Tři medaile z MMaS pro SK Přerov

O prvních dvou únorových dnech se sjeli nejlepší závodníci Moravy a Slezska do Ostravy, aby zde bojovali o tituly v jednotlivých disciplínách. Nejprve v pátek závodilo mladší a starší žactvo, a poté v sobotu mládež a dospělí. Pro SK Přerov byl úspěšnější až druhý den - během něj vybojovali naši atleti tři medaile a překonali dokonce čtyři přerovské rekordy!

Jediné zlato vybojoval pro SK Přerov junior Václav Vandrovec v běhu na 3000 metrů. V závodě byl suverénně nejrychlejší a svůj čas navíc dokázal stlačit pod devět minut (8:58,72 min). Za halovým přerovským rekordem Petra Vymazala zaostal o 10,5 vteřiny, přesto je v historických tabulkách druhý nejlepší. O další kvalitní čas by mohl zabojovat na Mistrovství ČR - v letošních tabulkách ČR je průběžně pátý.

Už potřetí v sezóně vylepšil přerovské maximum junior Jonáš Váverka. V trojskoku se zlepšil už na 13,24 metru a za stříbrem zaostal o pouhé dva centimetry. Z Ostravy si tak odvezl bronz. Navíc stále živí naději na účast na MČR - v tabulkách je aktuálně patnáctý. Ve stejném sektoru se dařilo také dorostenci Davidu Skřečkovi. Ten zlepšil přerovský rekord v dálce na kulatých 650 cm a v soutěži obsadil třetí místo. Stejně jako Váverkovi, i mu chyběly pouhé dva centimetry ke stříbrné medaili.

Ve formě se předvedl také v běhu na 60 metrů, kde si dvakrát vylepšil osobní rekord. Nejprve běžel v rozběhu čas 7,49 s a poté ještě ve finále ubral čtyři setinky. V závodě navíc obsadil lichotivé šesté místo. 

Další těsné umístění a zase "o dvě", to byla čtvrtka juniorů. David Drštička dokázal vylepšit své vlastní halové přerovské maximum na 50,20 s, ale právě dvě setiny jej dělily od bronzové medaile. V soutěži tak obsadil nepopulární čtvrté místo.

Přerovské maximum dokázal posunout také junior Adam Bubík, který se od posledního závodu neuvěřitelně zlepšil. Dosud držel přerovský rekord výkonem 12,30 metru, v Ostravě jej však posunul už na 13,33 m! V soutěži obsadil šesté místo. Do finále se probojovala také Pavlína Vašinová v dálce juniorek a výkonem 494 cm obsadila šesté místo. V běhu na 200 metrů byla dvanáctá (29,07 s).

Jen devět setin dělilo od finále překážkářek dorostenku Gabrielu Patalovou, která zaběhla další solidní čas 9,46 s a obsadila dvanáctou pozici. Halovým osobákem se blýskla v běhu na 200 metrů a byla osmá (27,14 s). V dálce se jí tentokrát tolik nedařilo a brala patnácté místo (481 cm). Gabriela umí skvěle také víceboje a o následujícím víkendu by se měla představit na Mistrovství ČR ve vícebojích.

V sobotu se v Ostravě představili také Kateřina Bubíková v kouli žen (8,85 m / 7. místo), Nikola Dvorská v trojskoku juniorek (10,37 m / 10. místo), Vít Zdražil v bězích na 60 m př. (9,70 s / 13. místo) a 60 m doorstenců (7,70 s / 22. místo) a Filip Adámek v běhu na 60 m juniorů (7,97 s / 23. místo).

Petra Jusková (číslo 10) bojuje o co nejlepší čas v rozběhu na 800 metrů. (Zdroj: SK Hranice)

Pátečního MMaS žactva se za SK Přerov zúčastnili pouze starší žáci a žákyně. Nejvíce se dařilo Alici Drozdové, která ač byla po lyžařském kurzu, zaběhla solidní překážky a ve finále brala páté místo. Výkonem 9,47 s navíc zaostala za svým osobákem jen o sedm setin. Do finále překážkářů se probojoval také Mikuláš Trojek. Ten se ve finále blýskl novým osobákem 9,08 s a bral šesté místo. Dařilo se mu i ve vrhu koulí, ve které si posunul osobák na rovných 11 metrů (10. místo).

Halové maximum pomohlo k šestému místu také Matěji Vojáčkovi (300 m - 40,34 s). Osobák si zlepšil také v dálce na 521 cm a bral dvanácté místo. Dobrou výkonnost potvrdila na překážkách Tereza Válková a její výkon 9,87 s tentokrát stačil na 13. místo.

Ve třetí desítce se umístily tři přerovské závodnice. Dvacátá čtvrtá byla Tereza Novotná v běhu na 300 metrů (48,92 s) a dvacátá šestá Barbora Železná v kouli (6,79 m). Na třístovce se umístila jako sedmadvacátá (50,69 s). Mezi půlkařkami se představila Petra Jusková a brala 28. místo (2:51,46 min).


Kompletní výsledky - MMaS žactva, MMaS mládeže a dospělých
Fotogalerie - MMaS žactva, MMaS mládeže a dospělých

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube


 pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem

 

 

 

 

© 2010-2019 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.