Oliver Punge je trojnásobným mistrem ČR mezi neslyšícími!

V sobotu 2. června se v Brně konalo Mistrovství ČR neslyšících, kterého se zúčastnil také Oliver Punge. Závodník SK Přerov mezi neslyšícími reprezentuje klub SK SKIVELO Olomouc. Oliver startoval ve čtyřech disciplínách a v každé z nich vybojoval medaili!

Dařilo se mu jak ve sprintech, tak na střední trati. V běhu na 1500 metrů vybojoval zlatou medaili a navíc v sólo závodě ani příliš nezaostal za svým osobním rekordem (5:23,04 min). Nejrychlejší byl i mezi sprintery na trati 150 metrů. Ve výsledcích ale u tohoto běhu chybí dosažené časy, jelikož selhala časomíra a závodníci se dohodli, že běh nechtějí opakovat.

V běhu na 60 metrů zvítězil ve svém rozběhu a hladce postoupil do finále (8,39 s). V něm svůj čas ještě o tři setiny vylepšil a doběhl v novém osobním rekordu 8,36 s na třetím místě.

Čtvrtou medaili vybojoval ve štafetě na 4x60 m. Kvarteto složené ze závodníků SK SKIVELO Olomouc a SSK Vítkovice jasně dominovalo a zvítězilo s náskokem jedné vteřiny (34,27 s).

V závěru šampionátu byl Oliver zároveň vyhlášen nejúspěšnějším starším žákem MČR!

Oliver s medailemi a pohárem za nejúspěšnějšího staršího žáka MČR.

Kompletní výsledky jsou ke stažení v příloze.