Atletická sezóna v ČR byla oficiálně zahájena

Na 173 stadionech v České republice byla v rámci projektu Spolu na startu oficiálně zahájena letošní atletická sezóna. Do Kladna, Prahy a Kolína se sjela česká atletická špička, na ostatních místech se jednalo vesměs o oddílové závody. Zahajovací závody žactva, mládeže a dospělých uspořádal prvního června také náš oddíl. I přes tréninkovou pauzu byly k vidění výborné výkony a osobní rekordy.

V dálkařském sektoru se svým osobním rekordům přiblížili junior David Skřeček (655 cm) i dorostenka Gabriela Patalová (558 cm) a oba jasně zvítězili. Z dorostenců byl nejlepší Mikuláš Trojek v novém osobáku 548 cm (s neregulérní podporou větru skočil 567 cm), mezi muži Václav Klvaňa (580 cm) a čtyři centimetry za pět metrů se dostal i vítěz starších žáků David Hastík. Mezi mladšími žáky byl nejlepší Lukáš Rybníček (435 cm). Prvenství mezi staršími žákyněmi si připsala Elena Laitochová (480 cm) a mezi mladšími Ema Kroupová (440 cm).

Kroupová suverénně ovládla také soutěž koulařek výkonem 9,20 m. Soutěž mladších žáků byla vyrovnaná, nakonec po porovnání druhého nejdelšího pokusu zvítězil Jonatan Kouba před Václavem Holubářem, když oba vrhli nejdále do vzdálenosti 6,98 m. Mezi staršími žákyněmi zvítězila Sofie Štajnarová (7,62 m) a v dorostenkách Gabriela Patalová (9,88 m). V soutěži starších žáků byl nejlepší Matouš Ludva (9,20 m) a mezi dorostenci jeho bratr Michal Ludva (11,36 m). Václav Klvaňa vybojoval první místo mezi muži (10,47 m).

Pro zájem vrhačů byla nakonec vypsaná i soutěž v hodu oštěpem. Také v této disciplíně zvítězil Klvaňa, když tentokrát neúspěšně atakoval hranici 50 metrů (49,95 m). Prvenství si nenechali vzít ani Ludvovi - Matouš mezi žáky (29,88 m) a Michal mezi dorostenci (33,86 m).

Běžeckou formu všech prověřila třístovka. V dobré formě se ukázal David Drštička, který jen kousek zaostal za osobákem (35,2 s). Pod 40 vteřin běželi také David Skřeček (36,9 s), Petr Měřínský (37,8 s) a Martin Kadala (39,4 s). Z mladších žáků byl nejrychlejší Lukáš Rybníček (46,2 s). Mezi ženami zvítězila znovu Patalová (43,7 s) před Terezou Válkovou (44,1 s) a Hanou Dohnalovou (45,2 s). Vyrovnaně běžely i nejlepší tři mladší žákyně - zvítězila Ema Kroupová (49,2 s) před Terezou Tichou (49,4 s) a Adélou Školovou (50,2 s).

Fotogalerie: Sára Kolomazníková, Přerovský deník

Foto - zdroj: Sára Kolomazníková