Kluci z přípravky jsou po druhém kole čtvrtí, dívky osmé

Druhé kolo KP družstev přípravky hostil v úterý 29. května prostějovský stadion. Soutěž si nenechalo ujít ani 27 mladých atletů a atletek z SK Přerov, kteří zde předváděli parádní výkony a vytvořili si mnoho osobních rekordů. Také tentokrát se nám podařilo získat jednu medaili, a to bronzovou zásluhou Jana Knapa.

Ten ji vybojoval po velice pěkném výkonu 7,97 s na frekvenčním žebříčku. Je to navíc pravděpodobně vůbec první medaile z této disciplíny pro SK Přerov. Honzovi se dařilo i v dálce, ve které si vylepšil osobní rekord o 1 cm na 378 cm a obsadil osmé místo. V dálce zabodoval i Antonín Kříž, který se za výkon 359 cm umístil na desáté pozici.

Čtvrté místo v hodu turbooštěpem bral Štěpán Tunkl (12,10 m). Svůj výkon z loňského roku vylepšil o více než tři metry. Osobák si hodil i míčkem, ale výkon 22,30 m nestačil na lepší než 25. místo.

Pěkné páté místo ze Šumperka zopakoval v hodu míčkem Matouš Stárek a zároveň si znovu vylepšil osobní maximum na 33,55 m. Sedmým místem bodoval i Jonatan Kouba rovněž v osobním rekordu (32,60 m). Tři body za osmé místo přidal Stárek ještě v hodu turbooštěpem (10,90 m).

Na body hoši bohužel nedosáhli v běhu na 800 metrů. Na třinácté pozici se umístil Jonatan Kouba (3:05,37 min) a čtrnáctý byl Antonín Kříž (3:06,01 min). Veliký osobák si zaběhl Radim Skopal, který se nakonec umístil na sedmnácté pozici (3:11,30 min).

Štafety běžely v lehce pozměněném složení. Áčko hochů doběhlo sedmé v čase 40,95 s a běželo ve složení Jan Knap, Matouš Stárek, Antonín Kříž a Jonatan Kouba. Na body dosáhlo i béčko, které bralo za výkon 41,77 s deváté místo. O tento výkon se zasloužili Vít Navrátil, Radim Skopal, David Klimeš a Štěpán Tunkl. Kvarteto Daniel Kasan, Jindřich Kundera, Jakub Navrátil a Adam Telička doběhlo na 12. místě (43,45 s).

Z dívčích štafet bodovalo pouze áčko, a to na devátém místě (39,25 s). Děvčata běžela ve složení Ema Kroupová, Barbora Pešáková, Klára Andrisová a Tereza Skřečková. Štafeta B dosáhla ve složení Kateřina Karlíková, Julia Kuklová, Julie Vinklárková a Anna Hédervári času 42,07 s a brala třinácté místo. V Prostějově nastoupilo dokonce i céčko. Kvarteto Viktorie Zapletalová, Nela Drozdová, Lucie Maňáková a Karolína Židlíková doběhlo šestnácté v čase 43,49 s.

Pěkné sedmé místo obsadila v žebříčku Klára Andrisová (8,15 s). Osobní rekord si vylepšila v hodu míčkem, na body to však tentokrát nestačilo a obsadila první nebodované jedenácté místo (26,92 m). Jedenáctá byla i Anna Hédervári v dálce, když za svým osobním rekordem zaostala o 5 cm (374 cm).

V hodu turbooštěpem zabodovala Tereza Skřečková na osmé pozici (8,90 m). Body těsně unikly Viktorii Zapletalové na dvanáctém místě (8,50 m) a Anně Hédervári na místě třináctém (8,50 m).

Po druhém kole figurují naši chlapci na pěkném čtvrtém místě s 11 hlavními body. Na třetí TJ Šumperk ztrácí tři hlavní body a na pátý AK Prostějov mají náskok rovněž tří bodů, takže už s největší pravděpodobností na čtvrtém místě zůstanou i po třetím kole. To je velmi solidní umístění s ohledem na to, že většinu družstva tvoří hoši, kteří v přípravce zůstávají i příští a někteří ještě i přespříští rok!

Děvčata jsou po druhém kole na předposlední osmé pozici se ziskem 6 hlavních bodů. Pokud se nám ale vyhnou při třetím kole školy v přírodě, výlety a nemoci a povede se nám nastoupit v nejsilnější možné sestavě, můžeme ještě bojovat i o vyšší pozice! Sedmé Hranice i šestý Prostějov mají pouze o jeden hlavní bod více.

Závěrečné třetí kolo se koná v pondělí 18. června v Olomouci.