Úspěšné přerovské vystoupení na Kids Athletics Poruba

V sobotu 9. února vyrazila početná výprava SK Přerov do Ostravy, kde se konaly závody pro přípravku a žactvo Kids Athletics Poruba. Pro přípravku se jednalo o výběrové závody, na které jeli jen ti nejšikovnější mladí atleti, a tak nebyla nouze o kvalitní výkony a hezká umístění. Své vystoupení přípravkáři navíc obohatili o šest přerovských rekordů!

Přípravka v hale příliš často nezávodí, respektive závodila naposledy před několika lety, a tak se jednalo pro děti o výjimečný zážitek. O tyto závody byl obrovský zájem - napříč všemi kategoriemi se představilo přes 730 závodníků z více než 60 oddílů. Nabité startovní listiny byly zejména v kategorii dívčí přípravky - ve skoku dalekém startovalo 127 a v běhu na 60 metrů dokonce 140 závodnic! V běhu na 600 metrů se jich představilo "pouze" 81 a v hodu medicinbalem 73. Mezi hochy tak veliký zájem o závodění nebyl, přesto ani jich nebylo zrovna málo - na šedesátce startovalo 65, v dálce 62, v medicinbalu 39 a v běhu na 600 metrů 34 hochů.

Na nejlepší umístění naší výpravy dosáhla Ema Kroupová v hodu kilogramovým medicinbalem, když si vylepšila osobní rekord o půl metru na 8,65 m a brala skvělé druhé místo. Dařilo se jí i v dalších dvou disciplínách. V běhu na 60 metrů vyhrála svůj rozběh časem 9,55 s a vylepšila jak osobní, tak halový přerovský rekord! V celkovém pořadí obsadila slušné 22. místo. Zadařilo se jí i v dálce - první pokus jí sice nevyšel, ve druhém se ale výrazně přiblížila svému venkovnímu osobáku a za výkon 389 cm brala třinácté místo. Třetí pokusy se bohužel kvůli vysokému počtu závodníků neskákaly. Za svým absolutním maximem zaostala jen o 6 cm a navíc tímto výkonem přepsala podruhé přerovské tabulky a šla do jejich čela. O druhé místo se od soboty budou dělit Klára Andrisová a Karolína Židlíková, které shodně skočily 347 cm a původní rekord překonaly o 5 cm. V soutěži obsadily dělené 46. místo.

Skvělými výkony se prezentoval také Lukáš Rybníček, který si vylepšil hned 3 osobní rekordy. Nejlépe se umístil v hodu medicinbalem, kterým hodil 7,80 m a bral dělené páté místo. Stejně jako Kroupová i on vylepšil halová přerovská maxima v běhu na 60 metrů a v dálce. Nejprve zvítězil ve svém rozběhu časem 9,44 s a doufal ve finále, to mu ale nakonec těsně uniklo a obsadil konečné desáté místo. V dálce si ještě o dvě příčky polepšil a radoval se z dalšího rekordu (388 cm). Sprinterský rekord překonal také Jan Knap, který se časem 9,55 s posunul na druhé místo historických tabulek. V soutěži obsadil 15. místo.

V dálce se dokázali prosadit také Jonatan Kouba (351 cm / 20. místo) a Jan Knap (349 cm / 23. místo). Tomu se sice nedařilo úplně podle představ, přesto je to stále pěkný výkon.

Někdo závodí, Kadalovi trénují.

Rekordy naše mladé naděje vylepšily také v běhu na 600 metrů. Mezi děvčaty to byla Nela Drozdová výkonem 2:15,92 min (34. místo) a mezi hochy Jonatan Kouba časem 2:06,33 min (11. místo). Původní dívčí rekord překonala také Barbora Pešáková, která tři kola uběhla za 2:17,18 min (39. místo). Původní maximum mělo hodnotu 2:20,37 min. Skvěle běžel také Antonín Kříž, který bral za výkon 2:10,62 min dvacáté místo.

Nejvíce se našim dětem dařilo v hodu medicinbalem, ve kterém si všichni vylepšili své osobní rekordy. Kromě již zmíněných úspěchů se zadařilo i Davidu Klimešovi, který bral jedenácté místo (7,10 m), Karolíně Židlíkové (6,88 m / 18. místo) a Vítku Přikrylovi (5,90 m / 22. místo).

Osobáky padaly také ve sprintu na 60 metrů, některým dětem se navíc poprvé podařilo prolomit hranici 10 vteřin. Dvacátý třetí byl v osobním rekordu Antonín Kříž (9,81 s), třicátý první David Klimeš (10,00 s) a hned na pozici za ním se umístil Jonatan Kouba (10,01 s). Z děvčat se pod 10 vteřin kromě Emy Kroupové dostala ještě Klára Andrisová, která doběhla v rozběhu druhá hned za Kroupovou (9,74 s), a Karolína Židlíková (9,99 s). Děvčata obsadila 31., resp. 48. místo. Výrazně si osobák vylepšila Kateřina Karlíková (10,38 s / 78. místo).

137. Nováková Sára 60 m 11,46 s OR

Mezi mladšími žáky se obrovským osobním rekordem blýskl David Hastík, který v dálce dolétl až do vzdálenosti 479 cm a vybojoval stříbrnou medaili. Dařilo se mu i v běhu na 60 metrů, ve kterém postoupil do finále. V něm byl sice o něco pomalejší než v rozběhu, ale i tak obsadil pěkné sedmé místo (8,59 s, v rozběhu 8,48 s).  Osmé místo bral mezi půlkaři Samuel Punge (2:38,97 min).

Desáté místo obsadil v závodě překážkářů v novém osobním rekordu Matěj Pěček (12,04 s). Jedenáctý nejlepší byl v dálce Lukáš Kopec (412 cm). Z děvčat se nejlépe umístila Kristýna Gracová na devátém místě. Ta ve skoku do výšky hladce překonala 125 cm a usilovala také o pět centimetrů výše o osobní rekord. Přestože její pokusy byly nadějné, na 130 cm si ještě bude muset počkat. Smůlu měla v rozběhu na 60 metrů překážek - do dráhy jí upadla soupeřka, což Kristýnu zbrzdilo a s výsledným časem 13,86 s rozhodně nebyla spokojená (21. místo).

Na překážkách zazářily starší žákyně. V nových osobních rekordech vyhrály své rozběhy Tereza Válková (9,54 s) i Hana Dohnalová (9,59 s) a postoupily do finále. V něm Válková zaběhla další solidní čas 9,59 s a brala páté místo. Dohnalové se závod nevydařil a doběhla sedmá (10,64 s). Náladu si spravila v dálce, kde si výrazně posunula osobní rekord a za 471 cm brala osmé místo.

Mazáckým výkonem si pro osobní rekord doběhl způsobem start-cíl Jáchym Kouba na osmistovce. Rozběh jasně vyhrál výkonem 2:22,71 min a je škoda, že neběžel v prvním, rychlejším běhu. Od třetího místa jej dělily necelé dvě sekundy. Halový osobák si vylepšil také Vojtěch Karlík a bral desáté místo (2:31,60 min).