekord na 178 cm a obsadil 16. pozici. V této disciplíně překvapil pátým místem Štěpán Tunkl - doskočil si pro osobní rekord 190 cm a šest bodů. I on se těsně přiblížil medailovým pozicím, když jej od bronzu dělily dva centimetry.

Dělené páté místo obsadil v hodu míčkem Matouš Stárek. Tomu se nejvíce povedl závěrečný třetí hod, kterým si vylepšil osobní rekord o šest metrů až na 33,10 m! Dělené sedmé místo brala v hodu míčkem Klára Andrisová (24,22 m). Hned tři závodnice dosáhly stejného výkonu a tak se body na sedmém až devátém místě dělily. Pěkné dvanácté místo přidala ještě v hodu medicinbalem (5,70 m / OR).

Osmé místo a osobní rekord zaznamenala Anna Hédervári ve skoku z místa (186 cm). Desátým místem bodovala v hodu medicinbalem teprve devítiletá Karolína Židlíková (6,20 m / OR). Dva skvělé osobní rekordy přinesla dálka hochů. Deváté místo obsadil Jan Knap za 377 cm a těsně jedenáctý (a tedy první bez bodů) byl Antonín Kříž za výkon 370 cm. V TOP 12 jsou navíc nejmladší, ostatní závodníci jsou narození v roce 2007, což je značným příslibem pro příští rok.

Žádné body nám bohužel nepřinesla osmistovka hochů, ve které jsme přitom měli ambice minimálně na tři umístění do desátého místa. Hochům však pravděpodobně nesedlo příliš rychlé tempo, které vedoucí závodníci nasadili hned od začátku, a tak ani přes velikou snahu ve finiši tentokrát nedosáhli ani na body, ani na čas pod tři minuty. Za svými osobními rekordy zaostali o více než sedm vteřin. Nejlépe se umístil Šimon Bajcar na třináctém místě (3:03,99 min), patnáctý doběhl Jonatan Kouba (3:04,99 min) a osmnáctý Antonín Kříž (3:05,56 min). Tito tři už mají zaběhnuto pod tři minuty, což by na body stačilo. Z osobního rekordu a sedmnáctého místa se radoval Matouš Stárek (3:05,24 min).

Start běhu na 800 metrů - ve žlutých tričkách zleva Jonatan Kouba, Antonín Kříž a Matouš Stárek.

Jedenáctá a tedy první nebodující byla na šestistovce Barbora Pešáková, která si vylepšila osobák dokonce o osm vteřin na 2:12,26 min. Na desáté místo ztratila jednu sekundu. Na dohled bodům byla i v hodu medicinbalem, když se umístila na třinácté pozici (5,70 m). Jen deset centimetrů dělilo od desátého místa v medicinbalu Davida Klimeše (6,50 m / OR), který se musel spokojit s jedenáctým místem. Jedenácté místo přidal i Jindřich Kundera ve skoku z místa (184 cm / OR). Překvapivý výkon podal teprve devítiletý Matyáš Brettler, který za výkon 179 cm obsadil čtrnácté místo.

Hned v úvodu závodů se ale nad očekávání dařilo štafetám, když se na body dostaly hned čtyři. Áčko hochů ve složení Jan Knap, Lukáš Rybníček, Antonín Kříž a Jonatan Kouba vybojovalo solidní páté místo (39,65 s). Béčková štafeta ve složení Vít Navrátil, Matouš Stárek, Vítek Přikryl a Šimon Bajcar brala deváté místo (42,42 s) a na desátou pozici se vmáčklo i naše céčko. V něm běželi Daniel Kasan, Jakub Jakoubek, Jindřich Kundera a David Klimeš (42,71 s).

Áčko děvčat doběhlo osmé a připsalo si i cenný skalp, když o dvě setiny sekundy porazilo áčko našich chlapců. O čas 39,63 s se zasloužily Anna Hédervári, Barbora Pešáková, Klára Andrisová a Tereza Skřečková. Béčková štafeta doběhla patnáctá (42,48 s) a startovala ve složení Kateřina Karlíková, Lucie Maňáková, Karolína Židlíková a Nela Drozdová.

Výprava přerovských atletů. Horní řada zleva: trenér Standa a za jeho krkem Nela Drozdová, Anna Hédervári a za jejím krkem Tereza Skřečková. Prostřední řada zleva: Jindřich Kundera, Daniel Kasan, Vít Navrátil, Radim Skopal, Jakub Jakoubek, Matouš Stárek, Jan Knap, Vítek Přikryl, David Klimeš, Štěpán Tunkl, Jakub Navrátil, Šimon Bajcar, Matyáš Brettler, Antonín Kříž, Jonatan Kouba, David Horný a trenérka Koutňa. Spodní řada zleva: Karolína Židlíková, Lucie Maňáková, Viktorie Zapletalová, Barbora Pešáková, Ema Kroupová, Julie Vinklárková a Lukáš Rybníček. Leží Kateřina Karlíková a Klára Andrisová.