Kids Athletics: zásluhou Karolíny Židlíkové padly tři rekordy přípravek

Vytisknout

Halové závody pro žactvo a přípravku uspořádala Atletika Poruba v sobotu 8. února. Závodu Kids Athletics se zúčastnil také výběr SK Přerov. Pro přípravku jsou to jediné závody, kterých se v hale zúčastní, a tak se jednalo o cennou zkušenost. Ve formě do Ostravy přijela Karolína Židlíková, která ve všech třech svých disciplínách vylepšila přerovské rekordy. Z žactva se nejvýrazněji prosadili Ema Kroupová, Adéla Školová a Antonín Kříž.

O závody byl velký zájem - představilo se 685 mladých závodníků z 60 oddílů dohromady v 1552 startech. Nejvíce obsazené byly disciplíny přípravek a obzvláště dívek. Těch startovalo 157 v běhu na 60 metrů, 105 v běhu na 600 metrů a 127 ve skoku dalekém. U hochů byla účast o něco menší - 86 závodníků v běhu na 60 metrů, 62 v běhu na 600 metrů a 75 v dálce. V žactvu už byly počty závodníků poměrně standardní, i když i v těchto kategoriích bylo třeba rozdělit skok daleký na dvě skupiny.

I přes velké počty startujících vše pořadatelé zvládli a díky drobným změnám v časovém pořadu se závody nedostaly do velkého skluzu. Na závěr nám zbylo i trochu času na nějakou tu kulturu - Antonín Kříž představení hodnotil velmi kladně a o víkendu na něj vyráží s celou rodinou. :-)

S velkou konkurenci jsme dopředu počítali, a tak naším cílem vůbec nebyla umístění, ale pěkné výkony a osobní rekordy. O to více potěšil trojí zápis Karolíny Židlíkové na první místo přerovských historických tabulek a navíc i hodně pěkná umístění. Většina dětí se sice výsledkově neprosadila, ale bojovala na hranici svých osobních rekordů a někteří si je i vylepšili.

Nejlépe se Židlíková umístila v dálce, a to na 18. pozici výkonem 354 cm. Dálkařský výkon nejen jí, ale téměř všech našich závodníků byl slabší - kromě absence tréninku během zimního období mělo zcela jistě vliv i to, že jsme se až těsně před soutěží dozvěděli, že přípravka stejně jako žactvo bude skákat tzv. od prkna (loni se měřilo od místa odrazu).

O dvě setiny vylepšila Židlíková rekord také v běhu na 60 metrů (9,53 s) a byla osmadvacátá. Venku už ale dokázala běžet i za 9,40 s. Své absolutní maximum zlepšila hned o dvě vteřiny na šestistovce a také v ní posunula přerovský rekord (2:07,05 min / 21. místo).

Výrazně si osobní rekord zlepšila v běhu na 600 metrů Anna Hrazdirová (2:13,16 min) a zaznamenala 34. nejlepší čas. Jen těsně osobák unikl Nele Drozdové, která se umístila hned za svou oddílovou kolegyní (2:13,81 min). Těsně za osobákem zaostala Drozdová v běhu na 60 metrů (10,03 s / 62. místo).

Mezi hochy se nejvýrazněji prosadil Matyáš Brettler, když skočil do dálky 340 cm (18. místo). Osobní maximum si zlepšil v běhu na 60 metrů a byl dvacátý devátý (9,73 s). Za svými možnostmi bohužel zůstal Šimon Bajcar, i tak ale patřil k našim nejlepším závodníkům. V běhu na 60 metrů byl dvacátý (9,56 s), na šestistovce pětadvacátý (2:13,12 min) a v dálce o dalších pět míst dál (318 cm). Bohužel velké množství závodníků narušilo časový pořad, a tak se hochům stala nemilá věc, a sice že ihned po doběhu šestistovky odcházeli do soutěže ve skoku dalekém, což sice není optimální, ale prali se s tím statečně.

MLADŠÍ ŽACTVO

Dokonce do nelepší desítky nakoukla Ema Kroupová. Právě desáté místo obsadila v běhu na 60 metrů překážek, když si výrazně vylepšila osobní rekord (11,52 s). Radost jí udělala také dálka, ve které se letos poprvé dostala přes čtyři metry (405 cm / 23. místo). Setinu za osobákem zůstala v běhu na 60 metrů a umístila se na 28. pozici (9,28 s).

Slušně se předvedla také Adéla Školová. I ona zlepšila své maximum na 60 m př. na 12,01 s a brala třinácté místo. O jednu pozici hůř se umístila na osmistovce v dalším osobáku 2:50,76 min. Do třetice se dokázala zlepšit také ve sprintu (9,50 s / 60. místo). Třetí do party byla Kateřina Karlíková. Na překážkách brala jednadvacáté místo (13,20 s) a na hladké šedesátce si sice znovu vylepšila osobák (9,82 s), ale stačilo to jen na 81. pozici.

Rovnou o celou vteřinu zlepšil své maximum na překážkách Antonín Kříž (12,61 s) a bral dvanácté místo. Halové maximum si vylepšil také na osmistovce (2:58,2 min / 23. místo) a ve sprintu (9,52 s / 39. místo).

V čase 3:02,00 min dokončil osmistovku Jonatan Kouba (28. místo). Osobní rekord si zlepšil na šedesátce a bylo z toho čtyřicáté druhé místo (9,63 s). Premiérově se v žákovské kategorii představil Vít Navrátil. V běhu na 800 metrů byl třicátý pátý (3:14,63 min) a v běhu na 60 m čtyřicátý devátý (10,29 s).

Zbytky přerovské výpravy (ostatní jeli domů autem s rodiči). Zleva stojí: Antonín Kříž, Jonatan Kouba, Vít Navrátil, Anna Hrazdirová, Nela Drozdová, Lucie Maňáková, Matyáš Brettler, Jakub Navrátil, Jakub Kovář, Vojtěch Kříž, Jakub Olšina a Šimon Bajcar. Pod vlajkou zleva sedí Karolína Židlíková a Kateřina Karlíková.