Běžci o sobě dávají vědět

O běžecké závody není nikdy nouze a během června se postupně rozjíždějí i ty na dráze. Už tři starty v kvalitní konkurenci má za sebou junior Václav Vandrovec. Sezónu zahájil na začátku června na Mikromítinku ČAS v Ostravě - na trati 3000 metrů zaostal jen o necelou vteřinu za osobním maximem a časem 8:52,14 min obsadil deváté místo.

O týden později se představil znovu v Ostravě, tentokrát však na trati 5000 metrů. Na Přeborech Moravskoslezského kraje nestačil pouze na Matouše Vrzalu a připsal si čas 15:36,83 min. Do třetice se objevil na startu Veřejných závodů ASK Slavie Praha na trati 1500 metrů. Radovat se mohl jak z pátého místa, tak nového osobního rekordu 4:08,44 min.

Lichotivý je také pohled do průběžných tabulek ČR. Mezi juniory dosud dosáhl Vandrovec nejlepšího času ze všech na 5000 m, na 3000 metrů drží druhé místo a na 1500 metrů je šestý. Poslední červnovou sobotu jej čeká ve Slavkově u Brna další výzva - MČR v běhu na 10 000 metrů. V kategorii juniorů je přihlášeno 9 borců. Fandit mu můžete od 17 hodin.

Jaké to je běžet 5000 metrů na dráze už ví také dorostenec Jáchym Kouba. Ve Zlíně byl mezi muži do 18 let jasně nejlepší a zvítězil výkonem 18:37,00 min. Na trati se potkal mimo jiné také s Petrem Vabrouškem.

Po vynucené zdravotní přestávce se na startu závodu objevil také Tomáš Kašpařík. V Běhu na Kozlovský kopec dlouhém 5200 metrů dosáhl mezi muži 40-49 let třetího nejlepšího času (22:54 min) a celkově bral mezi muži sedmnácté místo.