Drozdová uspěla na Letní olympiádě dětí a mládeže

Letní olympiáda dětí a mládeže se konala ve dnech 23. až 26. června v Jablonci nad Nisou. K reprezentaci Olomouckého kraje obdrželi pozvánku díky svým letošním výkonům také tři atleti SK Přerov - starší žákyně Alice Drozdová a Tereza Válková a mladší žák David Hastík.

Nejvíce se dařilo Alici Drozdové, která v běhu na 100 metrů překážek obsadila šesté místo a probojovala se tak na širší pódium (na LODM bylo oceňováno nejlepších 6 atletů v každé disciplíně). Ve finále vyrovnala svůj letošní nejlepší výkon 14,89 s a na pátou příčku ztratila pouhé čtyři setiny. Do finále se kvalifikovala časem jen o něco málo pomalejším (14,91 s). Bohužel brány finále zůstaly uzavřené pro Terezu Válkovou. Ta v rozběhu předvedla výkon 14,96 s a od postupu ji dělily jen čtyři setiny sekundy. Válková obsadila celkové desáté místo.

Alice Drozdová (první dráha) ve finálovém běhu na 100 m překážek. (Zdroj: AK Šternberk)

Drozdová startovala také v dálce. V kvalifikaci předvedla nejvíce 500 centimerů, což na postup do finále nestačilo. Celkově obsadila patnácté místo. Do finále dálky neproklouzl ani David Hastík. Výkonem 475 cm zaostal za svým maximem o 8 centimetrů a obsadil osmnáctou pozici.

V celkovém hodnocení napříč všemi sporty a kategoriemi obsadil Olomoucký kraj jedenácté místo ze zúčastněných 14 krajů. Na top desítku přitom ztratil pouhé čtyři body.


Kompletní výsledky atletických soutěží
Celkové pořadí krajů

Fotogalerie zde

 

Nepřehlédněte

facebook rajce youtube

 

 pokyny k odjezdum

 

chci se stat clenem

 

 

 

 

© 2010-2019 Atletika SK Přerov. Všechna práva vyhrazena.