Mladší žáci i žákyně drží po druhém kole čtvrté místo

Minulý čtvrtek se družstva mladšího žactva utkala na druhém kole KP v Prostějově. Oba výběry SK Přerov obsadily páté místo a v průběžném pořadí jim oběma patří pozice čtvrtá. Zatímco hoši už se výše určitě nedostanou, dívky mohou ještě bojovat i o celkové třetí místo. K tomu ale bude zapotřebí porazit dívky Prostějova.

Hoši v Prostějově dohromady nasbírali 57 bodů. Nejlepšího umístění dosáhla štafeta na 4x60 m, když ve složení Jan Knap, Václav Holubář, Antonín Kříž a Lukáš Rybníček doběhla druhá (35,14 s). Béčko ve složení Jindřich Kundera, Jakub Jakoubek, Adam Vlach a Filip Gall bralo deváté místo (38,54 s).

Mezi koulaři bodoval pátým místem Václav Holubář (6,88 m) a k tomu přidal ještě body za sedmé místo ve výšce (122 cm). Pátý byl také Lukáš Rybníček ve skoku dalekém (428 cm). Ve sprintu na 60 metrů dokázal běžet pod 9 vteřin a bral sedmé místo (8,95 s).

Několikrát byli přerovští hoši šestí - Antonín Kříž na překážkách (12,33 s) i při své premiéře v běhu na 1500 metrů (5:51,97 min), dále pak Jonatan Kouba v oštěpu (24,01 m) a Jan Knap v dálce (408 cm). Kouba navíc zaútočil na přerovský rekord - k jeho překonání mu chybělo 94 cm, má však na to ještě rok a půl.

Další body přidali Filip Gall na překážkách (12,75 s / 8. místo), Radim Skopal na třístovce (53,15 s / 9. místo) a Jonatan Kouba v kouli (6,23 m / 10. místo).

Mezi děvčaty znovu zopakovala umístění mezi nejlepšími třemi Tereza Tichá na třístovce. Čas 48,63 s byl druhý nejlepší. Mezi půlkařkami doběhla šestá Adéla Školová (2:45,11 min).

Tentokrát čtvrtá byla v kouli Ema Kroupová (8,93 m). Další body přidala na překážkách za osmé místo (11,58 s). Desátým místem v oštěpu bodovala ještě Tereza Skřečková (16,47 m).

Štafeta A ve složení Tereza Skřečková, Adéla Školová, Jana Havránková a Tereza Tichá doběhla pátá, když na áčko kluků ztratila pouhé 4 setiny (35,18 s). Béčko bohužel na body nedosáhlo a doběhlo třinácté (38,18 s). Běžely Kateřina Karlíková, Julie Vinklárková, Viktorie Zapletalová a Anna Odstrčilová.

Závěrečné třetí kolo hostí v úterý 30. června Šumperk.

Foto - zdroj: Sára Kolomazníková