Úspěšné krajské přebory mladšího žactva

Vytisknout

Krajské přebory mladšího žactva hostil v úterý 22. září Prostějov. Zlatou a stříbrnou medaili vybojovala Ema Kroupová a několik dalších atletů se umístilo v první desítce. Navzdory nepříjemnému protivětru v cílové rovince nasbírala přerovská výprava dohromady přes dvě desítky osobních rekordů.

Kroupová zvítězila ve vrhu koulí, když se těsně přiblížila hranici 10 metrů a vylepšila si osobák na 9,76 m. Fantasticky se jí povedla dálka, kde si zlepšila osobák na 459 cm a brala druhé místo. Jen těsně za svým maximem zaostala v běhu na 60 m překážek. Čas 11,11 s stačil na pěkné páté místo. Představila se také na třístovce (50,11 s / 7. místo).

Na pátém místě doběhla štafeta na 4x60 m (35,00 s). Tentokrát děvčata běžela ve složení Adéla Školová, Kateřina Karlíková, Tereza Skřečková a Klára Andrisová.

Osobní rekord 38,68 m vynesl sedmé místo v hodu míčkem Kláře Andrisové. Startovala také na třístovce, kde doběhla jedenáctá (52,86 s).

Okolo hranice první desítky se pohybovala děvčata na osmistovce. Julie Hrabovská doběhla při své závodní premiéře na devátém místě (3:02,64 min), Zuzana Přikrylová byla jedenáctá (3:14,03 min). Jedenácté místo obsadily také Adéla Školová na 60 m př. (11,75 s), Tereza Skřečková v hodu oštěpem (16,63 s) a Anna Odstrčilová ve vrhu koulí (6,95 m). Ta navíc přidala ještě dvanácté místo v hodu míčkem (31,91 m). Rovněž dvanáctá byla Julie Vinklárková na trati 300 metrů (53,73 s).

Z hochů byl nejblíže k medaili Jan Knap v běhu na 60 metrů překážek (11,80 s). Startoval také na trati 150 metrů, kde byl devátý nejrychlejší (22,73 s). K pátému místu dopomohl také štafetě, kde výrazně chyběl zraněný Lukáš Rybníček. Hoši běželi ve složení Jan Knap, Václav Holubář, Antonín Kříž a Jindřich Kundera (36,14 s).

Dařilo se Antonínu Křížovi. Ne překážkách doběhl pátý (12,04 s) a sedmý byl na osmistovce, na které si vylepšil osobák na 2:40,15 min. Do první desítky se dvakrát probojoval i Václav Holubář - překážky zvládl za 13,62 s (6. místo) a koulí vrhl 6,44 m (9. místo). Na třístovce doběhl pátý Jindřich Kundera (57,37 s) a šestý Radim Skopal (58,38 s).

Dvě sedmá místa mezi vrhači ukořistil Jonatan Kouba. Oštěpem hodil pěkných 24,35 m a koulí 7,24 m. Navíc přidal jedenácté místo v míčku (37,39 m). Ve stejných disciplínách se dařilo také Vítkovi Přikrylovi. V kouli bral osmé místo (6,55 m), v oštěpu deváté (19,05 m) a míčku dvanácté (36,72 m). První desítku uzavřel jak v kouli (6,18 m), tak oštěpu (12,98 m) Adam Vlach.