Deštivý začátek května přinesl výborné výkony

Během května se naplno rozeběhla atletická sezóna na dráze. Většinu závodů však negativně poznamenalo počasí - ať už to bylo jenom chladno (i okolo 10°C) nebo hůře vytrvalý déšť. Právě takové počasí panovalo i pátého května během 1. kola MMaS družstev mládeže, naopak slušné počasí dopomohlo k dobrým výkonům závodníkům Malé a Velké ceny Olomouce.

Nejlépe se s podmínkami v Ostravě popasovaly naše juniorky, které obsadily deváté místo (45 bodů). Rovněž na deváté pozici se umístili dorostenci (43,5 bodu) a dvanáctí byli junioři (12 bodů). Družstvo dorostenek se nám bohužel složit nepodařilo.

DOROSTENCI
Dalším skvělým výkonem se v disku blýskl dorostenec Jonáš Kolomazník, když vylepšil svůj vlastní čtyři dny starý přerovský rekord o 21 cm na 43,81 m. Svůj nejdelší pokus si schoval až do šesté série a díky němu se v soutěži posunul na třetí místo. V kouli navíc přidal čtvrté místo za výkon 14,35 m.

Výtečně si vedli také překážkáři na třístovce - Robin Slouka zvítězil výkonem 41,30 s a druhé místo bral David Skřeček, který na něj ztratil přesně jednu desetinu. Bodoval také Vít Zdražil devátým místem (44,52 s). Další body přidali Skřeček v běhu na 100 metrů (11,67 s / 9. místo), Slouka na dvoustovce (23,79 s / 8. místo) a Michal Ludva v hodu kladivem (25,98 m / dělené 9. místo).

David Skřeček bojuje o body ve sprintu na 100 metrů. (Zdroj: AK Šternberk)

JUNIORKY
Mezi juniorkami se výborně dokázala prosadit věkem teprve dorostenka Gabriela Patalová. V běhu na 200 metrů bodovala třetím místem (26,16 s) a k tomu přidala páté místo v dálce (506 cm). Třetí místo v trojskoku brala Nikola Dvorská (10,73 m) a mezi výškařkami Veronika Čejnová (158 cm). Tři body za osmé místo si připsala ještě v trojskoku (10,17 m).

V běhu na 2000 metrů překážek bodovaly Aneta Jedličková pátým (8:37,345 min) a Dominika Šindelková sedmým místem (9:04,67 min). Jeden bod za desáté místo v dálce přidala ještě Pavlína Vašinová (485 cm).

JUNIOŘI
Bodově se nedařilo juniorům - dosáhl na ně pouze Jonáš Váverka. V trojskoku si připsal sedm bodů za čtvrté místo (12,75 m) a dalších pět přidal v běhu na 400 metrů, když doběhl šestý (52,48 s). Na dohled bodům byl David Drštička v běhu na pro něj netradiční trati 800 metrů, když obsadil dvanácté místo jen tři desetiny za bodovanou desítkou (2:03,45 min).

Tradiční Velká cena města Olomouce se konala ve středu 8. května. Závody si nenechalo ujít ani několik mladých atletů SK Přerov a zejména pak žactvo, pro které byla Malá cena vypsaná zároveň jako nominační závod pro Hry IX. letní olympiády mládeže.

Skvělý souboj o prvenství v běhu na 100 metrů překážek předvedly starší žákyně Tereza Válková a Alice Drozdová. O něco rychlejší byla nakonec Válková (15,46 s), Drozdová obsadila druhé místo (15,69 s).

Drozdová přidala další skvělý výkon v dálce, když za 490 cm obsadila šesté místo. Osmá byla Hana Dohnalová (488 cm), čtrnáctá Elena Laitochová (468 cm) a sedmnáctá Tereza Válková (449 cm). Laitochová přidala ještě šesté místo v běhu na 60 metrů (8,58 s) a Dohnalová sedmé ve výšce (145 cm).

Na stupně vítězů se druhým místem prosadil starší žák Mikuláš Trojek v běhu na 100 metrů překážek (15,39 s). K tomu přidal šesté místo v běhu na 60 metrů (7,82 s) a páté na třístovce (39,43 s). Dobře si vedl na trati 1500 metrů Jáchym Kouba, když doběhl sedmý (4:46,52 min).

Jáchym Kouba během závodů žáků na 1500 metrů. (Zdroj: AK Šternberk)

V kategorii mladšího žactva jsme měli pouze dva zástupce, a to Kristýnu Gracovou a Samuela Pungeho. V běhu na 60 metrů překážek se Gracová umístila na šesté pozici (12,71 s) a ve výšce si o jedno místo polepšila (120 cm). Samuel Punge zůstal těsně pod stupni vítězů, když cílem osmistovky proběhl jako čtvrtý (2:38,04 min).

V hodu oštěpem dorostenek se představila Gabriela Patalová (31,69 m / 5. místo). Sedmá se v soutěži žen umístila výškařka Veronika Čejnová. Třikrát dokonce zkoušela vyrovnat své osobní maximum 170 cm, nakonec ale zapsala nejvíce 165 cm. Do finále dálky těsně proklouzla Nikola Dvorská a v šesté sérii se dostala i přes pět metrů (502 cm / 8. místo). Devátá se umístila Pavlína Vašinová (494 cm).

Znovu na osmistovce startoval David Drštička a mezi muži obsadil druhé místo (2:04,63 min).

Ve čtvrtek 9. května uspořádal náš oddíl okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Za vytrvalého deště se mladí sportovci utkali o postupová místa do krajského kola. Zúčastnila se i celá řada našich atletů. Kompletní výsledky zde.