Skvělé vystoupení přípravky v Prostějově - 5 medailí a třetí místo hochů

Druhé kolo krajských přeborů družstev přípravek se konalo v úterý 4. června v Prostějově. Výjimečně se děti utkaly jinde než obvykle - na školním stadionu ZŠ Jana Železného. Přerovským dětem se dařilo - vybojovaly dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Hoši se navíc v tomto kole umístili na třetím místě a v celkovém pořadí jsou průběžně čtvrtí.

Ani třetí místo není nereálné, ale má to jedno velké ale - je třeba o dvě pozice porazit Šumperk, na který momentálně ztrácíme dva hlavní body. Z pátého a šestého místa na naše hochy navíc budou útočit AP Olomouc a TJ Uničov, které na nás ztrácí jeden hlavní bod. Děvčata jsou průběžně pátá, ale hned v závěsu za nimi se drží SK Hranice se stejným počtem hlavních bodů. Zde je tedy úkol jasný - porazit Hranice.

Je škoda, že v prvním a druhém kole jsme ze zdravotních důvodů postrádali několik velkých opor... body, které jsme ve dvou kolech ztratili, se teď budou těžko dohánět. Věřím, že alespoň v závěrečném třetím kole se nám podaří nastoupit v plné síle!

Fantastického úspěchu jsme dosáhli v běhu přes frekvenční žebříček - zlato vybojovali Ema Kroupová a Jan Knap! Ema dokonce byla i o kousek rychlejší než Honza (7,36 s vs. 7,41 s). Druhou individuální medaili přidala Ema ve skoku dalekém, když si zlepšila osobní rekord na 415 cm a obsadila skvělé druhé místo. Další body přidala ještě v běhu na 60 metrů (9,61 s / 9. místo).

Ze stříbra se radovala také štafeta hochů na 4x60 metrů, když si zlepšili sezónní maximum na 36,90 s. Kvarteto Šimon Bajcar, Antonín Kříž, Lukáš Rybníček a Jan Knap navíc nebylo daleko od přerovského rekordu (36,76 s) a vzhledem k tomu, že třetí předávka neproběhla zcela hladce, mohou při jejím zlepšení v Olomouci na rekord úspěšně zaútočit.

V dobrém světle se ukázaly také štafety B a C, které svedly vyrovnaný souboj. Nakonec byla o dvě setinky přeci jen rychlejší štafeta B (39,51 s) a obsadila šesté místo. Céčko bodovalo sedmým místem. Ve štafetě B běželi Jindřich Kundera, Matouš Stárek, Vojtěch Kříž a Jonatan Kouba, ve štafetě C pak David Klimeš, Adam Telička, Matyáš Brettler a Matyas Šajban. Na první nebodované, tedy jedenácté pozici, se umístila štafeta D ve složení Daniel Kasan, Vít Navrátil, Jakub Jakoubek a Jakub Navrátil (41,64 s).

Stříbrná štafeta hochů, zleva Antonín Kříž, Jan Knap, Lukáš Rybníček a Šimon Bajcar.

Minule třetí štafetu A děvčat jsme kvůli absenci dvou závodnic nestavěli a tak se do pozice áčka dostalo béčko. Čtveřice Barbora Pešáková, Julie Vinklárková, Darina Pavlíčková a Sofie Zedková zaběhla čas 39,54 s a obsadila páté místo. Bodovala také štafeta B desátým místem (41,48 s) - Lucie Maňáková, Natali Klouparová, Sára Nováková a Nela Drozdová.

Bronzovou medaili vybojoval Lukáš Rybníček v běhu na 60 metrů v osobním rekordu 9,21 s. Medaile mu těsně unikla v dálce - prvním pokusem skočil 409 cm a průběžně byl druhý, pak třetí, čtvrtý a nakonec pátý. Bohužel se v dalších pokusech zlepšit nedokázal, každý skok za 4 metry se však počítá.

Krásný souboj na osmistovce předvedli Antonín Kříž a Jonatan Kouba. Jejich společným cílem bylo překonat Jonův osobák. Tonda udával tempo a ještě dvě stě metrů před cílem to vypadalo nadějně, nakonec však ani jeden z nich na čas 2:54,40 min nestačil. Tonda podlehl v závěrečném finiši Jonatanovi a bral sedmé místo (2:55,84 min), Jon byl šestý (2:55,77 min). I tentokrát body na osmistovce těsně unikly Vojtěchu Křížovi, když byl dvanáctý (3:01,23 min). V osobních rekordech se za ním seřadili třináctý Jakub Navrátil (3:04,74 min) a čtrnáctý Adam Telička (3:04,83 min).

Osobní rekord přinesl šesté místo v hodu míčkem Šimonovi Bajcarovi (36,20 m). Druhé maximum si zlepšil v dálce a bral osmé místo (378 cm). Rovněž osmý byl Daniel Kasan v míčku. Poprvé v životě přehodil třicítku a to ne o málo - 35,70 m. V hodu turbooštěpem mu body těsně unikly a za výkon 11,40 m bral jedenácté místo. O 30 cm dál hodil Jonatan Kouba a byl devátý (11,70 m). Dělené deváté místo obsadil v běhu přes frekvenční žebříček Vojtěch Kříž (8,25 s). Jen o setinku byl pomalejší Matyáš Brettler a bral jedenácté místo.

Zadařilo se mu v dálce a s osobním rekordem 362 cm a čtrnáctým místem mohl být více než spokojený. Hned za ním se seřadili patnáctý Antonín Kříž (361 cm) a šestnáctý David Klimeš (360 cm), kteří už mají ale letos skočeno více.

Ema Kroupová zvítězila v běhu přes frekvenční žebříček a medaili získala také v dálce, kde byla druhá.

Z děvčat se kromě Emy Kroupové a štafet na body dostala už jen Julie Vinklárková v běhu na 600 metrů, když doběhla desátá (2:12,85 min). Dvanáctá finišovala Nela Drozdová (2:13,34 min) a obě děvčata se radovala z osobního rekordu. Čtrnáctá doběhla Barbora Pešáková (2:15,34 min). Jen třicet centimetrů od bodů zůstala v hodu turbooštěpem a byla dvanáctá (7,70 m). Třinácté místo obsadila Lucie Maňáková za výkon 7,50 m.

Závěrečné třetí kolo se koná v pondělí 17. června v Olomouci.

MS Luchesi Adam míček 20,90 m

Pozn. Bylo nás tolik, že dva hoši museli startovat mimo soutěž (MS) družstev a tedy nejsou započítáni do pořadí. Limit pro družstvo je 20 závodníků.