Přípravka vybojovala dvě medaile a přerovský rekord!

Závěrečné třetí kolo krajského přeboru družstev přípravek hostila v pondělí 18. června Olomouc. I v tomto kole dosáhli mladí přerovští atleti na medaili, a to rovnou dvakrát! Štafetě děvčat na 4x60 metrů se navíc podařilo překonat přerovský rekord.

Úspěch slavily obě áčkové štafety. Vyplatil se nám tak poctivý nácvik a několikeré sbíhání jednotlivých čtveřic. Tradičně závody zahajovaly štafety děvčat. Kvarteto Ema Kroupová, Klára Andrisová, Tereza Tichá a Tereza Skřečková po bezchybném výkonu doběhlo ve svém rozběhu třetí a doufalo v medaili. Ve druhém běhu ale zvítězilo béčko Olomouce, které předvedlo absolutně nejlepší čas a nakonec vyhrálo. Přerovská děvčata tak odsunulo na nepopulární čtvrté místo. Holky z něj sice byly zklamané, ale zároveň se i radovaly, protože se jim výkonem 37,23 s podařilo vylepšit dva roky starý přerovský rekord. Své vlastní letošní maximum navíc vylepšily o dvě vteřiny!

Vteřinku a půl ze svého letošního maxima stáhlo i áčko hochů. Čtveřice Jan Knap, Lukáš Rybníček, Antonín Kříž a Jonatan Kouba předvedla vyrovnaný souboj o čtvrté místo s béčkem Šternberka, nakonec byl ale o pět setinek dříve v cíli přerovský Kouba. Čas 38,24 s znamenal pro přerovské borce bronzovou medaili. Přerov se tak i letos dočkal aspoň jedné štafetové medaile.

Zhruba o jednu sekundu zlepšily své časy i ostatní klučičí štafety. Béčko bodovalo desátým místem (40,80 s) a běželo ve složení Šimon Bajcar, Jindřich Kundera, Matouš Stárek a Vítek Přikryl. Céčko doběhlo jedenácté v čase 41,69 s. O tento čas se zasloužili Radim Skopal, Štěpán Tunkl, Jakub Navrátil a David Klimeš. Nejlepší letošní časy předvedla i děvčata, ve velké konkurenci to ale na body nestačilo. Béčko bylo osmnácté (41,10 s) a céčko dvacáté (42,15 s). Ve štafetě B startovaly Kateřina Karlíková, Julie Vinklárková, Julia Kuklová a Anna Hédervári, ve štafetě C běžely Viktorie Zapletalová, Lucie Maňáková, Karolína Židlíková a Nela Drozdová.

Stříbrnou medaili ukořistila v hodu diskem Tereza Skřečková. Půlkilovým náčiním hodila 19,30 metru a obsadila skvělé druhé místo. V dálce se jí tolik nedařilo - osobní rekord si vylepšila už ráno na školních závodech a odpoledne byla ráda za 355 cm (19. místo).

Na body mezi děvčaty dosáhla ve dvou osobních rekordech Tereza Tichá. Sedmá doběhla v závodě na 600 metrů (2:04,23 min) a osmé místo brala v dálce (371 cm). Desátým místem bodovala v běhu na 60 metrů Ema Kroupová (9,62 s ) a dělené desáté místo obsadila i v překážkovém běhu (14,46 s). V obou disciplínách si zároveň vytvořila osobní rekord. Mezi dálkařkami se umístila na deváté pozici Anna Hédervári (371 cm).

Body měly na dohled také Viktorie Zapletalová v hodu diskem (12,10 m) a Klára Andrisová v hodu míčkem (24,20 m), když se obě umístily na dvanácté příčce. Dvakrát šestnáctá byla nadějná devítiletá závodnice Karolína Židlíková - a to v dálce (360 cm) i v běhu na 600 metrů (2:14,69 min).

Hoši
Z hochů v individuálních disciplínách dosáhl na body pouze Jan Knap. Ve skoku dalekém si posunul osobní rekord o dva centimetry na 380 cm a bral desáté místo. Dvakrát body těsně unikly Antonínu Křížovi, který byl dvakrát jedenáctý. V dálce si vylepšil osobák o centimetr na 371 cm a v běhu na 800 metrů jej od bodů dělilo pouze 29 setin. Jeho čas byl 3:05,99 min.

Vysoko se mezi dálkaři umístil i Šimon Bajcar, a to na čtrnácté pozici (365 cm). Čtrnáctý nejrychlejší byl mezi sprintery Štěpán Tunkl (9,74 s). Třicet metrů se tentokrát nepodařilo přehodit Matouši Stárkovi v hodu míčkem a za výkon 29,70 m bral patnácté místo. Šestnáctý nejlepší čas na překážkách předvedl Lukáš Rybníček (14,60 s).

Pořadí po 3 kolech
V konečném pořadí po třech kolech se hoši umístili na pátém místě o pouhý jeden hlavní bod za AC Prostějov. Během tří kol nasbírali 77,5 pomocných bodů. Děvčata jsou celkově šestá. Za tři kola nasbírala 64 bodů. Většina dětí, které letos jezdili na krajské přebory, zůstává v kategorii přípravky ještě příští nebo dokonce i přespříští rok, i tak ale někteří výrazně promlouvali do pořadí v jednotlivých disciplínách. Věříme tedy, že se příští rok máme na co těšit. :-)

V oblíbené statistice SK Přerov, a to v bodovém hodnocení jednotlivců, byl nejlepší s nasbíranými 18,5 body Jan Knap. Na druhém místě se umístil Matouš Stárek (16,25 bodu) a třetí byl Štěpán Tunkl (13,5 bodu). Mezi děvčaty byla nejúspěšnější Ema Kroupová s 18,25 body. Šestnáct bodů posbírala Tereza Skřečková a třetí nejúspěšnější byla Klára Andrisová (11 bodů). Kompletní tabulky bodování družstev aí jednotlivců po 3. kole najdete zde.