Ema Kroupová doběhla v Brně druhá

V sobotu 19. ledna se v Brně běžel další závod ze série Innogy Winter Run, kterého se zúčastnila také mladá atletka SK Přerov Ema Kroupová. V kategorii dívek 11-12 let Ema doběhla na krásném druhém místě. Na vítězku zaostala o 7 sekund a na další závodnice si vybudovala náskok dalších 10 vteřin. Trať dlouhou přibližně 800 metrů zvládla za 2:42,3 minuty.

Výsledky závodu jsou k dispozici zde.

V neděli se na přerovské rokli běžel další ročník závodu Ledňáček. Letos však byla trať díky počasí hodně blátivá a o to náročnější. Nejrychlejší z našich běžců byl Aleš Říhošek, který členitou desítku zvládl za rovných 46 minut a v kategorii mužů do 39 let bral páté místo. Mezi muži do 29 let startoval i patnáctiletý Jáchym Kouba a nevedl si vůbec špatně - za výkon 49:11 min obsadil deváté místo. Profil trati nevyhovoval zkušenému běžci Tomáši Kašpaříkovi - zatavil se hned při prvním výběhu na motokrosové trati a zbytkem závodu se protrápil. Výsledný čas 50:02 min jej odsunul na jedenácté místo v kategorii nad 40 let.

Výsledky závodu jsou ke stažení v příloze.