Václav Vandrovec startoval na halové lize v Praze

Výjimku z pořádání hromadných akcí získal ČAS nejen pro tradiční nejvyšší domácí soutěže mužů a žen, ale také pro nově vzniklý seriál tří závodů - halovou atletickou ligu. V ní kromě reprezentace startuje širší česká špička z řad dospělých a mládeže. Ke svému prvnímu startu v letošní sezóně se v pražské Stromovce postavil také přerovský vytrvalec Václav Vandrovec.

Po dlouhé závodní pauze si Václav nevedl vůbec špatně. I přes komplikace v tréninku způsobené nemocí zahájil letošní sezónu o 8 vteřin lepším časem než tomu bylo před rokem. Ve druhém běhu dokončil závod jako pátý a celkově za výkon 8:48,34 min obsadil jedenácté místo. Zvítězil český reprezentant Jakub Holuša výkonem 8:06,09 min.

Za vlastním halovým přerovským maximem zaostal Václav o 4,5 sekundy. V letošních průběžných tabulkách ČR je na jedenácté pozici, na nadcházejícím halovém MČR by tak neměl chybět.

Na startu jsou potřeba ostré lokty (Zdroj: ČAS - Maléterová Soňa)