Jan Jakubíček zaběhl 10 km pod 36 minut

V sobotu se ve Værløse nedaleko Kodaně konalo Mistrovství Dánska v silničním běhu na 10 km a na startu nechyběl ani přerovský běžec Jan Jakubíček. V dresu Sparty Kodaň se mu daří, zaběhl si další osobní rekord a v početném poli čítajícím 255 běžců se umístil zhruba v polovině. A jak svůj závod ohodnotil samotný běžec?

"Můj cíl byl to dát pod 36 min, což se mi povedlo, takže jsem moc rád. Trochu jsem očekával, že bych se mohl přiblížit víc i 35:30, ale byl brutální vichr. Běželi jsme na malém letišti, takže trať super. Místy jsme měli boční vítr, místy vítr do zad, ale mezi šestým a devátým kilometrem byl totální proťák (cca 7,2 m/s). Podle hodinek jsem měl třeba osmý kilometr o 20 sekund pomaleji než pátý. Rozběhy byly po 30 lidech a super bylo, že byly fakt dobře sestaveny, takže běželi lidi s podobnou výkonností spolu. Taky jsem byl rád, že se mi podařilo držet a spolupracovat ve skupince po celou dobu závodu, což bylo dost klíčové. Lidi, kteří běželi osamoceni, pak totálně skončili na tom větrném úseku. Suma sumárum jsem spokojený jak s mým fyzickým výkonem, tak se strategickým."