Dívky z přípravky přivezly z Šumperka 4 medaile a přerovský rekord

První kolo krajské soutěže družstev přípravek uspořádal ve čtvrtek 16. května Šumperk. V dobré formě se zde ukázali také mladí atleti SK Přerov. Ve velkém stylu vstoupila do soutěže zejména děvčata, která vybojovala hned čtyři medaile!

Dívky se blýskly hned v úvodu soutěže, kdy byly tradičně na programu štafety. Svůj výkon z Přerova dokázaly vylepšit o 87 setin a ve svém rozběhu suverénně zvítězily. Jejich čas 36,71 s nakonec stačil na skvělé třetí místo s odstupem pouhých 17 setin na druhý AK Olomouc a navíc znamenal vylepšení přerovského rekordu o půl vteřiny. Čtveřice Klára Andrisová, Julie Vinklárková, Karolína Židlíková a Ema Kroupová šla do čela přerovských tabulek a dokonce předběhla i dosud nejrychlejší kvarteto hochů (Samuel Punge, David Hastík, Matěj Pěček, Lukáš Kopec - 36,76 s).

Rekordní přerovská štafeta, zleva Klára Andrisová, Ema Kroupová, Karolína Židlíková a Julie Vinklárková.

Dařilo se i štafetám hochů. Pro neúčast dvou chlapců ze štafety A jsme se ji rozhodli zrušit, a tak se z původně plánovaného "béčka" stalo "áčko". Hoši podali slušný týmový výkon a obsadili ve složení David Klimeš, Matouš Stárek, Vojtěch Kříž a Jonatan Kouba šesté místo (39,42 s). Překvapila štafeta B, která se umístila hned za nimi na sedmém místě (39,77 s) a běžela ve složení Matyáš Brettler, Jakub Jakoubek, Radim Skopal a Vítek Přikryl.

Kompletní medailovou sbírku si domů odvezla Ema Kroupová - k medaili ze štafety přidala ještě vítězství ve skoku z místa výkonem 209 cm a stříbro v hodu 1kg medicinbalem (9,60 m / OR). Nečekané třetí místo a osobní maximum vybojovala ve skoku do dálky Karolína Židlíková (382 cm).

Těsně pod stupni vítězů se v hodu míčkem v obrovském osobním rekordu 34,10 m umístila Klára Andrisová. Osobní maximum si dokázala vylepšit téměř o 8 metrů. Další body přidala za sedmé místo v dálce (374 cm / OR). Z děvčat dosáhla na body ještě Karolína Židlíková v hodu medicinbalem, když byla devátá (7,20 m / OR).

Kromě Židlíkové všechna tato děvčata budou v příštím roce závodit v kategorii mladšího žactva. Těsně za prvními deseti bodovanými místy se umístily Nicol Zehnálková v medicinbalu (6,90 m / 11. místo), Sofie Zedková ve skoku z místa (190 cm / 12.) a Barbora Pešáková rovněž ve skoku z místa (189 cm / 13.).

V běhu na 600 metrů žádná z našich atletek bohužel nebodovala, nicméně i zde měly body na dohled a doběhly takřka současně - čtrnáctá Julie Vinklárková (2:15,66 min), patnáctá Barbora Pešáková (2:16,29 min) a šestnáctá Lucie Maňáková (2:16,30 min).

Při neúčasti dvou velkých opor bylo nejlepším umístěním hochů dělené páté místo Antonína Kříže v běhu na 800 metrů (2:54,54 min). K narozeninám si dal dva osobáky - na osmistovce a v běhu na 60 metrů (9,55 s). Startoval také v dálce, ve které obsadil stejně jako v běhu na 60 metrů třinácté místo (351 cm).

Rozběh na 60 metrů - ve žlutém vpravo Matyáš Brettler, vlevo Antonín Kříž. (Zdroj: AK Šternberk)

V běhu na 800 metrů bodoval také Šimon Bajcar, a to sedmým místem (2:57,36 min). Osobní rekord si zlepšil v hodu míčkem a byl devátý (35,90 m). Šesté místo v hodu medicinbalem ukořistil David Klimeš v novém osobáku 7,70 m. V dálce přidal jeden bod za desáté místo (352 cm). Stejně skočil další z našich Jonatan Kouba, v jeho neprospěch však rozhodl druhý nejlepší pokus, který měl delší Klimeš, a tak bral Kouba jedenácté místo.

Jedenáctý byl i Vojtěch Kříž v běhu na 800 metrů (3:01,71 min) a Adam Telička ve skoku z místa (182 cm). V běhu na 60 metrů překvapili svými časy Matyáš Brettler (9,85 s / 20. místo) a Matyas Šajban (10,02 s / 25. místo). Šajban navíc posledním rokem spadá do kategorie do 9 let, ve které se jedná o druhý nejrychlejší přerovský čas všech dob!

Oproti loňskému roku byla obrovská konkurence a co ještě loni s přehledem stačilo na body, letos vůbec neplatilo. Ani vynikající osobní rekordy tak bohužel nedopomohly k lepším umístěním družstev, které bychom si tolik přáli. Dívky nasbíraly celkem 49 bodů a umístily se na páté pozici, ani třetí místo však není zcela vzdáleno (AK Olomouc - 58 bodů). Hoši obsadili šesté místo za zisk 26 bodů.

Druhé kolo se koná v úterý 28. května v Prostějově a místo skoku z místa a hodu medicinbalem se bude závodit v běhu přes frekvenční žebříček a v hodu turbooštěpem. Ostatní disciplíny zůstávají stejné.