Hoši z přípravky vybojovali tři medaile a po prvním kole jsou druzí!

Krajský přebor družstev přípravek byl zahájen prvním kolem v úterý 2. června v Prostějově. S ohledem na aktuální platná nařízení byl omezen počet závodníků každého oddílu na 13 dívek a 13 chlapců. Našim hochům se nečekaně dařilo, když vybojovali hned tři stříbrné medaile a v pořadí družstev obsadili skvělé druhé místo!

Po konzultaci s řídícím soutěže a opravě oficiálních výsledků byly naše výpočty potvrzeny a už tak víme jistě, že jsou hoši opravdu druzí. Mají tak skvěle nakročeno před dalšími dvěma koly.

Druhé místo obsadil Matyáš Brettler ve větrném osobáku na 60 m (9,07 s) i Vojtěch Kříž v běhu přes frekvenční žebříček (7,19 s). V tom se od loňska zlepšil téměř o vteřinu a pozor, v kategorii přípravky zůstává ještě příští rok.

Že by se tito dva hoši mohli umístit vysoko v pořadí, jsme tak trošku tušili, že ale "na bedně" doběhne i štafeta, to nás ani ve snu nenapadlo. Na rozdíl od ostatních kvartet jim zbylo asi nejvíce sil, protože štafeta se běžela opakovaně ještě na závěr celého klání, prakticky ihned po doběhu osmistovky. Když hoši běželi poprvé, doběhli ve svém rozběhu čtvrtí. V opakovaném běhu se jim ale náramně dařilo, svůj rozběh s náskokem vyhráli a v celkovém pořadí brali druhé místo. Kvarteto Adam Kolář, Filip Martinec, Jakub Sikora a Matyas Šajban zaběhlo čas 39,75 s.

Štafeta B ve složení Petr Vaculík, Jakub Navrátil, Michael Mikeš a Jakub Kovář doběhla osmá (44,19 s).

Všichni medailisté, zleva: Filip Martinec, Matyáš Brettler, Adam Kolář, Vojtěch Kříž, Jakub Sikora a Matyas Šajban.

Na bodované příčky (= do 10. místa) se přerovští hoši probojovali ještě několikrát. Matyáš Brettler si vylepšil osobáky také v dálce (387 cm / 5. místo) a na žebříčku (7,59 s / 6. místo). Vojtěch Kříž v míčku zůstal metr za osobákem, ale i tak bral pěkné páté místo (35,61 m). V běhu na 800 metrů doběhl osmý (3:02,84 min). Třikrát se v nejlepší desítce závodníků umístil také Šimon Bajcar, kterému se ale nedařilo tolik, jak by si přál. Příště už ale určitě nějaký osobák zase padne. V hodu míčkem byl šestý (32,72 m) stejně jako na osmistovce (2:57,78 min) a v dálce bral sedmé místo (379 cm). Na body mezi jednotlivci dosáhl ještě Petr Vaculík, který byl v hodu raketkou desátý (12,50 m).

Jen o vlásek body unikly Janu Chaloupkovi na žebříčku (8,06 s / 11. místo), Jakubovi Navrátilovi v hodu raketkou (11,40 m / 12. místo) a Filipovi Martincovi v běhu na 800 m (3:10,38 min / 13. místo).

Děvčatům se nedařilo zdaleka tolik co chlapcům a obsadila šesté místo. Nejlepším umístěním bylo páté místo Karolíny Židlíkové v hodu raketkou (12,20 m). V míčku byla šestá (23,03 m). Snad se dá Kája do příštího kola zdravotně dohromady a bude moct startovat i v jejích nejsilnějších disciplínách, kde má určitě i na medaili.

Na šesté místo dosáhla Nela Drozdová v běhu přes žebříček (7,59 s). Sedmým místem v míčku bodovala Natali Klouparová (22,22 m). Těsně od bodů zůstaly Lucie Maňáková (20,12 m) / 11. místo) a Sára Nováková (20,08 m / 12. místo).

V běhu na 600 metrů doběhla devátá v novém osobáku Aneta Školová (2:13,50 min) a desátá Anna Hrazdirová (2:14,47 min). I v této disciplíně byla Lucie Maňáková blízko bodům (2:15,59 min / 12. místo). Poslední čtyři body přidala štafeta A za sedmé místo, která běžela ve složení Ema Hlavová, Nela Drozdová, Natali Klouparová a Sofie Zedková (39,92 min). Béčko doběhlo patnácté (42,21 s) a běžely Aneta Školová, Amálie Palová, Anna Hrazdirová a Sára Nováková.