Kašpařík třetí na běhu Kolem Skalky

Ve středu 30. května pokračoval seriál Chlapáckého běhu desátým závodem. Běžci se sjeli do Šumperka na běh Kolem Skalky. Běžela se tradiční dvouokruhová těžká členitá trať za velmi teplého počasí. Někteří běžci závod přepálili, čehož se podařilo využít Tomáši Kašpaříkovi a v závěru se probojoval na stupně vítězů.

V kategorii B doběhl na pěkném třetím místě a celkově se umístil na 14. pozici. Trať měřila 6650 metrů a Kašpařík ji zvládl za 27:25 min. V neděli se zúčastnil závodu v Šaraticích, kde se běželo Kolem Mohyly míru. "Jednalo se o z velké části silniční, ale poměrně kopcovitý běh za teplého počasí s tradičním startem v pravé poledne. Zúčastnil jsem se již potřetí, ale pořadatelé trať prodloužili o zaváděcí okruh obcí, takže časy nejsou porovnatelné," zhodnotil závod Kašpařík. Letos doběhl ve své kategorii osmý a celkově byl pětadvacátý (54:18 min).

Kompletní výsledky obou závodů jsou ke stažení v příloze.