Vandrovcova premiéra ve stýplu: vítězství a nový přerovský rekord

Závěrečné třetí kolo MMaS družstev mládeže hostila v sobotu 14. září Břeclav. Dvěma vítězstvími se blýskli naši vytrvalci - Václav Vandrovec zvítězil v běhu na 2000 metrů překážek juniorů a Václav Škoda v běhu na 3000 metrů dorostenců. Z juniorek se nejvýrazněji prosadila Gabriela Patalová, která brala hned třikrát třetí místo.

Pro Václava Vandrovce to přitom byla premiéra na překážkové trati. Dva kilometry se sice běžně neběhají a patří mezi nemistrovské disciplíny, i tak se ale Vandrovec po tomto víkendu může pyšnit nejlepším přerovským časem všech dob. V závodě zvítězil s náskokem 5 vteřin a získal plný počet 11 bodů pro družstvo juniorů (6:23,34 min). Standardní délkou trati pro juniory je 3000 metrů překážek - tak třeba se časem dočkáme i nového rekordu na této distanci.

Změní pro další sezónu Václav Vandrovec disciplínu? (Zdroj: AK Šternberk)

Na body mezi juniory dosáhl ještě Jonáš Váverka v trojskoku, když byl osmý (12,20 m). Závod na 110 metrů překážek bohužel nedokončil a body nepřidal ani na čtyřstovce, když byl dvanáctý nejrychlejší (53,33 s).

Patnácté místo bral v téže disciplíně Radim Plško (55,74 s). Na stovce se naši sprinteři seřadili hned za sebou - Plško bral osmnácté místo (11,94 s), Filip Adámek byl devatenáctý (11,99 s). Na dvojnásobné trati se Adámek umístil o pozici lépe (24,33 s).

V tomto kole junioři posbírali 14 bodů a umístili se na dvanácté pozici. V celkovém pořadí po třech kolech končí ještě o příčku níže.

Po roční odmlce se na dráze v dresu SK Přerov znovu představil dorostenec Václav Škoda. A bylo to úspěšné vystoupení - doběhl si pro první místo na 3000 metrů a navíc ve čtvrtém nejlepším dorosteneckém výkonu v historii Přerova. Škodův čas byl 9:24,13 min a obstál by s ním i na letošním červnovém MČR, kde by se s podobným výkonem vešel do nejlepší desítky běžců.

Mezi nejlepší vrhače závodu se zařadil Jonáš Kolomazník. V disku dokonce ohrožoval svůj vlastní přerovský rekord, nakonec mu ale o 38 cm unikl a Kolomazník se musel spokojit s výkonem 47,11 m a druhým místem. Ve vrhu koulí byl navíc třetí za výkon 13,47 m. Třetím místem se prosadil také David Skřeček, a to ve skoku dalekém, když mu rozhodčí naměřili 631 cm. Další tři body přidal na dvoustovce za osmé místo (23,88 s).

Rovněž osmý doběhl Oliver Punge na osmistovce (2:21,02 min) a Robin Slouka na 300 m př. (42,36 s). O body se Slouka pokoušel také v tyči, ale základní výška 222 cm na něj tentokrát byla moc a bohužel nezapsal jediný zdařený pokus. Punge startoval kromě osmistovky i na poloviční trati, kde ale za body zůstal daleko - za výkon 60,45 s bral 21. pozici. Do třetice se představil v disku, ve kterém jeho 21,90 metrů znamenalo patnácté místo.

V hodu kladivem uspěl Michal Ludva, když bral za hod dlouhý 25,89 m šesté místo. Body přidal také v kouli (10,62 m / 9. místo), naopak mu ale těsně unikly v oštěpu (31,77 m / 11. místo).

Dorostenci v tomto kole předvedli vyrovnanou bitvu se Sokolem Opava, nakonec ale na slezské soupeře ztratili jeden bod a brali deváté místo (52 bodů). Stejná pozice jim patří také v konečném hodnocení letošního ročníku.

Mezi juniorkami byla nejúspěšnější Gabriela Patalová se třemi třetími místy. Ta obsadila v bězích na 100 (12,85 s) i 200 metrů (26,20 s) a také ve skoku dalekém (532 cm). Čtvrtá v závodě na 100 metrů překážek doběhla Nikola Dvorská (17,31 s) a pěkný bodový zisk přidala i Veronika Čejnová. Ta byla pátá ve výšce (153 cm) a desátá v trojskoku (9,72 m).

Nad překážkami se dařilo také juniorce Nikole Dvorské. (Zdroj: AK Šternberk)

Sedmá na čtvrtce překážek doběhla Pavlína Vašinová (74,22 s), na body v dálce ale bohužel nedosáhla (484 cm / 13. místo). Osmým místem mezi sprinterkami na 100 metrů se prosadila Veronika Budařová (14,30 s). Na dvoustovce pak brala třinácté místo (29,55 s).

Děvčata ve třetím kole posbírala 45 bodů a obsadila pěkné sedmé místo. Manko z předchozích kol už ale nedohnala a tak končí na celkové deváté pozici.