Bojovný výkon přípravky přinesl šest medailí, na pohár za třetí místo to ale ani tak nestačilo

Závěrečné třetí kolo KP družstev přípravek hostila v pondělí 17. června Olomouc. Družstvo hochů SK Přerov přijelo do hanácké metropole odhodlané zaútočit na celkové třetí místo, ale ani přes bojovný výkon a velice dobré výkony se jim "urvat" bronz nakonec nepodařilo a zůstali na čtvrté pozici.

Hoši předváděli výkony za hranicí svých osobáků a vybojovali hned čtyři medaile! V hodnocení tohoto kola se vyhoupli dokonce na druhé místo se ziskem 87 bodů. K vysněnému poháru za třetí místo však potřebovali porazit Šumperk o dvě místa, to se jim ale bohužel nepodařilo, když byl Šumperk v tomto kole třetí. Děvčata předváděla celou jarní sezónu stabilní výkony a především zásluhou Emy Kroupové se probojovala na celkové páté místo. K lepšímu umístění je ale potřeba kromě medailí mít i dostatečné množství závodnic, které sbírají body aspoň za deváté, desáté místo, a ty nám letos chyběly.

První úspěch se zrodil hned v úvodních štafetách. Áčko hochů znovu zlepšilo svůj letošní nejlepší čas a dokonce překonalo i přerovský rekord! Časem 36,51 s navíc konečně (na třetí pokus) předběhli i letošní áčko holek, což považujeme za ještě větší úspěch. :-) Kvarteto Jan Knap, Šimon Bajcar, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček suverénně vyhrálo svůj rozběh, na zlato to ale nakonec nestačilo - ve druhém běhu běžel ještě rychleji AK Šternberk.

Zadařilo se i céčkové štafetě, které se rozběh náramně povedl a předběhli přerovské béčko. Ve štafetě C běželi David Klimeš, Jakub Navrátil, Radim Skopal a Vítek Přikryl (39,61 s / 6. místo), ve štafetě B pak Matyáš Brettler, Matouš Stárek, Vojtěch Kříž a Jonatan Kouba (39,89 s / 8. místo). Štafeta D se tentokrát na body nedostala a byla patnáctá (42,61 s). Běželi Daniel Kasan, Jakub Jakoubek, Jan Chaloupka a Matyas Šajban.

Velký úspěch se zrodil také na šedesátce. Ve stejném rozběhu se potkali Lukáš Rybníček a Jan Knap a vzájemně se vytáhli k výborným časům a medailím! O psí chlup byl rychlejší Lukáš Rybníček, když časem 9,27 s vybojoval stříbro. Jan Knap bral bronz za výkon 9,30 s. V historických tabulkách Přerova jsou aktuálně hoši na pátém a šestém místě! V této disciplíně na body útočil i David Klimeš, nakonec byl ale třináctý (10,04 s).

Čtvrtou medaili vybojoval opět Lukáš Rybníček, a to ve skoku dalekém. Znovu potvrdil, že 4 metry se pro něj stávají standardem a za výkon 401 cm bral bronz. Jen těsně tato hranice odolala Antonínu Křížovi, jenž byl za výkon 399 cm čtvrtý. Výborným osobákem bodoval také osmý Matyáš Brettler (380 cm).

Třem hochům se podařilo bodovat také v hodu diskem. Šesté místo bral Daniel Kasan (15,60 m), sedmé Vítek Přikryl (15,40 m) a osmé Matouš Stárek (14,90 m). Další body přidali chlapci v míčku. Přikryl byl šestý (34,90 m), Kasan sedmý (33,90 m) a Šimon Bajcar devátý (33,10 m).

Druhou doplňkovou disciplínou byl toto kolo překážkový běh. V něm se podařilo bodovat pouze Janu Knapovi, a to devátým místem (12,26 s).

Velké věci se děly také v závěrečné disciplíně, běhu na 800 metrů. Rozlosování přidělilo Šimonu Bajcarovi první, velmi rychlý rozběh. Šimon toho výborně využil, dokázal držet tempo a vylepšil si osobní rekord o osm vteřin na 2:45,02 min! Navíc obsadil pěkné páté místo. Ve druhém běhu se naopak běželo o poznání pomaleji, a tak přerovskému Antonínu Křížovi nezbývalo nic jiného, než jít ve druhém kole dopředu a běžet na čas sám. V rozběhu s náskokem zvítězil a celkově obsadil sedmé místo (2:53,88 min). Hranici tří minut poprvé prolomil jeho mladší bratr Vojtěch Kříž (2:59,42 min / 13. místo) a osobní rekord si zlepšil také patnáctý Jakub Navrátil (3:02,64 min).

Oporou družstva dívek opět byla Ema Kroupová. Na medaili tentokrát dosáhla v běhu přes překážky, když byla časem 11,36 s třetí. Dařilo se jí i v dálce, kde opět atakovala hranici čtyř metrů (396 cm / 5. místo). O pouhé dva centimetry body utekly Kláře Andrisové, která byla jedenáctá za 383 cm. Bodovala však v hodu míčkem osmým místem (28,30 m).

V hodu diskem jsme měli jedinou závodnici, a to Viktorii Zapletalovou. Té se dařilo a brala šesté místo za výkon 14,70 m. Rovněž šestá byla v běhu na 60 metrů Karolína Židlíková (9,48 s). V běhu na 600 metrů se našim děvčatům na body dosáhnout nepodařilo. Nejrychlejší byla Julie Vinklárková na čtrnáctém místě (2:13,11 min).

O zlato bojovala áčková štafeta na 4x60 m. Přestože první předávka se dívkám vůbec nepovedla a málem lovily kolík na zemi, na dalších úsecích dokázaly manko postupně stahovat a doběhly těsně druhé za AK Olomouc. I vzhledem ke komplikacím je čas 36,97 s více než slušný! Běžela čtveřice Klára Andrisová, Julie Vinklárková, Karolína Židlíková a Ema Kroupová. Osmým místem a časem 40,03 s bodovala štafeta B (Kateřina Karlíková, Karolína Mazánová, Natali Klouparová, Nicol Zehnálková). První nebodovanou, tedy jedenáctou pozici, obsadilo naše céčko (41,15 s). Běžely Lucie Maňáková, Sára Nováková, Marie Fialová a Darina Pavlíčková.